SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

100 pompek

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 109929

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 115 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1868
Powietrze sie wydycha jak sie podnosi a nie opada

Trening,który opuścisz jest treningiem,którego już nigdy nie odrobisz...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1465 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5238
Wg. mnie trening 5*20 (100)
potem 4*25 (100)
3 *33 (99)
2*502 (100)

jest absurdalny. Tzn. może dac jakiś efekt, ale przeskok z 50 pompek na 100 jest ot tak niemożliwy.

Człowiek który chce zrobić 100 pompek za 1 razem, musi być gotowy na zrobienie przynajmniej 150-200 pompek z krótkimi przerwami czasowymi na odpoczynek.
Ja bym więc radził ternować po 20-30 ruchów w seriach (czyli ilość na wytrzymałość)

i np: trening by wygladał tak.
2 razy w tygodniu

30 / 25 / 22 / 20 / 18 (razem 115)

po kilku tyg.
35 / 30 / 25 / 22 / 20 (razem 132)

i po kolejnych
40 / 35 / 30 / 25 / 22 (152)

po kolejnych tyg.

45 / 40 / 35 / 30 / 25 (175)

przy tej ilości (175) można się już posilić spróbować zrobić 100 pompek od razu.
Jesli nie, to można zwięszac dalej 50/45/40 itd.
Przerwy miedzy seriami 2 min., lub co 3 min rozpoczynać kolejne pompki (na jedno wychodzi).

Ja ćwiczę podobnie, choć stosuję obciążenia, bo nie chce mi się robić 30 pompek :)
wole zrobić 15 na serie, ale za to z obciążeniem

Wyciąg z regulaminu :
Ptk.4 - "wortal" ma zawsze racje
Nie klikaj http://wortal.prv.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1465 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5238
Aha, ciężar jaki dżwigamy w czasie pompek to średnio 70-72 % masy naszego ciała.
Można zmierzyć na wadze domowej, tylko pod nogi nalezy zazwyczaj coś podłożyć, by były nogi = z wagą.
Troszkę to zależy od naszej budowy, gdzie mamy wiecej cielska nogi/brzuch/góra.


Jeżeli w czasie ćwiczen podlozymy cos pod nogi by były wyżej (tak z 10-20 cm) , to przybędzie nam kolejne kilka kg więcej obciążenia na mięsnie.

Wyciąg z regulaminu :
Ptk.4 - "wortal" ma zawsze racje
Nie klikaj http://wortal.prv.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
a ja mam pytanie odnośnie pompek , stajesz na rękach tak jak to sie staje normalnie i robisz pompki , dobry sposób , mam kolege dobrego który pompował w ten sposób nei wiem czy dalej to uskutecznia bo taki rodzaj pompek najlepiej z partnerem robić żeby stanął za plecami i trzymał lekko za kostki dla poprawienia równowagi , co o tym sądzicie ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2022
Masz racje kickboxer :] Pomyliłem się.
A co do robienia pompek przy ścianie stojąc na rękach, to sa one żeczywiście dobre, tylko strasznie duże ciśnienie w bani :] Doszedłem do 11 pełnych takich za jednym razem, dotykając nosem podłogi :] Jak dla mnie bardzo dobre ćwiczenie, lecz strasznie nadwyręża nadgarstki... Po sobie zauważyłem że na plecy fajnie wpływa i na barki. Pozdro

"Nie w teorii, lecz w praktyce"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 221 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3331
Mój max. to 15 pompek.
Prubowałem trening Ronowicz'a i od wczoraj mam zakwasy jak cholera :)
Jak zakwasy ustąpią to zabieram się poważnie za robote.
Macie jakieś sprawdzone sposoby na zakwasy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1164
Ponad 100 papek robie juz jakis czas, zalozylem sobie ze do konca roku dojde do 200, ale cos sie ryplem w obliczeniach Jak narazie to 120 walne. Podczas calego treningu dziennie robie 4 seryjki po 50 papek. Co do papek tylko na rekach to mozna to robic przy scianie, ale to juz inna bajka:)Pozdrawiam

bkszw.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pytanie zasadnicze: po co robic tyle pompek? Przeciez wiadomo, ze najwiecej ich zrobi, ktos kto jest lekki. Jako dziecko robilem po 300...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 866
Hm moim zdaniem nie ma jakiegos okreslonego treningu robisz 10 robisz 15 robisz 7 robisz 4 pamietaj kazda pompka prowadzi do sukcesu z doswiadczenia swojego robilem po 20 30 probowalem 40 puszczalem muze na maxa wielkie skupienie i tyralem codziennie na dzien dzisiejszy zrobie z 120 -130 zmecze sie ale zrobie psycha zryta :d to jesat wazne bedziesz poryty dasz rade najlepiej robic wasko pompki szeroko i probowac robic pompki tak zeby przy konczeniu pracy miesnia wybic sie do gory nie umiem tego wytlumaczyc ale probuj przy wypychu jakby podskoczyc rekami do gory to wszystko ;'] im wiecej trenujesz tym wiecej zyskasz ;]

Natural :p

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 98 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 323
staraj się robić codziennie o kilka pompek więcej ( pompki wykonuj dokładnie)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do trenerów BJJ

Następny temat

bjj i silownia <-- jaki trening?

WHEY premium