SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

12-10-8-6

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2185

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Możesz, ale trochę nie podoba mi się Twoje podejście. Przecież nikt nie jest w stanie dokładać co trening, bo w końcu trafi na scianę.

Po pierwsze, zaniżamy ciężary.
Po drugie, jeśli idzie ciężko to powtarzamy dany ciężar i jedynie dokładamy ruchy.

I tyczy się to ćwiczeń siłowych typu siady, mc , wyciskania, ohp...itd. W izolacjach ciężar nie jest istotny. Tam można już bawić się tempem i skracać przerwy.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 173
Ale jeśli zaniże i dojdę tego ciężkiego ciężaru to wreście nie będe w stanie progresować nawet co 2 czy 3 treningi. Kurde próbuje to pojąć ale mogę;//
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136808
Jak nie dasz rady dołozyć ciężaru na 10 powt, dokładasz i robisz 8 powt, nie gnij cały miesiąc na jednym ciężarze bo to do niczego nie doprowadzi. Poczytaj o progresji liniowej, to wiele rzeczy stanie sie prostsze. No i może źle tą progresję rozplanowałeś, plan treningowy zaczynasz z mocno zanizonych ciężarów żeby systematycznie dokładać nawet przez kiljanaście tyg stosując progresję liniową
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 173
Kurde, szukam o tej progresji liniowej od wczoraj i nie mogę znaleźć żadnego artykułu;/ A jeśli zaczne plan z mocno zaniżonych ciężarów to te pierwsze treningi nie będa za lekkie?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136808
Po wpisaniu w Google PROGRESJA LINIOWA wyskoczyło mi 17.000 wyników, masz co czytać. A pierwsze treningi mają być lekkie żeby przyzwyczaić ciało i CUN do obciążeń. Zrobisz jak uważasz, za rok dalej będziesz robił piramidkę w martwym ciągu na 60 kg i myślał, że to ciężki trening.
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 173
No wiesz, dlatego tu piszę żeby nie robić tak jak uważam, ale jeden napisze rób piramidkę, drugi napiszę progresje liniową itd. Dzięki za odpowiedz, powiedz mi jedną rzecz jak zmienie plan to od nowa zaczynać tą progresje liniową, tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 165 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2556
rion10
Może tak być choć schodzenie do 6 powtórzeń nie do końca jest efektywne w planie treningowym. Jeśli już to kończ na 8 powt


Dlaczego schodzenie do 6 powtórzeń jest nieefektywne? Ja robię ćwiczenia wielostawowe 10-4 i siada ładnie.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
wms147
Kurde, szukam o tej progresji liniowej od wczoraj i nie mogę znaleźć żadnego artykułu;/ A jeśli zaczne plan z mocno zaniżonych ciężarów to te pierwsze treningi nie będa za lekkie?


Nowy plan to i tak zaskoczenie dla organizmu, więc będziesz notował postępy.
A trenowanie do upadku w każdej serii to głupota i szybka droga do kontuzji/stagnacji. Chyba że jedziesz na sterydach.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
przeskok za duży w ilości powtórzeń nie jest dobrym wyjściem bo ilość powtórzeń to podstawowy sposób progresji więc jeśli teraz schodzić do 4 to co później ? poza rok jak realnie ocenić progres skoro pomiędzy 10 a 4 powtórzeniami jest przepaść ciężarowa

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 165 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2556
Przy czym włókna białe bardzo dobrze reagują na małą ilość powtórzeń. Widzę masę osób, które robię przykładowo MC 12-10-8-6 lub 10-8-6-4.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Schudnięcie

Następny temat

Przysiady - butt wink?

WHEY premium