SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta online - na którą się zdecydować?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 960

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 56
Witam,

podejrzewam, że podobnych tematów było już mnóstwo, ale chcę się skupić stricte na swojej sytuacji. :)

Do tej pory korzystałem z diet z PoTreningu i Fabryki Siły. Trudno mi ocenić ich jakość, jednak mam pewne zastrzeżenia co do jakości diet i ich unikalności. Czy polecacie zatem coś lepszego, coś, co pomoże mi regularnie dbać o jedzenie i monitorować efekty? Dodam, że planuję mniej więcej utrzymać swoją wagę (72 kg/ 179 cm) i zamienić fat na mięśnie :)


Zmieniony przez - Cezary Kawecki w dniu 2021-11-02 09:50:12
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Z tego co wiem na większości serwisów dietetyczno-treningowych możesz sam zamieniać sobie posiłki, możesz zamieniać składniki, jak również możesz pisać do dietetyka aby zrobił to za Ciebie. Nie ma więc opcji aby posiłki były mało ciekawe. No chyba, że ktoś lubi jadać po prostu niezdrowo. Wtedy każda zmiana nawyków żywieniowych nie będzie łatwa i trzeba do tego przywyknąć.

Jeżeli chodzi o efekty kształtowania sylwetki, to wiemy już że Twoje oczekiwania były nieprawidłowe. Sugeruję skonsultować to z dietetykiem.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Wiesz co dieta to sprawa indywidualna, najlepszą opcją jest zainstalowanie sobie aplikacje do liczenia kcal ustalić sobie na start jakąś pulę kcal do tego makroskładniki i tego się trzymać przez dłuższy okres czasu np 10 dni i oceniać co się dzieje z sylwetką. jeżeli zauważasz że waga idzie w górę i poziom bf jest ok to nic nie robisz jeżeli waga stoi w miejscu i nic się nie zmienia to jeżeli chcesz budować mięso to dodajesz kcal jeżeli chcesz palić tłuszcz to musisz być na deficycie więc odejmujesz kcal ;)
Tak tak w skrócie. W diecie jest to że cały czas musisz obserwować co się dzieje i nią manipulować ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 56
No właśnie ze mną jest taki problem, że przynajmniej na początku, po dłuższej przerwie bez diety potrzebuję mieć rozpisane wszystko od A do Z. Po jakichś 3-4 tygodniach wchodzi mi to w nawyk i już tego nie potrzebuję. Dlatego własnie szukam czegoś jakościowego, co mnie nie zbije z tropu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
kiedyś kilka razy uruchomiłem na potreningu "plan" i był bardzo fajnie skonstruowany zarówno trening jak i dieta, nie można było nic zarzucić, wszelkie wątpliwości można było szybko rozwiewać z Twoim opiekunem, dlatego dziwie się, że chcesz zmienić. Jeżlei masz co do nich wątpliwości możesz sam spróbować "zasięgnąć" wiedzy na forum i utworzyć coś samemu z nasza pomocą, wtedy jak będziesz bogatszy o wiedzę z przeczytanych tematów, będziesz sam mógł ocenić swoje poprzednie plany które stosowałeś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Cezary Kawecki
No właśnie ze mną jest taki problem, że przynajmniej na początku, po dłuższej przerwie bez diety potrzebuję mieć rozpisane wszystko od A do Z. Po jakichś 3-4 tygodniach wchodzi mi to w nawyk i już tego nie potrzebuję. Dlatego własnie szukam czegoś jakościowego, co mnie nie zbije z tropu :)


Prawda jest taka że "dieta" nie działa. Plan żywieniowy ma szansę przynieść sukces
Jak widać już korzystałeś z jakiś planów, więc na pewno pojęcie i doświadczenie, choć niewielkie masz.

Tak jak koledzy radzą powyżej.
Przelicz sobie makro w zależności od celu.
Zainstaluj apkę do liczenia kcal.
I wpisuj = trzymaj bilans.

To chyba najlepsza i najskuteczniejsza długotrwała droga.

Nawet ja jako dietetyk nigdy nie robię "komuś" planu. Jego pomysł ubieram tylko odpowiednio.
To ma być plan podopiecznego bo to on będzie go realizował.

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Przede wszystkim sugeruję zastanowić się nad realnym celem treningowym. Jeżeli oczekiwałeś zmiany tkanki tłuszczowej na mięśnie, to nie dziwię się Tobie, że jesteś trochę zawiedziony dotychczasową współpracą. Niestety nie jest to możliwe w wykonaniu. Cel może być jeden i należy go skonsultować z dietetykiem. On najlepiej będzie wiedział jaki wybrać, w zależności od poziomu tkanki tłuszczowej.

Nikt również nie poleci tutaj Tobie konkretnego serwisu. Raz, że nikt z nas nie testował ich, a dwa nawet jeżeli, to każdy ma subiektywną opinię.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 720 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 8637
Jeśli ktoś inny Ci coś układa, to zawsze możesz mieć zastrzeżenia co do jakości i unikalności: "bo to tego za mało, tego za dużo, a to to bym sobie zjadł bardziej niż to". Zainstaluj sobie apkę Fitatu w telefonie, bardzo dobra aplikacja i samemu możesz sobie zjeść każdego dnia wręcz co innego, w swoich proporcjach, zgodnie ze swoimi preferencjami. Byle by te min. 30g białka na posiłek było. Wtedy nie będziesz miał zastrzeżeń do nikogo, będziesz zadowolony, że jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. W ten sposób dbasz o jedzenie, monitorujesz efekty, np. ważąc się codziennie, wyciagajac srednią i mierząc obwody ciała np. raz na tydzień.

Nie da sie zamienić fatu w mięśnie. Najlepiej zdecydować się na jedno - albo redukcja, albo masa. Przy czym redukcja przy Twoich parametrach nie musiałaby trwać zbyt długo, a masa to delikatny surplus rzędu 250 kcal, to mniej więcej +1kg miesięcznie. Powoli sobie ćwiczyć, masować, prawie być na utrzymaniu, ale jednocześnie coś budujesz. To jest lepsze rozwiązanie. Wtedy sam sobie dodajesz kalorii, nie musisz iść do kogoś, żeby Ci znowu rozpisał nową dietę, do której ponownie możesz mieć wątplwiości co do jakości i unikalności.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
trudno ocenić Ci jakość, to efektów nie było, za małe czy jak ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 56
anubis84
trudno ocenić Ci jakość, to efektów nie było, za małe czy jak ?


Posiłki były średnio ciekawe, no i efekty też takie sobie... Chyba faktycznie, to co pisali poprzednicy, zdecyduję się na próbę samemu wszystko komponować :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Makro już masz.
Zadbaj o wszystkie źródła składników w posiłkach.
Najlepiej nieprzetworzone.
Jedź produkty, które najbardziej lubisz.
Spróbuj wdrożyć metodą 80/20 lub 90/10.

Ucz się siebie i własnego odżywiania.
To jedyna i skuteczna metoda.

Dojdziesz do tego jak działać. Wymaga to trochę czasu, ale taki system zostanie z Tobą na zawsze
1

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Właśnie to jest to... posiłki były mało ciekawe...
Większość trenerów właśnie nie pisze książek kucharskich (no nie mówię tutaj o fit celebrytach z instagrama tylko topowych trenerach)
tylko podaje makro i sam sobie kombinujesz co chcesz jeść. A w dzisiejszych czasach wszyscy wymagają fit przepisów, fit serniczków, fit gofrów, naleśniczków itp.
Przecież mając makro i kcal sam sobie możesz komponować jedzenie jakie chcesz. To że coś było "średnio ciekawe" to tylko i wyłącznie wina Twojej inwencji twórczej ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czynniki wpływające na siłę mięśni

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny [89kg]

WHEY premium