SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cynk

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2522

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7198
od 7 miesięcy stosuje przemienię takie suplementy jak: Chela-Min SPORT, Olimp - Vita-Min Multiple Sport, teraz dodatkowo w okresie wakacyjnym jadłem jeszcze Beta Solar. W każdym z tych preparatów jest cynk w sporych dawkach. Słyszałem że stała suplementacja tym pierwiastkiem nie jest wskazana. Czy mogę dalej stosować te suplementy czy wskazana by była jakaś przerwa?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 446 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9148
Jeśli nie masz problemu z niskim poziomem miedzi to raczej możesz zażywac dalej

Tu masz co nieco o cynku
https://www.sfd.pl/CYNK_-_Dorzuć_do_diety._-_art.-t319327.html 

Co wypijesz to wypocisz
Co Cię nie zabije to Cię wzmocni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7198
Dzięki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Przy chelatach ten problem odpada... Mówiąc najprościej: jeżeli spożywamy zbyt dużo cynku w postaci prostych związków chemicznych, to ulega on w organizmie chelatacji - a tym samym - wypiera z połączeń chelatowych inne pierwiastki, które - pozostając poza tymi połączeniami - mogą być szkodliwe. Stosowany od razu w postaci chelatu - jest więc dużo bezpieczniejszy, chociaż też nie należy przesadzać z dawkami.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7198
Dziękuje za fachową wypowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4946 Wiek 6 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42640
Sławek zapomniał dodać ,że przy sprawdzonych i "pewnych" chelatach ten problem znika:)
czyli przy chelatach ALBION;) ..i niema znaczenia czy Olimpa czy Solgara czy jakiejkolwiek innej firmy,aby była jasność:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7633
wolał bym nawet z suplementacją miedzią nie przeginać. z pożywienia raczej dostarcza się spokojnie te 100% zalecanego spożycia. jednak cynk wskazany, bo u sportowców zaotrzebowanie wzrasta znacząco, a czasami nawet te 100% zalecanego może nie zostać pokryte z pożywienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
znajac diete wiekszosci z nas trudno wrecz stawiac ze duza czesc mineralow wpada nawet w tej mizernej RDA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 93 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1207
a czy praparat typu mzb / zma ewentualnie cynk + magnez w 2 suplementach mozna uzywac jako suplementu przedtreningowego?
w zasadzie mozna zauwazyc lekka poprawe wydolnosci i wzrost agresji po podaniu cynku wiec czy moze to byc pomocne przed treningiem? a moze lepiej wypic kawe przed?(sam tak robie i mi pomaga to w cwiczeniach).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
idac sciazka Albionu i jego Magna Power

faktycznie dodanie do porcji kreatyny magnezu ma sens - choc jako laczny chelat jeszcze lepiej sie sprawowaly :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 727 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6812
przeczytałem, że cynku nie należy brać jednocześnie z wapniem, gdyż jest on blokerem cynku

a aptece kupiłem tabletki o nazwie wapń+magnez+cynk (zawierające ok 45% dziennego zapotrzebowania każdego z tych minerałów) czy to znaczy, że są one jedną wielką pomyłką?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

"LEGALNE ANABOLIKI" w PBC

Następny temat

Nowość!!! Bidony Olimp ISOPLUS®

WHEY premium