SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CZYSTA MASA MIĘŚNIOWA - przykładowy trening

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11138

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
Witam,

15-02 zaczynam cykl z Mesomorph + Xpand + Knockout.
Cel - czysta masa mięśniowa, jeśli się uda, to i z małym ubytkiem bf.

Wiek - 30
Waga 91
bf - 22%

Jako, iż chciałbym jak najwięcej wycisnąć z tych supli, nie chciałbym popełnić żadnych błędów treningowych. Trenuję intuicyjnie, jeśli chodzi o dobór ćwiczeń. Poniżej przedstawiam swój przykładowy trening (3 razy w tygodniu):

PONIEDZIAŁEK

Klatka

1. Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej 3/10-8-6
2. Wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce poziomej 3/10-8-6
3. Rozpiętki ze sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej 3/10-8-8
4. Przenoszenie sztangielki w leżeniu w poprzek ławki poziomej 3/8-8-8

Bic+Tric (superserie)

1. Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (uchwyt "młotkowy") 3/8-8-8
1. Prostowanie ramion na wyciągu stojąc 3/8-8-8

2. Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem 3/8-8-8
2. PROSTOWANIE RAMION NA WYCIĄGU W PŁASZCZYŹNE POZIOMEJ STOJĄC 3/8-8-8

Brzuch

1. Skłony tułowia z linką wyciągu klęcząc 5/10-10-10

ŚRODA

Grzbiet


1. Podciąganie sztangielki w opadzie (wiosłowanie) 3/10-8-6
2. Ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie szerokim uchwytem (nachwyt)do karku 3/10-8-8
3. PRZYCIĄGANIE LINKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE 3/8-8-6
4. "Martwy ciąg" 3/10-8-6
5. Wznosy barków "Sztrugsy" 3/6-6-6

Bic+Tric (superserie)

1. UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI W SIADZIE NA ŁAWCE SKOŚNEJ(Z SUPINACJĄ NADGARSTKA) 3/8-8-8
1. WYCISKANIE W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ WĄSKIM UCHWYTEM 3/8-8-8

2. UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ NA „MODLITEWNIKU" 3/8-8-8
2. WYCISKANIE „FRANCUSKIE" SZTANGI W LEŻENIU 3/8-8-8

Brzuch

1. Skłony tułowia z linką wyciągu klęcząc 5/10-10-10

PIĄTEK

Barki

1. Wyciskanie sztangi zza głowy 3/10-8-6
2. Unoszenie sztangielek bokiem w górę 3/10-8-6
3. Unoszenie ramion w przód ze sztangą 3/10-8-8
4. Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 3/10-8-6

Nogi

1. Przysiady ze sztangą na barkach 4/12-10-8-6
2. Prostowanie nóg w siadzie 3/10-8-8
3. Uginanie nóg w leżeniu 3/10-8-8
4. Wypychanie ciężaru na suwnicy (maszynie)3/12-12-12

Brzuch

1. Skłony tułowia z linką wyciągu klęcząc 5/10-10-10

Serdeczna prośba o cenne uwagi...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
m4teos - chcę złapać jak najwięcej czytego miecha, a dopiero później redukcja z tonami antykatabolikłów, aby jak najwięcej mięcha utrzymać. Przyrosty będę mógł obserwować bardzo dokładnie, ponieważ mam wagę, która wylicza mi bf..

Od początku stycznia zrzuciłem 4kg i 6cm w pasie. Sylwetka sporo się poprawiła w porównaniu do tego co było... Teraz liczy się dla mnie tylko łapanie czystego (oczywiście w miarę możliwości mięcha). Od jutra zaczynam test niesponsorowany, zapraszam do obserwowania...

Zdecydowałem się na 4 dniu w tyg, tak jak opisałem to powyżej !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
staz-?
piorytety-?

na start moge ci jedynie pwiedziec,ze najwazniejsza bedzie dieta.Jezeli chcesz nabierac w miare suchej masy to jakies lekie aeroby wplotl bym w trening

DLaczego chcesz trenowac bic/tric 2x w tyg?


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2010-02-11 12:21:41

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
Dieta jest i będzie trzymana w 100%. +200kcal ponad zapotrzebowanie.
Staż 4lata, 4lata przerwy, teraz powrót od 12-2009.

Aeroby są, nie pisałem już o tym - we wtorek, sobotę, niedzielę.
W czwartek basen, ale to raczej jako forma regeneracji - bicze, jacuzzi. Zastawnawiam się jeszcze nad zamianą aero na V-burn..

Priorytety - nie mam ukierunkowanych na żadną grupę, równomierny rozwój.

Cel - jak pisałem - w miarę możliowości czysta masa mieśniowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
bic/tric - bo mi tak najlepiej wchodzi..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jezeli juz jestes gotow na mocny trening/ rozplanuj to na 4/5 dni w tyg co znacznie ulatwi trening wiekszych parti.
Nogi musisz cwiczyc same.To jest duza grupa i potrzebuje osobnego treningu.Rozklad proponuje taki:

Plecy/kaptury
Klatka/tric
off
Nogi(cale)
Barki/biceps

Niewidze sensu trenowania tricepsu 2x w tyg,wystarczy jeden a porzadny trening
Biceps tak samo/ale jak sie uprzesz to mozesz robic i dwa

Na klatke pozmienialbym cwiczenia i dodal jakies ciekawsze
1.Wyciskanie sztangi 10/8/8
2.Pompki na poreczach 10/8/8/8 /progres.
3a Wycisk sciskajacy skos 10/8/8
3b Krzyzowanie high-down 12/12/12 /z mocnym spieciem w szytowej fazie

Mysle ze po takim treningu klatka rozwinie sie na calym obszarsze/gornym/srodkowym/dolnym


W grzbiecie ta ilosc wyciagow az razi /wiec trzeba to natychmiast zmienic
1.Podciaganie na drazku 4x8/12p
2.Wioslowanie podchwytem 10/8/8/10
3.Wyciąg gorny/dolny(do wyboru) 3x8/12p
4.MC 12/10/8/6 /progres porzadny
5.Szrugsy (pelen progres)12/12/10/8



Biceps i triceps jezeli ma byc 1x w tyg to zrob po 2/3cw.

Pozmieniaj/poradzisz sobie




I na nogi brakuje cw na dwoglowe/lydki ,wiec zmien i wrzuc

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
Dzieki za uwagi.

Jezeli juz jestes gotow na mocny trening/ rozplanuj to na 4/5 dni w tyg co znacznie ulatwi trening wiekszych parti.

Ćwiczę w ten sposób co rozpisałem od ponad miesiąca, daję radę spokojnie. Preferuję ciężkie treningi, a więc chciałbym zdecydowanie pozostawić treningi 3 razy w tygodniu. Dodatkowo suplementację mam zakupioną i rozpisaną wedle takiego rozkładu treningów.

Niewidze sensu trenowania tricepsu 2x w tyg,wystarczy jeden a porzadny trening
Biceps tak samo/ale jak sie uprzesz to mozesz robic i dwa

Bic i tric trenowałem już na wszelkie możliwe sposoby i najlepiej idzie mi, gdy łączę w superserie dwa razy w tygodniu (to zaledwie 6 serii na trening).

Na klatke pozmienialbym cwiczenia i dodal jakies ciekawsze
1.Wyciskanie sztangi 10/8/8
2.Pompki na poreczach 10/8/8/8 /progres.
3a Wycisk sciskajacy skos 10/8/8
3b Krzyzowanie high-down 12/12/12 /z mocnym spieciem w szytowej fazie


OK. 3b wydawało mi się, że lepsze podczas redukcji. Robiąc masę wolalbym się skupić na wolnych ciężarach i pozostawiłbym tu zwykłe "rozpiętki" ?
3a What is this ?


W grzbiecie ta ilosc wyciagow az razi /wiec trzeba to natychmiast zmienic

1.Podciaganie na drazku 4x8/12p
2.Wioslowanie podchwytem 10/8/8/10
3.Wyciąg gorny/dolny(do wyboru) 3x8/12p
4.MC 12/10/8/6 /progres porzadny
5.Szrugsy (pelen progres)12/12/10/8


1. Niestety na podciąganie trochę za wcześnie Nie dam rady 12p. Dlatego w zamian wrzuciłem wyciąg górny do karku. Dlaczego aż 12 powtórzeń ???


I na nogi brakuje cw na dwoglowe/lydki ,wiec zmien i wrzuc


Na dwógłowe jest przecież - Uginanie nóg w leżeniu
Co do łydek, masz rację, dzięki za uwagę.


Zmieniony przez - pitbull61 w dniu 2010-02-11 13:45:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ok.W nogach cos chyba przeoczylem/moj blad.
Co do podciagania:
Napisalem 8/12p -zalezalo od twojego stopnia zaawansowania.Nawet jezeli podciagniesz sie max 6/8p musisz zaczac robic to cw.

Jest to zlote cweiczenie/jedne z najlepszych na plecy.Bez niego twoj trening niema sensu.Mozesz zrobic 4s-max .

Czy jezeli wyciskanie na klatke byloby twoja pieta achillesowa to przestalbys je wykonywac czy wlasnie zaczol bys je stawiac na pierwszym miejscu?odp chyba jest jasna.

Sila powinna powoli wzrastac/jezeli nie zastosuj sie do treningu przeznaczonego do rozwoju sily w podciaganiu(tr.armstronga ,lub zastosuj techniki typu wawe-loading,rampa)

Wiec wyszedl w praniu twoj piorytet




Ćwiczę w ten sposób co rozpisałem od ponad miesiąca, daję radę spokojnie. Preferuję ciężkie treningi, a więc chciałbym zdecydowanie pozostawić treningi 3 razy w tygodniu. Dodatkowo suplementację mam zakupioną i rozpisaną wedle takiego rozkładu treningów.


Uwazasz ze ciezki trening to dlugi trening? trening nog z barkami/plecow z bic/tricem bedzie dlugii i monotonny.Nie wyrobisz 100% z drugich partii.Rob jak uwazasz ale ja bym to rozbil na 4dni.
Twoj trening nog bedzie wygladal podobnie do tego nizej
1.Przysiady 12/10/10/8
2.Wykroki 12/12/12
3.Wyciskanie na suwnicy 12/10/10
1.MC na prostych 12/10/8
2.Uginanie lezac 12/12
1.Wspiecia na palce stojac 20/15/15/10
2.Wspiecia siedzac 20/15/10

Bita godzina.Dasz jeszcze rade zrobic napelnym maksie barki?
zastanow sie


Jezeli biceps i triceps ci po ss 2x w tyg rosna to rob tak jak napisales.



KLATA:
wycisk sciaskajacy-przez caly zakres ruchu hantle sa scisniete do siebie.Dzialasz obustronnie:podczas wycisku hantle sciskasz do siebie ile tylko masz sil.Jest to swietne cw na srodek klatki.W przeciwienstwie do wycisku sztangi w waskim -nie angazuje zbytnio tricepsow ani barkow.Noi dziala na srodek.
Hantle trzymaj mlotkowym chwytem.

Co do krzyzowania-wolisz rozpietki/to je rob.Dalem propozycje linek/by zmienic cos w tym treningu.Jak zgadne rozpietki robisz caly czas.



Tyle ode mnie

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
Jeszcze raz dziękuję za uwagi.

Plecy - przekonałeś mnie, spróbuję
Najśmieśniejsze będzie jak się okaże, że daję radę, bo dawno nie proobowałem

Trening 3 razy w tygodniu - nogi, barki

Nie uważam, że długi trening, to cięższy trening, uważam wręcz odwrotnie. Ciężki trening to trening krótszy, ale bardzo intensywny. I o to właśnie mi chodzi. Godzinę, może odrobinę dłużej, to mi zajmuje trening i nóg i barków. Robię krótkie przerwy między seriami (do min). Treningi grzbietu i klatki z łapami zajmują mi około 40min.

Klatka - wycisk ściskający - ciekawe ćwiczenie - rozumiem, że pozycja szcytowa ma być taka sama jak w przypadku rozpietek ?

Dalem propozycje linek/by zmienic cos w tym treningu.Jak zgadne rozpietki robisz caly czas.

No nie, zastępuje czasami butterflay lub właśnie wyciągiem..

Aha, i "Pompki na poreczach" wolalbym zastapić innym ćwiczeniem, bo nie chciałbym aż tak angażować trica przy klatce, jako, że robię póxniej bic+tric..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Klatka - wycisk ściskający - ciekawe ćwiczenie - rozumiem, że pozycja szcytowa ma być taka sama jak w przypadku rozpietek ?


Chwyt jak w rozpietkach/ale hantle sa ze saoba zlaczone caly czas.Opuszczasz/podnosisz a hantle sa caly ten czas stykniete ze soba




Aha, i "Pompki na poreczach" wolalbym zastapić innym ćwiczeniem, bo nie chciałbym aż tak angażować trica przy klatce, jako, że robię póxniej bic+tric..


Przy prawidlowej technice triceps jest wylaczony.
Bardziej pracuje przy wyciskaniu





Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2010-02-11 17:22:55

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1836 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16130
Możesz wybić sobie z glowy, robienie nóg z barkami, w jakimkolwiek podziale. Chcesz przecwiczyć praktycznie 1/2 ciała na jednym z CZTERECH treningów?
2 duze partie (dwu i czteroglowe uda), jedna srednia (barki) i jedna mala (łydka)
trening nog to 5-6 cwiczen na uda ok 2 na lydki... Jeśli robisz mniej to tak jakbys na klate robil 2 cwiczenia tygodniowo.

A porecze jak najbardziej rób. Tricepsu nie zaangazuja jak je zrobisz dobrze.

i zrob coś z tym brzuchem, bo wyglada to jak ze średniowiecza :P.
https://www.sfd.pl/[ART]_Mięsnie_brzucha_w_pytaniach_i_odpowiedziech.-t517926.html

PS: Wyciąg/brama należy tak jakby do wolnych ciężarów, moze nazwijmy to jako wolny ciezar w 3/4 ;), w kazdym badz razie nie jest to zadna maszyna ktora narzuca nam okreslony ruch. ćwiczac na bamie ruch jest nadal naturalny, ba nawet mozemy go wyprowadzic w takich płaszczyznach i z takimi wektorami sił o jakich ci się nie śniło na wolnych ciezarach. Wypisz wymaluj izolacje i mind muscle.

Wolne ciezary sa najlepsze prawda, ale to ze na ansie trzeba ich urzywać ot mit. W sytuacji gdy robimy np wycisk sztangi szeroki na klate i hantle szeroko głowa w górę, 100x lepsza jako ćw nr3 bedzie brama od rozpietek głową w dół.

Zmieniony przez - Jodełko w dniu 2010-02-11 23:09:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
jezeli masz po calych nogach sile cw barki tzn ze trening byl slaby.
Ja osobiscie na jednym treningu nie cw nawet calych nog,dwoglowe robie w inny dzien.


A brama j/w .Jest to wolny ciezar w 1/2.Mozesz manewrowac na rozne sposoby /co jest niemozliwe przy cwiczeniu izolowanym

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na masę/siłę?

Następny temat

Dobra rozpiska??

WHEY premium