SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na mase (58 kg) do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1663

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 761
Cześć, stosuję tę dietę już od miesiąca. Powiedzcie mi czy wszystko jest ok. Zapewne muszę dodać warzyw - powiedzcie gdzie. Wydaje mi się że dieta jest niezła, lecz nie wiem czy nie ma za mało kcal. Nie chcę się przebiałkować(choć to raczej proste nie jest) Godziny spożywania posiłków zależą od dni: jak szkoła - to wcześniej zaczynam, jak wolne to od 9:00, ale jem co 3 godziny. Ćwiczę też brzuch codziennie ok 15-20 minut ok. 10:30 ( mam nadzieję, że oliwa we wcześniejszym śniadaniu nie wpływa źle na to, a przynajmniej nie czuję tego), ćwiczę inne partie ciała 3 razy w tygodniu: pon-tric,bary,klata, śr-plecy,biceps, ptk-nogi Co do diety to do 3 i 4 posiłku często jem surówki: marchwi z jabłkiem czy sałatę ze śmietaną, rzodkiewką lub piję sok pomidorowy, chleb jem domowy na zakwasie (w tabeli dałem przykładowy), suma dobowa w tej diecie:
2566 kcal 140 g białka 273 g węglowodanów 99 g tłuszczu
Współczynnik BMR 1599.79
Aby utrzymać wagę kalkulator kalorii wyliczył mi: Kalorie 2759.64, to aby urosnąć to jakoś ok.3312 kcal? Pomóżcie bo nie wiem jak to ma być.








Zmieniony przez - omasy w dniu 2014-05-03 18:40:10

Zmieniony przez - omasy w dniu 2014-05-03 19:10:11
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 761
pomoże ktoś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 167 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2391
Kolego proponuje po 1. Na masie nie robić brzucha codziennie bo to tylko zwiększa wytrzymałość. po 2. Posiłek przedtreningowy zawiera dużo tłuszczy u Ciebie a przed i po tre nie powinieneś mieć ich prawie wcale (ew. koło 10g szybkowchłanialnych) 3. Wydaje mi się, że kcal trochę za wysoko ale to już w trakcie diety sam zauważysz czy za dużo czy za mało. Warzywa wszedzie oprócz okołotreningowych najlepiej :) w piątym posiłku więcej białka mniej bułki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 761
No dobra. Ale robię brzuch od 15 dni i przez ten czas uwypukliły mi się tam mięśnie i krata zaczęła się uwidaczniać, może to przez ten deficyt kaloryczny? Lubię te ćwiczenia więc jeśli nawet na masie niewiele dają to jak będę je robił to chyba sobie nie zaszkodzę? :D Przez miecha na wadze nie przybrałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 119 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3797
1. Skoro tak sobie wyliczyłeś to tyle powinieneś jeść ale też wydaje mi się sporo jak przy takiej wyjściowej masie. Przelicz jeszcze raz

2. Nie rozpisałeś dokładnie treningu więc nie wiadomo czy sobie nie zaszkodzisz... jak masz dużo ciężkich ćwiczeń to biorąc pod uwagę trening brzucha odbywający się codziennie doprowadzisz mięśnie do przemęczenia a jak wiadomo mięsień przemęczony to mniej sprawny i bardziej podatny na kontuzje... po prostu nie zadziała Ci tak jak trzeba akurat w tej najważniejszej chwili będziesz miał problem.

SOGi mile widziane ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 761
1. wyliczył mi to kalkulator kalorii podałem tam tylko płeć, wagę:58kg, wzrost 170.5 cm i wyliczył mi tyle żeby utrzymać wagę, a do tego dodałem 552 kcal i wyszło mi że ok 3312 kcal żeby rosnąć...
2. Treningi mnie nie obciążają bo brzuch ćwiczę rano, a to co mi przypada na dany dzień po południu. Jedynie jak mam szkołę to wszystko po szkole, ale jak na razie nie czuję, żeby mi było z tym źle, a wręcz mi to pasuje i to lubię


Zmieniony przez - omasy w dniu 2014-05-04 15:08:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 119 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3797
Brzuch to normalny mięsień, który potrzebuje regeneracji a do tego pracuje w każdym ćwiczeniu i bierze udział w każdej czynności, która wymaga stabilizacji korpusu

SOGi mile widziane ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 761
Lecz potrzebuje znacznie krótszej regeneracji, czytałem że 1 dzień mu wystarcza, stąd wnioskuję, że jak go zmęczę jednego dnia to drugiego już jest zregenerowany. No chyba że ten 1 dzień znaczy równe 24 h

Zmieniony przez - omasy w dniu 2014-05-04 16:12:49
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta redukcja do sprawdzenia

Następny temat

redukcja - low carb

WHEY premium