SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Długofalowy schemat TS dla każdego

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 135452

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Bardzo dobry rozkład
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 100 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8449
Można zamienić kolejność ćwiczeń ? Chodzi mi o to żeby najpierw zrobić WW a potem aktywne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 871 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3223
Przemek :) aktywne opuszczanie to cwiczenie typowo na klatke a ww traktujemy tu jako cwiczenie na tricepsy.najpierw robimy klatke a pozniej tricepsa takie jest zalozenie planu bo np wyobraz sobie ze robisz wl pozniej ww a pozniej opuszczanie to malo prawdopodobne dal rade zrobic docisk z np 110% swojego maxa po owczesnym skatowaniu miesni trojglowych ..czyli odpowiedz jest nie na zdrawy rozsadek :) ale poczekajmy na dalsze wypowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 100 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8449
Bo właśnie chodziło mi o to że nie mam siły po aktywnym na WW. Klata jest za bardzo zmęczona.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 871 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3223
to nie szkodzi , tak ma byc. ww jest cwiczeniem by dobic tricepsy.daj mniejszy ciezar troche na ww tak bys mogl zrobic zakres powtorzen podany w planie z zapasem 2 powtorzen, jak za tydzien lub dwa bedzie za lekko to wtedy dorzuc 2,5kg staraj sie nie zajezdzac tak ze do odmowy robisz :) najpierw sie robi duze partie a pozniej cwiczenia pomocnicze a ww jest tu pomocniczym cwiczeniem..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 100 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8449
Ok, rozumiem I mam jeszcze jedno pytanko, lepiej robić aktywne czy docisk ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 871 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3223
i to jest dobre i tamto, ja robie ze 6 tyg jedno 6 tyg drugie cwiczenie zmieniam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 127 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2172
Zacząłem 10 tydzień tym treningiem. Wszystkie serie z zapasem(4x4). Od następnego tygodnia wbijam na 3x3. Aktualnie mój schemat WL wygląda tak:
WL: 4x4
Hantle skos: 5,5,5
Rozpiętki poziom: 6,6,6
Wycisk wąsko: 6,4,3
Pompki: 8,6,6,6

Jeśli chodzi o hantle na skosie czy rozpiętki to skok siły jest ogromny odkąd robie długofalowy. WL też do przodu sądząc po seriach
Mam dylemat czy od 3x3 wyrzucić te hantle na skosie i rozpiętki i zamienić na takie ćwiczenia jak docisk i trzymanie sztangi ? Czy zostawić tak jak jest(obciąć tylko po 1 powtórzeniu w każdym z ćwiczeń). Wiadomo, chciałbym jak najwięcej wyżyłować maxa w WL. Co radzicie ?

Co do siadów to mam problem z głębokością. Robie w wąskim rozstawieniu nóg(20cm-25cm). Zastosować jakieś podkładki pod pięty czy prówać siadu sumo(niewiem czy to się tak nazywa, ale nogi trzymane bardzo szeroko- o to mi chodzi), bo myśle, że tutaj nie miałbym problemów z głębokością.
Nagrałbym filmik, co by ułatwiło wam diagnoze mojego problemu, ale niestety obecnie nie mam czym nagrać...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Te hantle na skosie i rozpiętki były w pierwszej fazie dla fanów kulturystyki, żeby nie bali się spadków wielkości klatki. Pamiętaj, że mocna ława to mocni triceps

Co do głebokości to zwyczajnie za wąsko stoisz. Usatw się conajmniej na szerokość barków. Kąt stóp trochę poszersz trochę, żeby nie były równolgłe i jazda. Przy rozstawie 20-25cm przy słabym rozciągnięciu i braki techniki nigdy w życiu nie "zmieścisz bioder" i głębokości nie złapiesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 127 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2172
Bardzo Ci dziękuje za rady. Więc wywalam hatnelki i wrzuce dociski oraz trzymanie. Ćwiczę sam lub z młodszym bratem więc aktywne opuszczanie odpada, a szkoda. W siadach poprawie rozstaw stóp i myśle, że bedzie ogień. Jeszcze raz dzięki.
A jeszcze takie mam pytanie, czy ogólnie ciąg sumo pomaga targać większe ciężary niż klasyk ? Czy to też kwestia indywidualna ? Zawsze robiłem i robie klasyka ale ciągnie mnie do sumo...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak i w czym prac kostium i koszulke

Następny temat

Denis Cyplenkov VS Andrey Pushkar -walka

WHEY premium