SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

B.Wielski problem z bicepsem (tak chyba nie mieliście) POMOCY kulturyści !!!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3045

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1466
Sprobuj zmodyfikować trening ,modlitewnik i o kolano to ćwiczenia izolowane ,a takich ćwizceń raczej nie chcemy przy budowaniu masy. Proponuje wyciskanie sztangą ,młotki i na koniec modlitewnik. Po 3 serie każdego wystarczy ,nie katuj bicha

Zmieniony przez - seeru w dniu 2008-06-06 10:43:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 159 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18551
3 cw po 3 serie wystarcza. sprobuj sie podciagac w waskim chwycie nastepnie uginanie prosta sztanga i kolanko na koniec tez moze byc. jedno izolowane nie zaszkodzi. a jezeli obwody sie nie zwiekaszaja to masz predziej problem z tricem a nie z bicem

,,life' a bitch and then you die; that's why we get high''
Blog - http://www.sfd.pl/[BLOG]_Władca_pierścieni-t1126934.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 963
Panowie Mialem podobny rpoblem po roku, zwiekszylem diete duzo na + i dowalilem modlitewnik. Poszlo i to zauwazalnie :) i niestety Jesc, jesc i jesc nie ma ze boli :)
Pozdrawiam

Jeśli kochasz robić to co robisz to rób to najlepiej nie patrząc na innych!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 392 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3738
-uginanie ze sztangą 4x12 PROGRESJA ciężarów
-uginanie na modlitewniku 4x12 PROGRESJA ciężarów
-uginanie hantlami w oparciu o kolano 4x10 Normalny stały ciężar na hantelce


Zdecydowanie za dużo serii. Nie możesz tak katowac bicepsu, bo nigdy Ci nie urośnie. Jezeli ćwiczysz go raz w tygodniu, maxymalna liczba serii to 5-6 intensywnych!!!
Pamiętaj, że przy bicepsie bardzo wazny jest tez sposób wykonania ćwiczenia.
1. Nie urośnie Ci na pewno, jak będziesz zarzucał plecami.
2. Wszystkie Twoje ćwiczenia są ukierunkowane głównie na rozwój krótkiej główy bicepsu. Jeżeli masz już sztangę czy sztangielkę na modlitewniku, nie potrzebne jest drugie praktycznie takie samo ćwiczenie, tylko z innym przyrządem. Ja bym Twój trening zmodyfikował tak:

1. Uginanie przedramion ze sztangielką w oparciu o kolano - 2x12
2. Uginanie przedramion ze sztangielkami chwytem młotkowym w siadzie - 2x12.
3. 21 (inaczej zwane Arnoldkami), czyli trójfazowe uginanie przedramion ze sztangielkami w siadzie - 1x21 (czyli 3x po 7 w każdej fazie)

UWAGA! Przy uginaniu chwytem młotkowym musisz szczególnie dbać o poprawnośc wykonania ćwiczenia. Łokcie muszą być blisko tułowia, jak najbliżej i nie wolno Ci pod żadnym pozorem ich odsuwać, nawet pod wpływem ciężaru. Jeżeli tak się będzie działo, to znaczy, że ciężar za duży.

I teraz rzecz najważniejsza. Jeżeli w każdym z tych ćwiczeń uda Ci się wykonać poprawnie zakładaną liczbę powtórzeń, zwiększasz ciężar np. o 2,5 kg na sztangielkę i dążysz do zrobienia takiej samej liczby powtórzeń jak wcześniej. I tak stopniowo zwiększaj te ciężary.

Oczywiście nic nie uda Ci się bez dobrej diety. Musisz być PEWIEN, że masz dodatni bilans kaloryczny. Cóż, trzeba trochę policzyć, nie jeść na oko. Taki trening + dobra dieta na pewno da Ci pożądane efekty.
Pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 229 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9667
w tym problem że dieta jest kolego a efektu brak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 11895 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 164753
nie zgodze się. Chociaż nie wiem jaką kolega ma diete ale mam ten sam problem. jadłem ~1,4 kg mięsa dziennie dieta dopięta na ostatni guzik 8 miesięcy zero postępów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Widzę, że ktoś już zwrócił uwagę - za dużo serii. Wg mnie jest to wina przetrenowania i tyle.

Odpuść sobie na tydzien bicka i wróc na siłke. Daj 2cw po 4s i styknie. Jak na moje to uginanie ze sztanga 3-4s i młotki 3-4s i styka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 229 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9667
chucknoris a teraz rośnie ? co zrobiłeś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 11895 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 164753
właśnie że stoi w miejscu czekam teraz aż dostane ławke z wyciągiem i obciążenie będe się starał robić max 8 powt przy idealnej technice
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 225 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1028
ja mam ten sam problem , nie wiem co ribić
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jaki jest najlepszy jabłczan kreatyny?

Następny temat

Fbw - szukam kogoś życzliwego !

WHEY premium