SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cwiczyć partie kompleksowo czy częsciowo?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1781

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

19

Waga

90

Wzrost

184

Cel treningowy

MASA

Staż treningowy na siłowni

12 miesięcy bez przerwy

Uprawiane inne sporty

w tej chwili żadne oprócz siłowni

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

brama, wyciąg dolny i górny, skos ujemny i dodatni, modlitewnik, hantle, łamana i mozno łamana sztanga, drążek (rozpiętość 120 cm), drązki do pompek w powietrzu, drabinki. Wszytskie typy uchwytów do wyciągu (kierownica, trójkąt, szeroki drążek, 2x uchwyt

Dieta

staram się jak mogę. Waże produkty i staram się przyjmowac 5-6 posiłków na dzień. W niedziele nie mam diety, wstaje później niż zwykle.

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

bulk, monohydrant, BCAA

Ostatnio przerabiany plan

trening przemienny - wersja nowoczesna tzn (seria z małą ilością powtórzeń i dużym ciężarem oraz z dyżą iloscią powtózeń i małym cięzarem na jednym treningu)

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nie robiłem rekordów. ale w zeszłym tygodniu przysiad 10 x 90 kg, martwy ciąg na prostych nogach - 3x 125 kg Wyciskanie na łąwce 5x 90kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Ale kombinujesz:

Pompki na poreczach 5x8
Wyciskanie skos w góre sztangielek 4x10
Krzyżowanie linek w bramie 3x12

Taki prosty plan.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 273 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4704
masz racje prosty plan.... Chodzi ci o krzyżowanie dolnych linek czy górnych?

"Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Górnych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 273 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4704
W planie z klatą mam jeszcze lekko biceps:
1. unoszenie ramion w siedzie ze sztangielkami
2. Unoszenie sztangi łamanej

Zmieniony przez - rambo19 w dniu 2012-01-01 21:03:44

Zmieniony przez - rambo19 w dniu 2012-01-01 21:04:08

"Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Daj sztangę pierwszą, potem możesz dać np. młotki ze sztangielkami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3009 Wiek 21 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 54631
to nie dokonca jest tak ze pracuje ci tylko dolna czesc pracuje cala z naciskiem na włókna znajdujace sie od dołu ja bym byl za tym zeby cwiczen nie zmieniac co tydzien bo miesien nie ma czasu aby zareagowac na bodziec . dlatego do np 6 tyg zostawic pewien zestaw cwiczen i kiedy przestaje dawac jakies efekty z powodu przyzwyczajenia sie miesni do nich zmienia sie je:) ogolnie rzecz biorąc lepiej raz klatke zrobic bez dzielenia ja na czesci dolne boczne srodkowe itd tylko zrobic poprostu np sztanga skos , hantle poziom , przenoszenie za glowe np i klatka zalatwiona

Let's do IT

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 273 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4704
Dzięki za info "wladekOo" ...muszę przyznać że przekonująca wypowiedź:) Dzięki....

"Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 280 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5646
Ponieważ twoim priorytetem jest masa tylko i wylacznie kompleksowo i najlepiej fbw. Zalet nie bede tu podawał bo mozna znalezc je w innych postac lub moia sygnaturka. Nie ćwiczysz dostatecznie nog to widac po ilosci wyciskania na klate a przysiadu (duza dysproporcja)

Jeśli chcesz budować masę rozpiętkami to powodzenia życzę.

Zmieniony przez - Sau w dniu 2012-01-03 15:55:35

On steroids:
There are no shortcuts. The fact that a shortcut is important to you means that you are a pussy. M. Rippetoe
Definicja treningów:
http://startingstrength.wikia.com/wiki/Starting_Strength_Wiki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 517 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4321
ĆWICZ CAŁY MIĘSIEŃ ;P

lubię sogi więc jeśli pomogłem to...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 273 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4704
Odp do "Sau"- Stary, nie jestem aż takim żółtodziobem aby robić FBC... 12 miesięcy bez przerwy to mało? Ćwicze od 4 lat z przerwami. Ale staż liczy się według mnie podczas gdy się nie ma przerw. Mogę brać 150 kg na nogi i 100 na klate. Ćwiczę sam... I to nie jest takie proste. Nie ma mnie kto asekurować;)

Zmieniony przez - rambo19 w dniu 2012-01-05 15:49:06

"Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmiana 5x5 traktora na split / redukcja.

Następny temat

Pomoc w planie FBW

WHEY premium