SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta do oceny (pomoc)

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2777

Formularz - Proszę o pomoc

Zdjęcie sylwetki (mile widziane)

obecnie brak

Wiek

17

Waga

70

Wzrost

174

Staż treningowy

5+ miesięcy

Obwód pasa

80

Obwód klatki piersiowej

100

Obwód uda

54

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

piłka nożna 3-5 razy w tygodniu

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

brak

Stan zdrowia

Bardzo dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej

siłownia, piłka nożna, inne

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

nie zbalansowe

Wrażliwość na stymulanty

brak

Możliwosci finansowe

około 150zł+ / miesiąc

Cel/problem/opis

masa/siła
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 389 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6568
Czyli trzeci posiłek może być taki sam jak 2? Tzn. kanapka z wędzoną piersią z kurczaka tak?

I jeszcze kwestia czasowa - posiłek przedtreningowy o godzinie 16. Powiedzmy, że idę na trening i kończę go o 19.30 - wracam jest 20. Jem filet z ryżem. To o, której ten ser mogę najpóźniej, bo czytając podstawy żywienia były wzmianka, żeby ostatni posiłek był 3h przed snem???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
nei wiem jak długo idziesz na trening, ale zakładając że zjadasz posiłek przed treningowy o 16 na godzinę przed, to robisz go zdecydowanie za długo.
Jesteś w stanie zrobić trening o 17? jak tak, to powinien trwać max 1,5h o 19 jesteś w domu, jesz posiłek po treningowy, a kolację możesz zjeść nawet 1h przed snem.

Przypominam, że wpc jeszcze na siłce jesz..

Zmieniony przez - DreamEvil w dniu 2013-02-23 16:34:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 389 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6568
Jasne, mogę skrócić czas między posiłkiem, a treningiem, jeżeli tak będzie lepiej.

Czy to białko wpc pić też po treningach nogi, czy tylko po siłowni, bo ogólnie z diety wynika, że mam dużo białka?

Zmieniony przez - Laokos w dniu 2013-02-23 17:30:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 389 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6568
Teraz dobrze?

http://zapodaj.net/47bc49ea25f0a.png.html

Koniec końców wyszło sporo kcal, ale to nawet dobrze. W razie nadmiaru utnę trochę z porcji ryżu.
Męczy mnie tylko to białko - dużo go ;/
Jak przeglądałem przykładowe diety na masę wychodziło koło 2g/1kg masy ciała. Tutaj są 3g/1kg ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
jest ok. Mam podobnie białka czasem nawet więcej. Zobacz sobie mój dziennik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 389 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6568
Z chęcią luknę ^^
To skoro ogólny szablon jest git to jeszcze się spytam o zamienniki, bo nie dam rady wsuwać ciągle to samo ;/
Czy mogę swobodnie zamieniać mięsa - np. kurczaka z wołowiną, indykiem lub jakąś rybką albo innymi, tak żeby zachować proporcje białka. Czy mogę zamieniać ryż z kluskami, kaszą, ziemniakami lub kuskusem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 389 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6568
Z chęcią luknę ^^
To skoro ogólny szablon jest git to jeszcze się spytam o zamienniki, bo nie dam rady wsuwać ciągle to samo ;/
Czy mogę swobodnie zamieniać mięsa - np. kurczaka z wołowiną, indykiem lub jakąś rybką albo innymi, tak żeby zachować proporcje białka. Czy mogę zamieniać ryż z kluskami, kaszą, ziemniakami lub kuskusem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
ryż spokojnie możesz zamieniać z brązowego na biały i odwrotnie, na makaron, kaszę gryczaną, ziemniaki od czasu do czasu.
Chleb pełnoziarnisty musi zostać :P
Mięso pieczone zależy jakie akurat upieczesz
Pierś kurczaka możesz zamieniać na pierś indyka, łopatkę wieprzową, schab itp.
Ryby: możesz spokojnie wcinać łososia, mintaja, makrelę, tuńczyka i ogólnie ryby morskie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
ryż/makaron/kasza/ziemniaki czasami ok, kurczak/wołowina/ryby też

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zmęczenie???

Następny temat

Trening Siłowy

WHEY premium