SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

chwytane sporty walki a mięsnie?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3823

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 530
zadałem tem temat już w uderzanych,tam znalazłem odpowiedż na to ,pytanie dotyczyło,jak się mają mięsnie do boksu,czyli patrząc na boks co by najlepiej pasowało czyli jakie mięsnie ,i czy to prawda,że jak ma się więcej mięsni to się jest powolniejszym i tam odpowiedz brzmiała,że jest w tym coś prawdy,ale tu chodzi bardziej o spompowane mięsnie,a w uderzanych uderza się raczej dynamicznie,a jak jest w chwytanych,rzucanych ,czyli w takich sportach raczej typu: judo,sambo,zapasy itp.czy jest jakaś na to rada?

dragon ball -zaj**ista manga oglądnijcie a nie pożałujecie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 128 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1578
Zdobylem 2 odwazniki po 17,5 kg i od lipca zaczynam ostre treningi z nimi :D

Potrenuje przez lipiec i sierpien, + duzo biegania, plywania i siłka
2x w tyg (martwy ciag, przysiad i wyciskanie --> na sile ), troche boxu i parter raz w tyg

Pozniej napisze sprawozdzanie, jakie daje to efekty :D

Szczerze to juz nie moge sie doczekac :D

Jak mi sie wkreci to za jaaaaaaaaaakis czas xD kupie sobie 2 x 32 kg ^^

p.s Nie kasujcie tej wypowiedzi :P To jest taka informacja co do tego jak mozna trenowac pod katem walki xD(wiec jestem w temacie xD ) i informacja o tym, ze napisze sprawozdanie z wyniku treningow

Padlem, nikt nie poda reki.... Sam wstane... Silniejszy

http://www.sfd.pl/M4x_!!_porownanie!!_;]-t364779.html 
http://www.sfd.pl/jak_oceniacie_5,5_lat_treningu_-t364714.html

oblukajcie ;] ;] ;]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 374
w chwytanych podobnie... bez dynamiki to raczej ciezko bedzie ci kogos zaskoczyc - zanim dojdziesz do techniki rywal zdazy cie rozszyfrowac i uciec przed technika, ktora probwales zastosowac. No i bedac "koksem" kolejny problem w tym, ze gdy ktos bedzie Ci wyciagal dzwignie, zmniejszaja sie Twoje szanse na ucieczke z techniki, bo gibkosc raczej troche mniejsza i ruchliwosc.

Oczywiscie mam tu na mysli raczej bardziej skrajny przypadek osoby przypakowanej, bo jesli masz na mysli osobe przecietnie umiesniona - wspomagajaca sie rozsadnie silownia do treningow, to raczej na dynamice, ani na gibkosci duzo nie straci, a za to zyska na sile co rowniez w walce sie przydaje ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Wszystko musi być odpowiednio rozgraniczone.

Siła bardzo pomaga, ale nie może być substytutem.

W stylach chwytanych można ją ładnie wykorzystać z jednej, jak i z drugiej strony, czyli możemy sobie nią pomóc/ułatwić, a również wykorzystać przeciw oporującemu przeciwnikowi.

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2008-05-31 16:56:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
Stare przyslowie alpinistow mowi, ze liczy sie stosunek torby do korby. Mowiac po ludzku, ze najlepiej miec jak najwieksza sile z jak najmniejszej masy.

W chwytanych stylach to widac jak na dloni: mali sa dosc czesto szybcy i finezyjni technicznie. Umozliwia im to mala masa. Duzi sa wolni lecz silni. Trzeba wiec znalezc cos po srodku. Maly musi przypakowac tak, zeby swiekszyc sile, bez nabierania zbednego masy i nie tracac szybkosci. W wysokich wagach trzeba raczej pracowac nad szybkoscia, eksplozynoscia i ogolna kondycja.

Oczywiscie trzeba miec jak najmniej sadla a duzo miesni. Niestety wiaze sie sie to z ciezka praca. Nie da sie wziac ekstra odzywek na mase itp i ze wszystkimi wygrac. Sam dawno temu pamietak walczylem z chlopaczkiem ktory bral rozne takie. Byl wiekszy i silniejszy ode mnie, juz nie wspominajac ze sporo mlodszy. Powinien mnie zjesc w 10 sek. Niestety tak sie nie dzialo, bo techniki jeszcze nie mial, a sila odplywala po 2 minutach. Po tym czasie dalo sie z nim zrobic wszystko.

Obecnie najmodniesze dopakowanie do sztuk walki to tzw kettelbells lub girja. http://en.wikipedia.org/wiki/Kettlebell Mozna z tym robic dziesiatki cwiczen na sile, mase, ekspolzynosc, kondycje. Super skuteczne. I na dodatech ponoc sie chudnie! U mnie w klubie jest Litwin co tym macha - jest rewelacyjnie znudowany, ma kondyche i sile. Jestem na etapie kupowanie tego sprzetu :) Goraco polecam!

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Bardzo mi sie spodobało to przysłowie

.. i bardzo fajny old school'owy sprzęt... "Mam go przed oczami"(w głowie), ale właśnie myśle gdzie go widziałem ostatnio?

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2008-05-31 19:01:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
W ksiaze do rosyjkiego pewnie. Skad Fedor taki silny?

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Na bank się tym ostatnio bawiłem, ale mam w głowie kilka opcji i nie jestem pewny gdzie dokładnie. Przyznaję, że nie wiedziałem, że to takie fajne, ale otworzyłeś mi oczy.. Na bank sobie skręcę na dniach

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2008-05-31 19:10:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
Tylko popatrz na youtube jak sie tym cwiczy!! Podstawowe sa chyba 1 pudowe czyli 16 kilo. Gdzies mi mignal artykul ze starczy 30 min dziennie.

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Dobrze Coś tam kojarzę, ale bez uprzedniego upewnienia na bank nie zacznę

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2008-05-31 20:07:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943








Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Dzięki, sog już wcześniej poleciał
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Raper Juras zdobywcą Pucharu Świata w kickboxingu

Następny temat

poszukuję linku do tematu na temat boksu i mięsni

WHEY premium