SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy uprawiać sporty walki ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2283

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 554 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13725
Witam

Mam trochę nietypowe pytanie. Dlatego w związku z tym proszę o wyrozumiałość.
Chciałbym podjąć się trenowania sportu walki jakim jest boks. Jednak dużo się nasłuchałem jak to sporty walki wyniszczają komórki mózgowe. Na co dzień muszę się dużo zmóżdżać i główka pracuje na maksymalnych obrotach co wynika z pracy jaką wykonuje.
Czy to rzeczywiście jest tak, że jak tam będę się okładał na tych treningach to z czasem sprawność mojego mózgu się pogorszy ?
Chcę trenować dla siebie, tak po prostu aby nauczyć się amatorsko rzemiosła bokserskiego. Do tej pory natomiast uprawiałem kulturystykę przez kilka lat.

Proszę o wyrozumiałość i odpowiedzi bez głupich docinek
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Idź i trenuj. O ile będziesz używał ochraniaczy to będziesz zdrów. A okładania raczej za dużo nie będzie - głownie technika, technika, technika, szybkość i siła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45904
jeśli podoba Ci się boks,to czemu masz nie spróbować?ruszaj śmiało.amatorsko nie masz czym się przejmować,wszystko będzie w porządku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
Ewentualnie jak już zaczniecie sparować, to zaopatrz się w kask

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Altek
...dużo się nasłuchałem jak to sporty walki wyniszczają komórki mózgowe...
Mi kiedyś wujek, lekarz, tłumaczył jak boks wpływa na głowę. Wziął słoik z dżemem i uderzy kilka razy ręką w dno. Po otwarciu słoika powiedział, że tak będzie wyglądał mój mózg gdy będę dostawał po głowie.
W niektórych krajach, w obecnych czasach, uważa się, że kobiety nie powinny prowadzić pojazdów samochodowych. Ma to rzekomo upośledzać ich zdolności rozrodcze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli mieszkasz w mieście, gdzie masz wybór to poszukaj klubu, w którym możesz zrezygnować ze sparingów. Teraz są takie czasy, że jak zapłacisz 120-150 zł to trenerzy pójdą na taki układ. Minus jest taki, że będą się mniej przykładać do szkolenia. Zamiast argumentu o mózgu i dżemie podałbym taki, że nie możesz być poobijany, bo masz kontakt z klientem itp. Ja mam taką sytuację i na szczęście nie przyszedłem z limonem pod okiem. Sporo guzów mam po sparingu na czole, ale na szczęście nie rzucają się w oczy, a jak dostanę porządnie w nos to nie widać na szczęście.


Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2015-09-17 15:21:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 55 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 955
myśle że jeśli ten sport Ci sie podoba to powinieneś go trenować a trenując amatrsko nie powinno być żadnych skutków zdrowotnych jeśli chodzi o mózg znam wiele osób które trenują latami boks/Muay thai i nie mają żadnych problemów a jeśli chodzi o sparingi to przynajmniej u mnie zawsze walczymy w kaskach i ochraniaczach a jeżeli ktoś nie chce to nie bierze po prtosu w nich udziału
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja bym tylko proponował powiedzieć o tym trenerowi już na początku. Są takie kluby z tradycjami, gdzie dla trenera trudne do zaakceptowania jest, że ktoś nie chce sparować. Ja mam trenera około sześćdziesiątki, mówi kto z kim sparuje i już. Masz prawo odmówić, bo np. masz gorszy dzień, katar, sraczkę itp. To są kluby gdzie młodzi nie płacą za trening, bo startują w zawodach i klub ma z tego pieniądze. Dla trenera w takim klubie zawodnik, który nie chce walczyć jest mało wartościowy. Raczej nie wyrzuci z treningu, ale nie będzie się przykładał do szkolenia, bo nie ma z niego korzyści. Są też kluby, gdzie płacisz 120-150 zł i nie będzie problemu. Tam kluby utrzymują się głównie ze składek, choć mile widziane są punkty w zawodach.



Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2015-09-18 09:36:55

Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2015-09-18 10:02:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 554 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13725
Nie interesuje mnie uczestnictwo w zawodach więc do typowych klubów nie będę się zapisywał. Z tego co się orientowałem to najbliżej mnie jest WCA w Warszawie gdzie prowadzą treningi boksu. Może ktoś z Was jeszcze się orientuje gdzie ktoś prowadzi zajęcia z boksu w okolicy ? A i co ważne to chcę chodzić na multisport.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Idź na sekcję rekreacyjną, a nie zawodniczą. Na takich sekcjach są zazwyczaj tylko sparingi zadaniowe, zabawy na ciosy proste itp. "Poważnych" sparingów tam raczej nie uświadczysz, a nawet jeżeli będzie, to nikt Cię nie będzie do nich zmuszać. Boks to piękny sport i naprawdę warto spróbować, nie trzeba być zawodnikiem, żeby się dobrze bawić i czegoś nauczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
gdzie ktoś prowadzi zajęcia z boksu w okolicy

W okolicy czego?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sztuka walki pod wojsko.

Następny temat

Gdzie wynajmę ring w Łodzi?

WHEY premium