SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Martwy Ciag a bol - pytanie

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8415

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4741 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22117
Witam!
Opiszę swoja sytuację: Otóz martwe ciągi zaczałem robic od niedawna i po pierwszych treningach nie mogłem sie zgiąć przez 5 dni, tak bolały mnie plecy. Na ostatnim treningu przezuciłem się z 70 kg na 80 kg i teraz znowu bardzo boli mnie dolna cześć pleców.
Moje pytania:
1. Czy wy tez tak macie?
2. Czy to bola mnie prostowniki pleców czy kregosłup? Bo mi sie wydaje że to kregosłup, ale nie jestem pewien.
3. Czy waszym zdaniem opłaca sie targać martwy w wieku prawie 18 lat przy stazu 8-9 miesiecy?
Z góry dzieki za odp.

Specjalista w dziale "Odżywki i suplementy"
9 kg czystej masy mięśniowej w 2 tygodnie - allegrowicze nie wierzcie w takie bzdury

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1537 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10309
Normalna sprawa ze boli pierw bolało cię bo nigdy nie robiłeś teraz zwiększyłęś poprzeczke i musi bolec bo mięsnie nie były przyzwyczajone ja jestem za wykonywaniem tego ćwiczenia sam robie 7-8 seri z progresją obciązenia i za kazdym razem na drugi dzień są lekkie problemy zeby się zgiąć bolą prostowniki ale co cię nie zabije uczyni cię silniejszym hehehe:P

..........:::::::::W Życiu Spotyka Nas Jedynie Tylko To Co Jesteśmy W Stanie Znieść!!::::::::.........
[ON]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4741 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22117
Czyli to bola prostowniki a nie dolny odcinek kregosłupa?
Bo po pierwszych treningach to czułem zakwasy i wiedziałem że to prostowniki. Teraz nie czuje aż takich strasznych zakwasów ale czuje przez cały czas, czy siedze, czy stoje dolny odcinek kręgosłupa, tuz nad dupą tak jakby ucisk i nie chciałbym sobie zrobic krzywdy.

Zmieniony przez - boguc w dniu 2006-11-04 08:47:03

Specjalista w dziale "Odżywki i suplementy"
9 kg czystej masy mięśniowej w 2 tygodnie - allegrowicze nie wierzcie w takie bzdury

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 374
http://www.kulturystyka.pl/atlas/  Popracuj nad techniką to może byc przyczyna

Gdyby Pudzin koksował to by przed pankiem nie uciekał

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 85 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7041
imo normalan sprawa...ja zawsze po martwym jak biore prysznic to az mnie calego trzesie hardcore normalnie..i rob martwego super sprawa i plecki potem elegancko wygladaja tylko nie zapomnij o pasie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4741 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22117
Właśnie robię bez pasa, bo słyszałem, że należy go zakłądać tylko do maksów lub do cwiczeń powyzej 80%ciezaru maksymalnego, gdyz podczas ćwiczeń w pasie nie rozwijaja sie wystkie mięsnie.

Co do mojej techniki to ocencie czy robie prawidłowo:
podchodzę do sztangi nogi na szerokosć barków, palce u nóg lekko na zewnatrz, uginam nogi w kolanach, łapie za sztangę 1 reka nachwyt , 2 podchwyt i góra. Gdy sztanga idzie w góre w pewnym momencie prostuje nogi. Na stepnie robie tzw. przeprost, czyli wykrzywienie ciała do tyłu i powoli opuszczam uginając nogi, nie upuszczam sztangi, nie odbijam od podłoża, przez cały cza kontroluję ciezar.
A moze ten ból to od tych przeprostów, wy je wykonujecie bo ja w sumie to naogladałem sie na filmach i stosuję, ale nie wiem czy tak powinno byc.


Acha i oczywiście macie wszyscy po Sogu.

Zmieniony przez - boguc w dniu 2006-11-04 09:16:12

Specjalista w dziale "Odżywki i suplementy"
9 kg czystej masy mięśniowej w 2 tygodnie - allegrowicze nie wierzcie w takie bzdury

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349863
mnie po martwym czy siadach ciale calo boli , wprawdzie przez neta trudno okreslic co Cie boli, ale mysle, ze jednak prostowniki

imo zwieksz ciezary, nie ma co sie zabawkami bawic

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4741 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22117
Zwieksze, zwieksze, ale chce to zrobic stopniowo i troszke przyzwyczic organizm do tego ćwiczenia zaczynajac od mniejszych
Dzięki panowie, decyzja podjęta - martwe zostają.
Aha i jak myslicie, czy takie trenowanie jak mówi koniu nie odbije nam sie kiedyś na zdrowiu?? Czy moze zdrowia doda?

Koniu151 sog.

Specjalista w dziale "Odżywki i suplementy"
9 kg czystej masy mięśniowej w 2 tygodnie - allegrowicze nie wierzcie w takie bzdury

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349863
W teori powinno wpłynąć, a jak będzie w praktyce? któż to wie

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 835 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7989
Jeśli Cie boli kręgosłup, to możesz sie przerzucić np. na wznosy tułowia z opadu z obciążeniem. Ja po tym ćwiczeniu świetnie czuję prostowniki i dwugłowe ud, a kręgosłup wogóle nie boli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 384 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8029
Skoro dopiero zacząłeś trenować martwy to podaruj sobie przeprosty w końcowej fazie ( tak jak jest pokazane w atlasie ) - niepotrzebnie dodatkowo obciążasz kręgosłup i dyski międzykręgowe na odcinku lędźwiowym. W przyszłości może się to skończyć niezłymi bólami.
Wszystko po kolei - najpierw technika, a potem większe obciążenia

Pzdr!

Zmieniony przez - zalcus w dniu 2006-11-04 10:00:14

War is the only proper school for a surgeon.

Primum non nocere.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ZAPRZYJAŹNIONE STRONY

Następny temat

Czy zaczynać??

WHEY premium