SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chwyt - opuchnięte dłonie, problemy z wykonaniem wiekszej ilości powtórzeń (głównie) ćwiczeń pull

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 571

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

26

Waga

83

Wzrost

183

Cel treningowy

Redukcja

Staż treningowy na siłowni

1 rok

Uprawiane inne sporty

Bieganie, Squash

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Siłownia

Dieta

Wysokobiałkowa redukcyjna

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

-

Zażywane suplementy

-

Ostatnio przerabiany plan

-

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

-
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 29 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 155
Cześć wszystkim!

Po każdym treningu nóg/pleców, mam bardzo opuchnięte opuszki dłoni, zaraz przed nasadą palców. Na początku myślałem, że mi przejdzie, i skóra się przyzwyczai, ale przeliczyłem, i co rusz wyskakują bolące bąble.
Ćwiczenia, przy których pojawia się problem: martwy ciąg na prostych nogach, wiosłowanie nachwytem, podciąganie na drążku, wykroki z hantlami.
Czy zacząć trenować w rękawiczkach? Czy stosować jakieś maści? Już teraz dochodzę do granicy, gdzie trening z danym ciężarem nie jest odpowiednio ciężki dla zaangażowanych grup mięśniowych, a dłonie mówią stop.

Dzięki wielkie za pomoc!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Niestety tak czasem się dzieje, że nasze dłonie wymagają dłuższego czasu na przygotowanie się do treningu siłowego.
Właśnie ćwiczenia pull są najbardziej wymagające dla naszego chwytu, bo to w nich musimy utrzymać ciężar w dłoniach i zapobiec wypadnięciu z dłoni.

Warto zwrócić uwagę czy trzymamy odpowiednio mocno w dłoni gryf, jeśli sama dłoń jest za słabo zaciśnięta na gryfie to ten ciężar mocno się przemieszcza w dłoni, a ciężar plus rozciąganie skóry na dłoniach powoduje, że na dłoniach mogą pojawiać się pęcherze. A najgorzej jak podczas treningu ten pęcherz pęknie.
Niby tylko zdarta skóra, ale to bolesna sytuacji i znacząco utrudnia wykonanie treningu i długo się goi.

Musisz sprawdzić czy ten chwyt na sztandze jest pewny bo inaczej sytuacja będzie wracać regularnie.
Co prawdą po 2-3 miesiącach regularnych treningów skóra na dłoniach powinna Ci się wzmocnić na tyle, że pęcherze czy odciski nie powinny się robić zbyt często, ale może tak masz, że dłonie kiepsko znoszą trudy treningów.

Możesz spróbować rękawiczek, ale początkowo mogą osłabić chwyt i z reguły nie są idealnym rozwiązaniem, ale warto sprawdzić jeśli miałyby pomóc.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1214 Napisanych postów 1582 Wiek 35 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 7060
NO PAIN NO GAIN

nie wiem co Ci poradzic, nigdy sie nie spotkalem z takim problemem. odciski na dloniach od hantli czy sztangi to normalna sprawa, jednak nie sa one na tyle hardcorowe by w jakikolwiek sposob przeszkadzaly w treningu. na opuszkach palcow to sie jeszcze nie spotkalem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 292 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1528
To może być coś z krążeniem skoro problem pojawia się na opuszkach. Ja zawsze polecam dobry B complex który ma b3, która to rozszerza naczynia krwionośne, ale możesz także spróbować z większymi dawkami b3. Ponadto zobacz czy twoja dieta zawiera odpowiedni poziom l argininy, ale wątpię by suplementacja pomogła. Jakie masz ogólnie dłonie, ciepłe zimne?


Zmieniony przez - ManMachine w dniu 2021-05-09 11:41:59

Wszystko ma swój cel.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
ja w rękawiczkach nie lubię, wg mnie lepiej się sprawdzają jakieś pady czy gąbki.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160362 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234145
WItaj.

Staż treningowy sprawi, że dłonie się zahartują. JEdnak do tego czasu skorzystac możesz ze wselkich forma wsparcia powierzhcni dłoni, jak gripp pad, gąbki, czy rękawiczki. Ja czasem lubie nawet owinac paski jedynie dla wygody, gdzie pogrubie delikatnie gryf, gdy są zbyt cienkie (przy podciaganiu na drazku mi pomaga glownie)

inna kwestia, to zadbac o dlonie, ich pielegnacja, nawilzenie, pozbywanie sie odcinskow starych by nie byly zbyt grupe i sie zrywaly ze znacznym kawalkiem naskorka. To wszystko bedzie mialo wplyw na to, jak dlonie zaadaptuja sie do treningow

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pistolet do masażu

Następny temat

Nietypowy problem, jakieś rady?

WHEY premium