SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Challange : "Spartańskie Kopyta" z Rafałem Nejmanem

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 68935

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530529
shogooon
Przeglądałem wpisy Wasze i się chyba zgubiłem:) Część ludzi robi więcej powtórzeń albo mniej serii? Dlaczego takie zmiany? :)
Ja idę 30 x 10 ustalonym ciężarem i nie zmieniam ilości:)


To wina Mastiego , tak nas postraszył tym SK że zaczęliśmy od za małych ciężarów i za lekko nam było . Po prostu nas nie docenił a tu w dziale to same giganty są . Obiecuję ze od przyszłego tygodnia będę robił według wytycznych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nieprawda ja się nie przestraszyłem, czekam aż wszyscy się wykrwawią. A wtedy luzik, pyknę jeden trening i wygram.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 34 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17278
No ilość powtórzeń większa niż 10 przyniesie szybki koniec przy progresie ciężarowym a tu sztuka w tym, żeby zrobić 8-10 treningów a nie np 5 :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10070 Napisanych postów 30403 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728848
I najważniejsze-to nie mają być treningi w zakresie czerwonych tlenowych włókien tylko biały beztlenowych i szybko się męczących ale mocno się zwiekszających swoja objetość pod obciażeniem.

Oprócz standardowych nagród ,na poczet konkursu Spartańskie kopyta będzie przeznaczona pewna pula z osób wyznaczonych do kolejnego test Iron Horse,gdzie będzie testowana super przedtreningówka z kreatynami oraz suplementy wspomagające regenerację i budowę mięśni różnego rodzaju,które konkretnie podnoszą siłę i wytrzymałość.

Stąd nie pękać i dotrwac,bo te testy odbęda się za ok 6,7 tygodni,gdy zakończy się test Anabolic dream


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 34 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17278
Cała zabawa i wyzwanie zaczyna się zazwyczaj koło 4-5 treningu kiedy okazuje się ze ten mały ciężar już stał się na tyle duży że połowa serii jest prawdziwym wyzwaniem. Nie wspomnę już o ostatnich treningach gdzie pracuje się poza granicami swoich wyobrażeń. Ten lekki początek pozwala przeprowadzić adaptację do takiego rodzaju wysiłku co jest moim zdaniem dość ważne. Żeby trenować długo i z efektami trzeba trenować bezpiecznie. Żeby trenować bezpiecznie trzeba być przygotowanym do wysiłku i treningu. Przygotowanym jest się tylko wtedy gdy ciało miało szanse na adaptację (przynajmniej ruchową) do danego ćwiczenia. Ja takimi zasadami się kieruję od lat i póki co odpukać w niemalowane człowiek mój nie uszkodzony i nie ponadrywany :)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30565 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131191


4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10070 Napisanych postów 30403 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728848
Ojan ,jak zawsze nie odpuszczasz ,choć w trochę zmienionej formule.


Ale tak przy okazji-warto zwrócić uwagę na pewien ciekawy aspekt.

Ogólnie poleca się ,jak najgłębsze przysiady,bo między innymi chroni to kolana przed nadmiernym obciążeniem tego stawu i zapobiega kontuzjom ...



Stąd moje pytanie-to dlaczego w tej konwencji treningowej osoby robiące bardzo dobrze technicznie przysiady narzekają jednak na bóle kolan ?


Daje to do myślenia... :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30565 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131191
Co to znaczy robić bardzo dobrze technicznie przysiady?
Po przysiadach bolą mnie uda i łydki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10070 Napisanych postów 30403 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728848
Pierwsze,czyli maks głębokie,uda schodzą poniżej lini równoległej przechodzącej przez kolana.
Ty robisz właśnie takie,Tsubame także.


Koledzy z Eindhowen ,którzy też robią ten trening-teraz już na 80 kg lecą,robią nie każde w taki sposób.

Ale ten,który z nich robił najpoprawniej technicznie (robił na końcu przysiady z przodu),też już zrezygnował z tego treningu,bo go kolana bolą.
A ci co robią bardziej płytkie-ciągną temat dalej ,kolana ich nie bolą :)


Żebyśmy sie znów dobrze zrozumieli-nie neguję i nie namawiam do płytkich przysiadów,coś sam teraz takie robię(kolana juz nie bolą ale teraz staw biodrowy sie odezwał i stąd nie mogę głębiej przysiadać-po prostu boli-co jeszcze spokojnie wytrzymał ale później jest jeszcze gorzej-boli przy chodzeniu nawet )


Tylko-głębokie przysiady nie są wcale aż takim panaceum na bolące kolana-to ten trening pokazuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530529
ojan
Co to znaczy robić bardzo dobrze technicznie przysiady?
Po przysiadach bolą mnie uda i łydki.


No też się zastanawiam, bardzo dobrze technicznie to znaczy jak ?
Kolana Cię nie bolą ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DZIEŃ CHŁOPAKA!

Następny temat

39, czyli "nadejszła wiekopomna chwila"

WHEY premium