SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CZY ODŻYWKI SĄ SZKODLIWE???

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 51685

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zawsze mi się wydawało,ze zdrowiej jest jeść białko serwatki niż pięć kurczaków dziennie,albo 40 jajek,albo kilogramy białego sera itp.i kłóciłam się zażarcie z rodzicami i w końcu postanowiłam spytać lekarza,żeby już się odczepili wreszcie. no i klops. bo oto juz CZWARTY lekarz niezależnie stwierdził że SĄ NIEZDROWE ODŻYWKI BIAŁKOWE ponieważ:
-są rakotwórcze (???)
-często powodują uczulenie na białko
-to co w nich jest to wcale nie jest to co piszą że tam jest,tylko jakiś shit
i masa jeszcze rzeczy,nie pamiętam,bo to cztery różne osoby mówiły,w tym jedna pani lekarz która pływała w reprezentacji Polski,więc nie jacyś anty sportowi,drugi koleś to anestezjolog,który ćwiczył izometrycznie jak był chory na serce i nie mógł się ruszać z łóżka prze kilka miesięcy i jak wyzdrowiał to miał mięsnie jak stal,trzeci to ortopeda i czwarta pani lekarz domowy.
I CO TERAZ ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347286
Chociaż zdarza się czasem, że producenci suplementów, żeby zaintrygować potencjalnego klienta produktem podają na etykiecie chemiczne wzory zawartych substancji i zapisy, które zmyliłyby niejednego farmaceutę, to podkreślić trzeba, że składniki tych preparatów to po prostu związki, naturalnie występujące w żywności. Obawy przed zdrowotnymi następstwami stosowania odżywki białkowej są równie zasadne jak obawy przed zjadaniem chudego mięsa. Co prawda istnieją preparaty zawierające substancje, których większe niż zalecane spożycie może powodować efekty uboczne, jak na przykład: kofeina, to i tutaj ewentualne niebezpieczeństwo podobne jest do potencjalnych skutków ubocznych picia kawy.

Niestety przyznać trzeba, że choć regułą jest, iż suplementy i odżywki generalnie są bezpieczne dla zdrowia, to zdarzają się nieraz wyjątki. Przykładowo, na serwisach aukcyjnych można zakupić środki, które są w zasadzie sterydami, a opisywane są jak suplementy.

Osobnym tematem są też preparaty zawierające tzw. wyciąg z bodziszka, czyli w istocie – 1,3 dimetlyloamyloaminę, zwaną także gerenaminą. Substancja ta wpływa na układ nerwowy i zwłaszcza przyjmowana w dużych dawkach łącznie kofeiną może być źródłem nieprzyjemnych następstw.

Sugeruję zamawiać odżywki i suplementy w sprawdzonych sklepach:

https://sklep.sfd.pl/ 

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 656 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 11706
Lauruś, ciekawe to co piszesz. Ale zauważ, choćby te kurczaki są teraz karmione jakimś badziewiem żeby szybciej rosły etc., więc - moim zdaniem - spożywanie dobrch jakościowo (markowych) odżywek, które są przebadane przez te różne instytuty i mają jakieś tam cartyfikaty jest ok. Pozostaje nam wierzyć tym, którzy takowe badania przeprowadzają. Zreszta zalety odzywek są niezaprzeczalne i w moim menu znajdują się na stałe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 6919 Wiek 48 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36479
Hm.... interesujace....
Moze cos w tym jest...
Mi osobiscie sie wydaje ze to co naturalne jest najlepsze (czyli kurczaczki lub swinki pieczone czy jakies inne jelenie) ale z drugiej strony dostarczyc duze ilosci np. bialka z pozywienia to nie takie proste... szczegolnie jezeli zalezy man takze na nie pochlanianiu innych skladnikow - np. tluszczy i olowiu :).
Osobiscie uwazam ze wszystko co jest w nadmiarze moze miec efekty uboczne i jest szkodliwe (hm... no chyba oprocz sexu:) wiec trzeba znalezc jakis 'srodek'.
Powodzenia w poszukiwaniach :)
2

Zapraszam na mój kanał:
https://www.youtube.com/c/krzysztofjaruszewski 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 5807 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 40905
dowody... prosiłaś ich o jakiekolwiek dowody na poparcie tych zaiste rewolucyjnych stwierdzeń?? bo to są poważne oskarżenia i bez wiarygodnych dowodów szkoda sobie nimi głowę zaprzątać...
1

Willhelm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 31691
Lekarzy lubie ale czasem przesadzaja.

Ciekawe co jest bardziej szkodliwe WPC czy GH, albo jakis tesc wstrzykniety jakiemus dziobakowi, ktorego potem jesz

A tak BTW slyszal ktos dzisiaj w rmf fm o glukozaminie ? stwierdzili ze jest szkodliwa ;) tylko nie slyszalem z jakiego powodu, slyszal ktos cala audycje ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2191 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20949
dokaladnie lekarze maja uczulenie chyba na odzywki wczoraj bylem u lekarza i powiedzial mi ze te odzywki co jem to nie jest wszystko bo polowy rzeczy nie ma wypisanych co jest tam w srodku i powiedziala ze bardzo mozliwe ze w tym gainerze jest metanabol a ja to mialem polew jak ona mi to mowila
1

===>...::: mafia-kafary-sfd-pl :::...<===
_____________________________

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 5807 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 40905
w takim razie prosimy przedstawicieli obecnej na forum firmy Oplimp o ustosunkowanie się do tego niecnego dosypywania metanabolu do gainerów...
jak ktoś ma taki egzemplarz i nie chce się zatruwać to ja z przyjamnością przyjmę taki stuff...
ale po części racje mają bo wiadomo że niektóre amerykańskie firmy odpowiednio chrzciły swoje produkty zwiększając ich moc...

Willhelm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 538 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8941
Tez sie spotkalem z takimi opinjami niektorych lekarzy!jednak takie obczernianie jest spowodowane tym iz nie maja pojecia o czym mowia poprostu nie doksztalcaja sie w tym temacie!Latwiej jest im cos zbesztac niz poczytac na ten temat!
Nie znam wiec musi byc beeeeee
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 14530 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62110
-są rakotwórcze (???)




-często powodują uczulenie na białko

w takim razie duza ilosc sera białego czy piersi w nadmiarze tez spowoduje skaze białkowo - przeciez to tez zrodlo białka



-to co w nich jest to wcale nie jest to co piszą że tam jest,tylko jakiś shit

powiedz dla lekarza że obecnie firmy (za wyjatkiem niektorych "podpuchowych" activita, fitmax) mają certyfikaty jakosci HACCP, ISO 9001 i kazda szanujaca sie firma w obecnej sytuacji na rynku (wejscie do unii - wiecej firm na rynku, wieksza konkurencja i walka o klienta) nie bedzie zanizac jakosci produktow.

DORADCA W SUPLEMENTACJI
GG 1844256

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 11776 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 62881
Jak sa tacy madrzy to zapytaj sie ich o dobra glukozamine, to Ci poleca za 100 zl kuracje 21 dniowa, bo pojechal sobie za kase producenta na wycieczke zagraniczna.

>>> DORADCA W SUPLEMENTACJI <<<
Michał G. vel GÓRAL. Pomogłem, wejdź na http://www.pajacyk.pl Dzięki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no właśnie,zapomniałam napisać,ze ten sam koleś który mowił o szkodliwości zapisal mi na stawy GLUKOZAMINE Z MSM...
oczywiscie ze podejrzewam,że oni się nie znają,ale ciekawi mnie czy choć jeden lekarz się zna i czy powie coś sensownego...pytał się ktoś z was jakiegoś sportowego może? bo w sumie ja nie jestem już teraz do końca przekonana,choc zeżarłam tego w zyciu z 20 kilo,tudzież kreatyne i glutamine i gainery i żyję i nawet żołądek mam ok,więc z doświadczenia jestem ZA,ale jakoś zawsze staram się obu stron wysłuchać...
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bezpieczeństwo w stosowaniu...

Następny temat

l-karnityna kilka pytan

WHEY premium