SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Shi

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 58793

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Co do diety to nadal mimo już kilku moich uwag brakuje Ci białka w posiłkach porannych. Czekolada, orzechy.. jak już musisz jeść czekoladę to zjedz dziennie te 5g ale gorzkiej, nie mlecznej. Ogranicz trochę orzechy i suszone owoce na rzecz złożonych ww i źródła tłuszczu z olei, awokado, ryb, jaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 239 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22849
A w tym pierwszym treningu cos zmienic? Bede dzis robić.

Czy jak bede jadła jajko oprócz owsianki to bedzie ok? Ja rano zawsze wszystko na wariata robie, a owsianka to najszybsze sniadanie.

Nie podjadam orzechów oprócz tego co wpisałam w dziennikach. W niedziele podjadałam orzechy i jadłam np. wloska pizzę z parmezanem i pomidorkami koktajlowymi. Oprócz tego same zdrowe rzeczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Tak może być jajko. Co do orzechów to jedz jedz ale też czerp tłuszcze z innych źródeł - ilościowo póki co jest ok. Treningu innego niż ten na który odpisalam nie widzialam. Zaraz poszukam i odpisze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
shi
Trening:
1. Przysiad z hantlem (goblet squat) 3x 12-15, tempo 3010 - uda bolą, dalej nie umiem wstać tak szybko - schodziłam bardzo nisko tylko w ostatniej serii

Praktyka czyni mistrza. Kiedyś się uda wpisuj ciężar proszę

2. Wyciskanie sztangielek stojąc (neutralny chwyt) - 3x 12-15, tempo 3010 - kazałaś dorzucić do 4 kg, nie mam jak tego zrobić przy takich obciążeniach jakie mam - jedyne na co wpadłam to założenie ciężarków na nadgarstki i trzymanie 1 kg obciążeń (łącznie 3,5 na rękę). Dopiero dziś się zorientowałam co to neutralny chwyt - ostatnio robiłam inaczej. Bolało bardzo, ale dziś bardziej plecy i kapturki, a ostatnio przedramiona.

A jakie masz możliwości obciążeń?

3. Unoszenie miednicy w leżeniu na plecach, jednonóż (single leg glute bridge) 3x 12-15
włączyłam wolną muzykę, więc robiłam powoli. bolało - w programach aerobikopodobnych zawsze to ćwiczenie wydawało mi się prostsze - jak się je robi powoli to jednak palą udziska. nie wiem czy wystarczająco wysoko podnoszę tyłek, ale jak się staram mocno wysoko to z kolei czuję lędźwie.

Za wysoko to nie. Maks do wysokości kiedy ciało jest w jednej linii. Lędźwia nie mogą boleć. Pilnuj prawidłowo ustawionej miednicy

4. Pompka łopatkowa 3x 15-20 - nie zrobiłam filmiku - kręcenie go wymaga poprzestawiania czegoś u mnie w salonie, a padam dziś po całym tygodniu pracy i ledwo zmusiłam się do ćwiczenia. poszło lepiej niż ostatnio, choć nadal czuję się dziko :).

5. Odwodzenie nogi w leżeniu bokiem 3x 15-20 - boli, ale tak boli jak lubię :). zastanawiam się czy mam robić to z palcami obciągniętymi czy ze "stopą flex" :)

zrób z flex łatwiej Ci będzie utrzymać napięcie nogi

6. Plank 5x 30s - czy w tym ćwiczeniu mam trzymać nogi złączone? zawsze stałam w lekkim rozkroku - i tak też zrobiłam pierwsze trzy serie, ale później przypomniałam sobie, że filmik kazałaś mi nakręcić ze złączonymi stopami, więc czwartą i piątą zrobiłam ze złączonymi. robiłam ciut krótsze przerwy między seriami bo ciut mi się nudziło :). co ciekawe - tak bardzo jak nie znosiłam planków, tak dziś wydawały mi się cudowne w porównaniu do takiego goblet squat :).

Jak Ci się nudzi znaczy, że nie napinasz za bardzo ciała stopy razem (można i tak i tak, ale złącz je, mniejszy punkt podparcia, wiec trochę trudniej)




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 239 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22849
Jak mi się dziś nic nie chciało.... :) Do ćwiczeń musiałam się zmusić. Ale się zmusiłam, choć przyznam, że ciężko było mi wykrzesać 100% zaangażowania.

1. Przysiad z hantlem (goblet squat) 3x 12-15, tempo 3010 - 5 kg, na ostatnią serię wrzuciłam dodatkowe 2,5 kg - trochę leciałam do przodu
Chyba powinnam robić cały czas te 7,5 kg.

2. Wyciskanie sztangielek stojąc (neutralny chwyt) - 3x 12-15, tempo 3010 - zrobiłam tak jak ostatnio z obciążnikami 2,5 kg na nadgarstkach i trzymałam 1,25 kg w każdej dłoni. Bolało bardzo i właściwie to zrobiłam 6 mini serii zamiast 3.

3. Unoszenie miednicy w leżeniu na plecach, jednonóż (single leg glute bridge) 3x 12-15 - jakoś w treningach z YT to ćwiczenie wydawało mi się względnie fajne - teraz go nie lubię jak mam robić powoli :)

4. Pompka łopatkowa 3x 15-20 - gorzej niż ostatnio, lepiej niż za pierwszym razem

5. Odwodzenie nogi w leżeniu bokiem 3x 15-20 - moje ulubione z tego treningu :) 1 i 3 seria 25 powtórzeń, 2 - 20

6. Plank 5x 30s - poszło gorzej niż ostatnio, chyba dlatego, że dałam wreszcie biodra niżej :). za każdym razem wytrzymałam te 30 sekund, najwyżej chwilę się chwiałam.

Co do obciążeń to mam 8x2,5 kg, 4x 1,25 kg i 4x 1kg

Jedzonko:



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
1, 3,4 posiłek nie posiadają białka

3 to ok, bo to kawa
ale w śnidanianiu i posilku 4 powinno byc zrodlo bialka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Bziu o posiłkach to już rozmawiałyśmy 2-3 posty wyżej
Shi ja liczę na poprawę w tym temacie - jak widzisz to nie tylko moje uwagi. Mam też wrażenie, że znowu się z nabiałem rozpędzasz a gdzieś tu pisałaś o braku efektów. Spróbuj się dostosować do wskazówek

shi
Jak mi się dziś nic nie chciało.... :) Do ćwiczeń musiałam się zmusić. Ale się zmusiłam, choć przyznam, że ciężko było mi wykrzesać 100% zaangażowania.

1. Przysiad z hantlem (goblet squat) 3x 12-15, tempo 3010 - 5 kg, na ostatnią serię wrzuciłam dodatkowe 2,5 kg - trochę leciałam do przodu
Chyba powinnam robić cały czas te 7,5 kg.

ok

2. Wyciskanie sztangielek stojąc (neutralny chwyt) - 3x 12-15, tempo 3010 - zrobiłam tak jak ostatnio z obciążnikami 2,5 kg na nadgarstkach i trzymałam 1,25 kg w każdej dłoni. Bolało bardzo i właściwie to zrobiłam 6 mini serii zamiast 3.

i dobrze. z czasem będzie lepiej

3. Unoszenie miednicy w leżeniu na plecach, jednonóż (single leg glute bridge) 3x 12-15 - jakoś w treningach z YT to ćwiczenie wydawało mi się względnie fajne - teraz go nie lubię jak mam robić powoli :)

4. Pompka łopatkowa 3x 15-20 - gorzej niż ostatnio, lepiej niż za pierwszym razem

5. Odwodzenie nogi w leżeniu bokiem 3x 15-20 - moje ulubione z tego treningu :) 1 i 3 seria 25 powtórzeń, 2 - 20

6. Plank 5x 30s - poszło gorzej niż ostatnio, chyba dlatego, że dałam wreszcie biodra niżej :). za każdym razem wytrzymałam te 30 sekund, najwyżej chwilę się chwiałam.

Co do obciążeń to mam 8x2,5 kg, 4x 1,25 kg i 4x 1kg

ok, czyli możesz mieć 1kg, 1,25kg, 2,5kg i sumy tego tak? Bo rozumiem, że to krążki, które możesz zakładać na sztangielki?





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 239 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22849
eveline


Co do obciążeń to mam 8x2,5 kg, 4x 1,25 kg i 4x 1kg

ok, czyli możesz mieć 1kg, 1,25kg, 2,5kg i sumy tego tak? Bo rozumiem, że to krążki, które możesz zakładać na sztangielki?




Tak - to wagi krążków.

Co do nabiału to ja się mega staram - ja wcześniej żyłam głównie na nabiale. Nie było dnia bez jogurtów, twarogów, dwóch dużych latte. Teraz piję tylko mleko do kawy, dolewam je do owsianki i jedyne co to jeszcze trochę jogurtu do tzatzików.

Nie mam żadnych efektów - jest bardzo źle. Dziś ważyłam 74,6 - czyli znów wzrost wagi. Nie ważyłam tyle od nie pamiętam kiedy. Czuję się ociężała. Mam problem z tym, żeby jeść porządne posiłki w pracy - i efekt jest taki, że ratuję makra wieczorem, co jest bez sensu bo jestem najedzona na noc i pewnie dlatego waga stoi, a nawet rośnie. Nie mam też czasu na przygotowywanie takiej ilości posiłków. Nie wiem co jeszcze - nie mam pomysłu. Nigdy nie miałam aż takiego problemu ze schudnięciem. Jak zaczęłam na początku września byłam pewna, że do końca października schudnę 5 kg. Jestem mega zdemotywowana.
Dodatkowo, odezwały się moje hemoroidy, co jeszcze wzmaga cały ten dietetyczno-trawienny dyskomfort.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
No to waga stoi, bo żołądek jest pełny. Nikt też nie każe Ci jeść tyle posiłków. Zjedz 3-4. Nabiał trzyma Ci wodę. Już Ci pisałam - wymień mleko na roślinne, albo ogranicz się do jednej kawy. Do owsianki mleko nie jest potrzebne, na wodzie też jest ok a jak dodasz wheya i np. kilka orzechów to jest całkiem fajna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Pisz mi proszę przy treningach, który to jest tydzień.
Zróbmy modyfikacje w diecie.
Miało być 120g białka, 65g tłuszczu i reszta ww do 1900
Daj w DT 100g białka, 65g tłuszczu, 200g ww
w DNT białko, tłuszcze bez zmian, ww 180

Przyjmujesz jakieś suplementy, witaminy?


Zmieniony przez - eveline w dniu 2016-10-12 11:46:39
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problemy żołądkowe po nabiale...czym zastapic nabiał w diecie

Następny temat

Szukam sparingpartnerki MMA, Krakow

WHEY premium