SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Shi

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 58665

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Wystarczy, że wstawisz spację przed nawiasem i będzie ok
Pomyślę dzisiaj o jakimś treningu tymczasowym dla Ciebie. Głównym problemem tych hopsanek jest to, że są wykonywane w szybkim tempie. Im szybsze tempo tym słabsza technika a jeśli słaba już w punkcie wyjścia to lipa. Bardzo łatwo o kontuzję. W każdym razie dołożę Ci trochę ćwiczeń stabilizacyjnych i wzmacniających core do czasu aż będziesz miała możliwość poćwiczyć z obciążeniem.
Czy masz możliwość nagrania mi jak wykonujesz przysiad, plank, mostek biodrowy?
Jeśli tak to proszę nagraj mi przysiad tak, żeby było widać całą sylwetkę (ok. 10 powtórzeń wystarczy). A mostek biodrowy jak plank, czyli trzymasz pozycję przez ok. 30s - stopy razem, kolana razem i trzymasz. Możesz mi na pw przesłać jak nie chcesz wrzucać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 239 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22849
Dziś nie ćwiczę, ale jak będę to spróbuję nagrać :) nie spodziewaj się planka 30-sekundowego - od dawna nie ćwiczyłam - z moją kondycją jest jeszcze słabo :). poza tym zawsze robiłam w rozkroku (na szerokość bioder) - mam trzymać złączone? tak samo w mostku biodrowym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 239 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22849
p.s. hantle zamówię w tym tygodniu. póki co mam obciążniki na kostki 2x 2,5 kg - próbowałam z nimi robić ćwiczenia na ramiona, ale stwierdzam, że mam mega słabe ręce :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Jasne jasne napisałam 30s tak dla przykładu. Plank stopy razem, łokcie pod barkami, przedramiona równolegle do siebie - zrób na tyle ile możesz. Mostek biodrowy stopy i kolana razem i też tyle ile wytrzymasz. Dobrze wiedzieć o tych obciążnikach wykorzystamy je
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 239 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22849
Melduję, że jadłam mięsko :). I to nawet ze smakiem :)

Ale wiem, że ogólnie szału nie ma - nie umiem nie jeść węgli - kocham węgle :).

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Z mięsem super powiedz Ty mi tylko dlaczego Ty jesz tak mało? Kochasz ww jak sama napisałaś a masz ich raptem 160g i to nie w każdym posiłku. Trzeba trochę rozbujać metabolizm a taką kaloryką tego niestety nie zrobisz. Przy Twoim wzroście to min. te 1900 kcal powinnaś jeść (co i tak może się okazać za mało). Dodaj do diety ww złożone - ryż brązowy, kaszę itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 239 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22849
Jem mało? 200 kcal mniej niż powinnam zgodnie z rozkładem, który dostałam. Jem w okolicach BMR, zeby zgubić szybko tkankę tłuszczowa. Jem też > 1 g białka/ na kilogram masy ciała, wiec myslalam, że nie narobię sobie szkód i nie spale resztki mięśni które mam :). Jak zbliżam sie do tych 150 g węglowodanów to nie jem wiecej bo nie mam juz pomysłu na białko i tłuszcz, na które zgodnie z rozpiska miałabym jeszcze miejsce. Boje sie ze przy 1900 kcal nie schudne, a póki co schudłam 2 kilo w dwa tygodnie czyli planowo.
Co do węgli to jem 50-100 gram kaszy/ryżu dziennie - mam jeść więcej? Wtedy bede miała jeszcze wiecej węglowodanów w stosunku do białka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
BMR to nie jest rozkład na zgubienie tkanki tłuszczowej. To są kalorie, których potrzebujesz do normalnego funkcjonowania - praca, domowe obowiązki, ale też prawidłowe funkcjonowanie Twoich narządów. Prędzej zestresujesz organizm głodówką, podniesiesz poziom kortyzolu, który skutecznie uniemożliwi redukcję tkanki tłuszczowej. To co schudłaś to w większości woda. Żeby spalić tłuszcz trzeba przede wszystkim trenować oraz jeść. Daj na początek 120g białka, 65g tłuszczu i reszta ww do 1900 kcal (na początek, żeby zobaczyć jak zareagujesz, bo to się i tak może okazać za mało). Źródła ww - kasza jaglana, gryczana, ryż brązowy, basmati, ziemniaki, bataty, owoce, warzywa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 239 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22849
Nie chcę, żeby było, że jestem marudna czy coś, ale 1900 kcal? Może ponegocjujmy :) Ostatnio ktoś na tym forum polecił mi 1700 i mam problem z tym, żeby do tego dobić. Poza tym ja nie trenuję jakoś ekstremalnie ciężko - dzisiaj np. robiłam najprostszy trening Ewy Chodakowskiej. Co prawda zgarnęłam przy tym te obciążniki na kostki 2,5 kilo i co dałam radę to robiłam z obciążeniem na rękach lub nogach, ale pewnie nie spaliłam jakoś multum kalorii. Nie zrobię się od takiej diety jeszcze bardziej potężna? Bardzo mi zależy żeby znacząco wysmuklić ciało przez to, że budowę już mam mocną. Chciałabym być najchudsza jak jest to możliwe przy mojej budowie (w zdrowy sposób oczywiście). Takie chude dziewczyny jak zaczynają ćwiczyć wyglądają o wiele lepiej niż te nie-chude. Ładne mięśnie brzucha - chętnie, ale nogi i ramiona bardziej smukłe niż "atletyczne".

Robiłam Ci dziś te filmiki (muszę ogarnąć jak je przesłać na priv) i się zdemotywowałam - mam wystarczająco masy na ramionach żeby dostać ksywkę "Pudzian" jak tylko zbuduję tam mięśnie :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Filmiki możesz dać na youtube i ustawić prywatność tak, że widzą tylko osoby, którym dajesz linki.
Co do diety - może po prostu spróbuj zamiast się zastanawiać? Ja wiem, że istnieją przekonania, że żeby schudnąć trzeba głodować, ale tak to nie działa. Metobolizm Ci zwolni i potem będziesz tyć jedząc 1400 kcal. Chcesz tego? Nie lepiej to trochę rozbujać żeby później być zdrowym, silnym i dobrze wyglądać? Poza tym jak będziesz mieć hantle to już się treningi zrobią inne. Jeżeli nie będziesz jadła złej jakości jedzenia to nic nie powinno Ci się stać. Ja Ci niczego nie każę, zrobisz jak zechcesz, ale dla mnie na pierwszy rzut to i 1900 przy Twoim wzroście to bardzo mało
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problemy żołądkowe po nabiale...czym zastapic nabiał w diecie

Następny temat

Szukam sparingpartnerki MMA, Krakow

WHEY premium