SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czynniki wpływające na siłę mięśni

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 802

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 242 Napisanych postów 572 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7614
Siema
Mam 174 wzrostu 70kg wagi i pytanko do osób z podobnymi gabarytami jakie macie rekordy siłowe i jakimi ciężarami robicie serię na treningach. Mi udało się dojść na suplementach do 90kg na plaskiej rekord. Co zrobić by przesloczyc ta barierę?
Więcej jeść, więcej ważyć np jak bym ważył 80kg to siła by poszła dużo do góry? Jest to jakoś uwarunkowane jeżeli ważę x kg to średnio wycisnę x kg czy do każdego tyczy się to indywidualnie. Patrzę nieraz jak na zawodach gość waży 70kg j wyciska z 140kg to nie wieże, nie mam pojęcia jak oni to robią. Co zrobić żeby zwiększyć maxy i nie po zrywać mięśni.
Jakie suple polecacie i jaka dieta na masę czy dużo białka żeby siła szła?
Pochwalcie się swoimi maxami przy podobnym wzroście.

Monotonia jest kluczem do sukcesu.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
jeżeli chcesz rozbudowywać siłę to dodatni bilans kaloryczny jest potrzebny, ale również trening ułożony pod budowę siły, wygląda on trochę inaczej niż nastawiony na hipertrofię, suplementów magicznych na poprawę siły nie ma, to jest uzupełnienie diety i treningu, i wtedy najlepiej nam się sprawdzą standardy, czyli kreatyna, beta alanina, cytrulina i/lub arginina
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237843
tak jak wyżej już zostało to napisane, najważniejszy to dodatni bilans kcal. są też różne metody treningowe jak 5x5 czy te 5-3-1 ale wiadomo to trzeba wplatac okresowo a co robić żeby się nie rozwalić przy tym? A no wiedzieć kiedy zluzować, kiedy zrobić deload i lekko odpuścić, wiecznie progresować też nie idzie bo tak to wszyscy po 2-3latach treningu wyciskaliby 300kg na klatę xD
No i duża sprawa to genetyka do dźwigania, grube kości, przeguby że tak powiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2472 Napisanych postów 5796 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106148
a ja sie ni3 zgodzę ze do budowy siły potrzebna nam nadwyżka kalorii bo większość zawodników trójboju trzyma limity wagi a będąc na plusie kaloryczne z czasem by sie w swoim limicie nie miescili i musieli iść kategorie wyżej. Aby budować siłę trzeba nastawić się na typowy trening na niskich zakresach ruchu. Sam gdy bawiłem się w trojboj poprawiłem wyniki dość znacząco utrzymując podobna wagę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
W celu zwiększenia siły naszych mięśni trzeba pewnych podstaw w tym kierunku. Przede wszystkim wyróżnić tutaj należy:

1. Odpowiedni trening siłowy.
2. Dobrze dobrana i zbilansowana dieta.
3. Staż, doświadczenie, cierpliwość, prawidłową technika ćwiczeń, zawzięcie i motywacja.
4. Masa ciała.
5. Regeneracja, prehabiliacja.
6. Odpowiednia suplementacja.

Jeżeli to wszystko będzie na odpowiednim poziomie, to wyniki bez wątpienia będą coraz lepsze. Każde odstąpienie od tych podstaw będzie ograniczało rozwój i wyniki.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
waga wzrost nic tutaj nie dadzą, to nie one generują siłę 140 przy takiej wadzę to mało jeszcze, 75 to i pod 200 wyniki podchodzą. Bedziesz trenował będziesz osiągał wyniki. Nie m,a tu żadnej magii, żadnej specjalnej diety.

zacznij od rozpisania treningu i ankiety w opdowienim dziale.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
stara zasada mówi: żeby podnosić więcej, musisz podnosić więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Jeżeli więc chciałbyś uzyskać jak najlepsze wyniki siłowe, to sugeruję w tym dziale wrzucić do sprawdzenia swoją dietę. Zacząć należy od dokładnego wypełnienia formularza ankiety działu, który znajdziesz tutaj:

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html

Następnie wrzuć obliczenia zapotrzebowania kalorycznego organizmu z dokładnego wzoru i kilka przykładowych dni diety zgodnie z opisem w regulaminie działu.

https://www.sfd.pl/Obliczanie_dziennego_zapotrzebowania,_redukcja-t1214289.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 620 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9374
Dieta , dużo jedzenia . Mnie siła po pierwszym minicut ruszyła jak szalona jak wszedłem na masę, ale po 3 miesiącach liniowej progresji stop i kolejny minicut . Jeśli liniowa się nie sprawdzi jest falowa tez. Planów jest mnóstwo ale też jedzenie musi być. Nie masz paliwa nie będziesz progresowal. Oczywiście jeśli dany zakres powt się przestanie sprawdzać możesz wprowadzić zmiany np z 5x5 na 4x4 i dalej progresowac bądź z 5x5 n 5x4 itd. Ja tak kombinowałem i doszedłem do 3x3. Zmniejszyłem liczbę serii w głównych bojach i powt na koszt ciężaru. Ale to tylko w głównych bojach.


Zmieniony przez - guban1988 w dniu 2021-11-03 22:45:21
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak przejść z redukcji na utrzymanie ?

Następny temat

Dieta online - na którą się zdecydować?

WHEY premium