SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DIETA DO OCENY KOREKTY oraz seria pytań :)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2483

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8829
Witam wszystkich serdecznie. W koncu postanowiłem ułożyc sobie dietkę. Mam nadzieje ze na wrzesien wszystko bedzie dokładnie przypucowane i dopiete na ostatni guzik. Daje wam (drodzy "znający sie")
diete do oceny, króra ułożyłem w oparciu o ten ratykuł Quazara

https://www.sfd.pl/temat173140_strona1/

w którym to opisuje przykładową dietę dla hardgainera. Ja takowym własnie jestem :] waze 56 kg i z moich obliczeń wysżło takie cos :

ilosc kalorii = 2400

84b bialka = 336 ckal

100,8 tłuszczy = 907 ckal


336 + 907 = 1243

2400 - 1243/4 = 290 w/w


A po tych wyliczeniach czas przedstawic juz samą dietke



1. Sniadanie:

-kefir 2,6b 2t 3,8ww na 100g

-płatki owsiane 11,9 7,2 69,3

-siemie lniane

-rodzynki 2,3 0,5 71,2

-orzeczy włoskie 16 60,3 18

-ser kruszony 27,9 22 1


Wszystko zmiksowane z kefirem, spozyte niezwłocznie po wybudzeniu

2. II Sniadanie

-Chleb razowy

-szynka z piersi indyka 21,3 2,6 0

-jabłko 0,6 0,7 12,1

-banan 0,9 0,3 17

3. Posiłek przedtreningowy:

-Piers z kurczaka 21,5 1,3 0

-kasza gryczana 12 3 70

-warzywa

-oliwa z oliwek 0 99,6 0,2


4. Zaraz po treningu:

-Carbo

-Woda

5. posiłek 45min po treningu:

-Piers z kurczaka 21,5 1,3 0

-ryz biały 6,7 0,7 78,9


6. kolacja:

-Makrela

-Avocado 2 15 7

-Kasza kus kus 13 2 72

-sałatka warzywna

7. Na noc

-Tunczyk 27,1 9 0

-Oliwa z oliwek

Miałbym odnośnie tej diety jedną WIELKĄ prośbe. Mianowicie, czy moglibyscie mi rozłozyc proporcje gramow. tzn ile gramow czego mam jesc w kazdym posiłku, wiecej czy mniej bialka itp. wiecie o co biega ;)



Do tego wszystkiedo mam Serie pytań, na które mam nadzieje mi odpowiecie :

1 Do diety chciałbym dołożyc Tran, w jakich ilościach i "kiedy" mam go spozywac ?
2 Jak widzicie, w diecie umieściłem carbo, czy jest to dobre rozwiązanie, czy raczej zakupic inna odzywke?
3 Do diety zakupuje jeszcze kreatyne, wiec pytanie, w dni treningowe, po treningu bede spozywal ja z carbo, czy to dobre rozwiazanie? czy do carbo i kretki nalezy dodawac jeszcze glukoze ? i czy w dni nietreningowe spozywac kretke takze z carbo?
4 Jak spozywac Carbo w dni nietrengowe ?
5 Ile g carbo na kg wagi ciała spozywac ?
6 Jakie sa sposoby na polepszenie apetytu ? :)
7 czy w szkole moj chlebek z szynka rozłożyc na przerwy, czy odrazu zjadac całosc na jednej ?
8 jakich warzyw uzywac do tych sałatek?
9 Czy w swojej diecie nie mam za mało białka? (załozenie to 1,5g bialka na 1kg wagi ciala)

Jeżeli sie coś nie zgadza, prosze o korekte, mozliwe ze cos porabalem w obliczeniach :)

Z GÓRY ZA WSZYSTKO PIĘKNIE DZIEKUJE

POZDROWIENIA

"W poszukiwaniu rozwiązania problemu, najbardziej pomocna jest znajomość odpowiedzi."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 765
1) tran w ilościach 5ml rano i ew. do kolacji
2) carbo po treningu to bardzo dobre rozwiązanie:)
6) na polepszenie apetytu są odżywki - np. dibencozide magnum (na forum są spory czy ta odżywka działa, ale mi apetyt polepszyła i z jej pomocą przytyłem 4 kg)

Na reszte pytań odpowiedzi nie znam, więc dam sie wypowiedzieć specjalistom. Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8829
No, cos sie kręci, dzieki Ci za odpowiedzi na chociaz te pytanka :) doceniam to.

POZDR

"W poszukiwaniu rozwiązania problemu, najbardziej pomocna jest znajomość odpowiedzi."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 2090 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20230
dieta ok, tylko dodaj ten tran


Miałbym odnośnie tej diety jedną WIELKĄ prośbe. Mianowicie, czy moglibyscie mi rozłozyc proporcje gramow. tzn ile gramow czego mam jesc w kazdym posiłku, wiecej czy mniej bialka itp. wiecie o co biega ;) // to juz sam musisz sobie zrobic jak ci pasuje



1 Do diety chciałbym dołożyc Tran, w jakich ilościach i "kiedy" mam go spozywac ? // 5 ml do sniadania
2 Jak widzicie, w diecie umieściłem carbo, czy jest to dobre rozwiązanie, czy raczej zakupic inna odzywke? // dobre po treningu
3 Do diety zakupuje jeszcze kreatyne, wiec pytanie, w dni treningowe, po treningu bede spozywal ja z carbo, czy to dobre rozwiazanie? czy do carbo i kretki nalezy dodawac jeszcze glukoze ? i czy w dni nietreningowe spozywac kretke takze z carbo? // glukoza zbędna, przy porcji krety zawsze dawaj carbo
4 Jak spozywac Carbo w dni nietrengowe ? // do kreatyny
5 Ile g carbo na kg wagi ciała spozywac ? // po treningu spozywaj 0,5 g weglowodanów na kg masy ciała oblicz sobie ile ci carbo wyjdzie
6 Jakie sa sposoby na polepszenie apetytu ? :) // duze sniadanie zeby od razu rozpedzac metablozm, moza jakies witamnki bo nic inego nie przyhchodzi mi do głowy
7 czy w szkole moj chlebek z szynka rozłożyc na przerwy, czy odrazu zjadac całosc na jednej ? // jak chcesz
8 jakich warzyw uzywac do tych sałatek? // wiekszosc sie nadaje
9 Czy w swojej diecie nie mam za mało białka? (załozenie to 1,5g bialka na 1kg wagi ciala) // jak strasznie ciezko ci nabrac masy to oki, jak szybciej łapiesz mase to daj miedzy 1,8 - 2 g na kg masy

Zmieniony przez - Michał... w dniu 2005-08-13 13:36:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8829
No to pojechałes, dzieki serdeczne

a tak odnoscie jeszcze tych proporcji, to gdzie powinno byc wiecej bialka a gdzie np. weglowodanow, kolacja, sniadanie...?

"W poszukiwaniu rozwiązania problemu, najbardziej pomocna jest znajomość odpowiedzi."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6278 Napisanych postów 76084 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755107
Wiecej ww mozesz dac w sniadaniu i po treningu, mniej w ostatnim posilku. Tluszczu nie dawaj po treningu a bialko mniej wiecej po rowno w posilkach.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8829
dziekowka domer

juz siem wrzesnia nie moge doczekac

Miejmy nadzieje ze wkoncu cos masy pojdzie

"W poszukiwaniu rozwiązania problemu, najbardziej pomocna jest znajomość odpowiedzi."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 507 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8985
Carbo i Glukoza to chyba najlepsze rozwiazanie zaraz po treningu
Tylko do tej Kreatyny radził bym coś dorzucić,,Najlepiej Taurynę <stosunkowo do innych odżywek nie jest droga,,a starcza na bardzo długo>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8829
Ok jeśli tylko fundusze pozwolą zakupie jeszcze ta taurynę.

Co myślicie o doustnym "wprowadzaniu porcji kretki" a nastepnie
popijaniu jej ?

I jeszcze jedno, ile czasu przed treningiem powinien byc spozywany posiłek przedtreningowy ?

"W poszukiwaniu rozwiązania problemu, najbardziej pomocna jest znajomość odpowiedzi."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6278 Napisanych postów 76084 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755107
Mozesz tak brac kreatyne. Posilek ok 1,5h przed treningiem.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8829
o kurcze to bede go musiał zjadac jeszcze chyba w szkole, bo siłke mam ok godziny pozniej po tym jak skoncze lekcje

PZDR

ps: slyszeliscie cos moze o tej "ptasiej grypie" ? Ponoc duzo kurczakow nie przechodzi przez sanepid, kumpel mi wspominal...

"W poszukiwaniu rozwiązania problemu, najbardziej pomocna jest znajomość odpowiedzi."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CZy na diecie niskoww można przytyć?

Następny temat

dieta-powrót

WHEY premium