SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budowa masy mięśniowej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1087

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

20

Płeć

Mężczyzna

Cel

Rzeźba

Waga

81

Wzrost

183

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, mam taki problem, mianowicie 1,5 miesiąca temu rzuciłem fajki i zacząłem więcej jeść, zacząłem też ćwiczyć FBW(2 tygodnie później) co 2 dni. Gdy rzucałem fajki ważyłem 69-70 kg a teraz ważę 81. Wydaje mi się że trochę za szybko przytyłem, dodam że nie widać więcej tłuszczu, w bicku mam kilka cm więcej a na brzuchu jakiś lekki zarys jest, cycki też trochę większe, a jeśli chodzi o kostki i nadgarstki to raczej nic się nie zmieniło a jeśli tak to nie zauwazlnie, czyli dalej jest cienko, czy to normalne?
Nie mam żadnej diety, jem to samo co zawsze tyle że więcej ale na pewno nie tyle ile wynosi moje zapotrzebowanie kaloryczne żeby utrzymać wagę a co dopiero przytyc. Od 3 tygodni średnio raz na dzień stosuje Gainer, a od tygodnia Kreatyne codziennie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Jest to możliwe, aby w tak krótkim czasie budować ile kilogramów masy ciała. Nie ma możliwości aby zbudować masę mięśniową. Mięśnie z tego niestety stanowią niewielką część. Sporo to woda i tkanka tłuszczowa. Mięśnie buduje się bardzo powoli. Oczywiście każdy z nas jest inny i zbuduje w tym okresie inną ilość mięśni, w zależności od predyspozycji, genetyki, diety, czy treningu i techniki wykonywanych ćwiczeń. Trzeba jednak lat treningów aby zbudować czyste mięśnie. Zaobserwujesz to po okresie redukcji tkanki tłuszczowej, ile tego zostało

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Jajojajo
Witam, mam taki problem, mianowicie 1,5 miesiąca temu rzuciłem fajki i zacząłem więcej jeść, zacząłem też ćwiczyć FBW(2 tygodnie później) co 2 dni. Gdy rzucałem fajki ważyłem 69-70 kg a teraz ważę 81. Wydaje mi się że trochę za szybko przytyłem, dodam że nie widać więcej tłuszczu, w bicku mam kilka cm więcej a na brzuchu jakiś lekki zarys jest, cycki też trochę większe, a jeśli chodzi o kostki i nadgarstki to raczej nic się nie zmieniło a jeśli tak to nie zauwazlnie, czyli dalej jest cienko, czy to normalne?
Nie mam żadnej diety, jem to samo co zawsze tyle że więcej ale na pewno nie tyle ile wynosi moje zapotrzebowanie kaloryczne żeby utrzymać wagę a co dopiero przytyc. Od 3 tygodni średnio raz na dzień stosuje Gainer, a od tygodnia Kreatyne codziennie


Odpowiedź uzyskałeś w pytaniu tutaj:
https://www.sfd.pl/post-p19592306.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
FighterX
Jajojajo
Witam, mam taki problem, mianowicie 1,5 miesiąca temu rzuciłem fajki i zacząłem więcej jeść, zacząłem też ćwiczyć FBW(2 tygodnie później) co 2 dni. Gdy rzucałem fajki ważyłem 69-70 kg a teraz ważę 81. Wydaje mi się że trochę za szybko przytyłem, dodam że nie widać więcej tłuszczu, w bicku mam kilka cm więcej a na brzuchu jakiś lekki zarys jest, cycki też trochę większe, a jeśli chodzi o kostki i nadgarstki to raczej nic się nie zmieniło a jeśli tak to nie zauwazlnie, czyli dalej jest cienko, czy to normalne?
Nie mam żadnej diety, jem to samo co zawsze tyle że więcej ale na pewno nie tyle ile wynosi moje zapotrzebowanie kaloryczne żeby utrzymać wagę a co dopiero przytyc. Od 3 tygodni średnio raz na dzień stosuje Gainer, a od tygodnia Kreatyne codziennie


Odpowiedź uzyskałeś w pytaniu tutaj:
https://www.sfd.pl/post-p19592306.html



Sorry za kolejny temat, ale tamten dodał się jako anonim a nie wiedziałem jak go edytować więc założyłem nowy. Więc w tym nowym napisałem że nie mam diety, jem to co zawsze tylko ze trochę więcej, nie wydaje mi się żeby to była ilość kalorii dzięki której utrzymam wagę a co dopiero tyle co by mi pozwoliło przytyc, bo chyba jednak te 3000 kcal to dużo jedzenia, a ja aż tak dużo raczej nie jem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
A sprawdziłeś to kiedykolwiek? Często jest tak, że nie jesteśmy świadomi ile jemy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
FighterX
A sprawdziłeś to kiedykolwiek? Często jest tak, że nie jesteśmy świadomi ile jemy.

No w sumie to nie, nie sprawdziłem.
Ale zakładając że jednak nie spożywam nadwyżki to jest to możliwe? Takie szybkie tycie? Nawet jeśli bym spożywał to czy tycie tak szybko nie było by nie zdrowe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Tak jest. To wszystko zależy od Twojej nadwyżki kalorycznej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
FighterX
Tak jest. To wszystko zależy od Twojej nadwyżki kalorycznej.

No dobra, czyli nie mam czym się martwić? To normalne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
No nie, jeżeli chcesz schudnąć to masz się czym martwić, bo tyjesz. Czyli jesz więcej niż potrzebujesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
FighterX
No nie, jeżeli chcesz schudnąć to masz się czym martwić, bo tyjesz. Czyli jesz więcej niż potrzebujesz.

Nie chce chudnąć, bardziej chodziło mi o to czy jest to normalne. Bo gdzieś przeczytałem że taki szybki wzrost wagi może być spowodowany jakąś choroba, i chciałem się upewnić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 242 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 8208
11-12 kg w 1,5 miesiąca? To dużo. Albo nadwyżka kaloryczna jest naprawdę duża, albo rzeczywiście coś nie tak.


I nie, nie jest to wina rzucenia fajek, sam gdy rzuciłem, byłem na diecie i chudłem dalej bez problemu, więc przyrost masy z tego tytułu, o ile częsty, nie jest nieunikniony.



Zmieniony przez - rafix87 w dniu 2021-02-04 18:27:08

Zmieniony przez - rafix87 w dniu 2021-02-04 18:27:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
rafix87
11-12 kg w 1,5 miesiąca? To dużo. Albo nadwyżka kaloryczna jest naprawdę duża, albo rzeczywiście coś nie tak.


I nie, nie jest to wina rzucenia fajek, sam gdy rzuciłem, byłem na diecie i chudłem dalej bez problemu, więc przyrost masy z tego tytułu, o ile częsty, nie jest nieunikniony.




Zmieniony przez - rafix87 w dniu 2021-02-04 18:27:08

Zmieniony przez - rafix87 w dniu 2021-02-04 18:27:33


Tak jak pisałem wcześniej, wątpię żebym nawet te 3000 kcal jadł w ciągu dnia. No i ta różnica 12 kg jest tylko widoczna na wadze, ale jak patrzę w lustro to aż takiej różnicy nie ma. Może to dlatego że jak paliłem to naprawdę bardzo mało jadłem, i teraz po rzuceniu tak wyskoczyła waga w górę?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odżywka białkowa - stosowanie

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny [75kg]

WHEY premium