SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna i trening - porady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13282

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 233 Wiek 37 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 3427
A i zapomnialem juz wczesniej zapytac slodze kawe miodem swojskim, nie zadnym ze sklepu czy slodzenie kawet jest glupie przy redukcji? Czy slodzik 1 -2 tabletki lepszy pomysl? Wiem ze najlpeije bez cukru ale picie kawy ma mi sprawiac przyjemnosci a gorzka jest beee :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak masz dobrze obliczone zapotrzebowanie kaloryczne to nawet pizzę możesz zjeść i nic się nie stanie grunt żeby być w deficycie więc cukier tym bardziej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
michals19s
A i zapomnialem juz wczesniej zapytac slodze kawe miodem swojskim, nie zadnym ze sklepu czy slodzenie kawet jest glupie przy redukcji? Czy slodzik 1 -2 tabletki lepszy pomysl? Wiem ze najlpeije bez cukru ale picie kawy ma mi sprawiac przyjemnosci a gorzka jest beee :)

osobiście wolę posłodzić słodzikiem, a węgle wykorzystać w inny sposób
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76005 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754714
Kwestia tego ile takich kaw/herbat pijasz. Przy kilku dziennie, takie podbijanie insuliny nie jest dobre. Szczególnie między posiłkami. Pod względem zdrowotnym i wpływu na kształtowanie sylwetki lepszym rozwiązaniem będzie wspomniany słodzik. Kwestia tego, czy smakują one Tobie. Mi nie. Dlatego też stosuję erytrytol do dań na słodko (kawy i herbaty nie lubię słodkiej). Smak w zasadzie jak cukier. Troszkę mniej słodki.

https://www.sfd.pl/art/Dietetyka_i_zdrowe_odżywianie/Erytrytol__idealny_zamiast_cukru!-a2886.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 233 Wiek 37 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 3427
Kawe pije 1 dziennie czasem max 2 wiec chyba az tak duzo tego miodu nie idzie. Jeszcze jakis czas temu lubilem jesc buleczke z serem bialym polanym miodem. Kiedys czytalem ze miod to najzdrowszy z cukrow, a tu teraz wychodzi ze nie ma co przesadzac z nim






Zmieniony przez - michals19s w dniu 2021-01-29 15:07:26

Praca w nocy nie pozwala mi dociagac diety;/ jestem caly czas najedzony a kcal nie dociagniete

Zmieniony przez - michals19s w dniu 2021-01-29 17:51:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76005 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754714
Bez wątpienia zdrowszy niż przetworzony cukier biały (sacharoza), czy fruktoza, lub glukoza. Tak jak pisałem. W ogólnym spojrzeniu na dietę, która jest w 80-90 procentach oparta na dobrej jakości źródłach składników odżywczych, kilka gorszej jakości produktów nie będzie miało wpływu na zdrowie i sylwetkę. Jeżeli uważasz, że zjedzenie miodu jest tego warte, to tak też zrób. Według mnie nie jest warte i dlatego go nie spożywam. Wolałbym zjeść sobie raz na jakiś czas np. sorbet.

https://potreningu.pl/artykuly/odchudzanie/czy-miod--szkodzi-sylwetce-4066 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
michals19s
Praca w nocy nie pozwala mi dociagac diety;/ jestem caly czas najedzony a kcal nie dociagniete


wystarczy do posiłków pododawać po 10-20ml oliwy czy oleju lnianego i masz niską objętoscią podciągnięte kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76005 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754714
W nocy nie jesteś w ogóle głodny? Na czym dokładnie polega opisany przez Ciebie problem? Jeżeli chodzi o brak apetytu w tym czasie, to rzeczywiście podbicie ilości spożywanych kalorii z tłuszczów będzie dobrym rozwiązaniem. Poza tym, fajnie może sprawdzić się Quamtrax Instant Rice Flour lub Instant Oat Flour. Jest to mąka ryżowa lub owsianą z dodatkami smakowymi. Można wtem sposób przygotować bardzo dobry w smaku koktajl i uzupełnić węglowodany:

https://sklep.sfd.pl/Quamtrax_Instant_Rice_Flour-opis38648.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 233 Wiek 37 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 3427
Spowodowane jest tym ze wstaje 10-11 jem na syzbko owsianke, 12 trenuje, po treningu okolo 14-15 jem obiad, a o 17-18 musze cos znowu zjesc bo 18-18:30 wyjazd do pracy, przed sama praca szejk bialkowy + banan i w trakcie pracy batonik proteinowy, po pracy jakas kanpka i banan, wiec nie jestem w stanie dociagac tych kcal, a nie bede za duzo masla orzechowego dawal do owsianki, i Prze caly dzien od momentu pierwszego sniadania do pracy czuje sie caly czas najedzony, a nie bede przed sama praca sie napychal bo sie bede zle czul, Znajomy jedzie bardziej na pieczywie 6-8 kromek przez caly dzien i on dobija do 3 tys, a ja chlebem nie chce sie napychac wole owsianke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76005 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754714
Sugeruję więc podbić jednak źródła tłuszczów w diecie. Nie powinno to stanowić problemu, ponieważ przy małej objętości dostarczysz w ten sposób sporą ilość kalorii (tłuszcze 1 gram = 9 kalorii, a 1 gram weglowdanów 4 kalorie). Wystarczy porównać jak bardzo najesz się taka samą ilością kalorii z 500 gramów ziemniaków w porównaniu z taką samą ilością kalorii pochodzących np. z oliwy z oliwek, orzechów, kremów, itp.

Poza tym, sugerowana powyżej mąka owsiana/ryżowa to również szybki i pyszny koktajl. Łatwo uzupełnić węglowodany, a nie najesz się.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena dieta trening

Następny temat

Redukcja, porady

WHEY premium