SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ARTYKUL- FRANCUSKIE WYCISKANIE SZTANGI LEZAC

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 58064

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Francuskie - ćwiczenie dobre, ale przy większych ciężarach zaczynają się schody, ja nie mogę już zwiększyć ciężaru powyżej takiego, na którym wykonuję 20 powtórzeń - od razu czuję łokcie.

Dlatego nie polecam tego ćwiczenia jako pierwszego, lepiej je wykonywać jako drugie czy trzecie, gdy już łokieć i triceps są rozgrzane i na dodatek lekko zmęczone, co spowoduje, że wystarczy nam znacznie mniejszy ciężar.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
trzeba uważać, nie raz już widziałem jak z braku sił sztanga lądowała na głowie

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
najpierw odwodzenie ramion ze sztangielkami jako rozgrzewka - 2-3 serie
pozniej wyciag gorny - 4 serie z progresja
na koncu wyciskanie francuskie 4 serie wolne powtorzenia po 10-12 powtorzen

w odwrotnej kolejnosci bola lokcie

-World belongs to strong and brutal-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
ja robie teraz jako 1 ćwiczenie ale po klatce i barkach. więc stawy rozgrzane aż się palą

stałe obciążenie zalecam tutaj- bez progresji.

Cześc/

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
ja lubie glowa w dol na skosnej, ladnie glowe dluga triceps czuje...a na prostej jakos tak dziwnie, tutaj glownie przysrodkowa czuje i mniej mi sie to podoba ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 64 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 207
Ja jade ostro jako pierwsze!!!kiedys robilem na stojaco,ale wybicie z lydy i wyginanie kregoslupa sklonilo mnie do zmiany koncepcji. Teraz robie na siedzaco i tez jest dobrze 80kg na francuskiej chodzi jak zloto;)potem wyciag i sztangielka i nic wiecej nie trzeba do szczescia;)
Jak ktos ma problemy ze stawami to faktycznie warto robic trening ze wstepnym zmeczeniem miesnia,ograniczyc ciezar a skupic sie na technicznym wykonaniu cwiczenia.
Niech moc bedzie z wami!!!
pozdro i pochwa!!!

Masa to jest klasa!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Francuz w siadzie znacznie mniej obciąża łokcie - ponieważ łokcie przeważnie mamy skierowane trochę (lub u niektórych mocno) do przodu - ćwiczenie to jest w pewnym stopniu połączone z wyciskaniem wąsko.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 607
nie bez powodu zwane jest czachołamacz lub nosołamacz :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 793 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34176
dobry art :) co do - Trzeba sobie jednak zdawac sprawe z tego, ze w najwiekszym stopniu rozbudowac mozna glowe dluga, a w najmniejszym- boczna. u mnie jest na odwrot haha
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 359 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6555
odswieze

ostatnio robilem to cwiczenie jako pierwsze i mimo rozgrzewki czulem lekki bol w prawym lokciu. z 10 lat temu mialem ten lokiec zlamany.

moze jednak robic to cwiczenie jako drugie?


pierwsze prostowanie na wyciagu 4 serie

a potem franzuc 4 serie

bedzie ok?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Drążek + Treningi Klatki(siłowe)

Następny temat

Ocencie moj trening!! sila + boks + basen

WHEY premium