SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[art] Split - partia 2x/tydzien. Dla początkujących i nie tylko...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 203248

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 541
jesli zamienie uginanie lezac na zurawia , a prostowanie siedzac na syzyfki bedzie dobre polaczenie???

jesli codzi o brzuch to tez zastosowac podzial lekko ciezko ?? jakie cwiczenia proponujesz?? unoszenie w zwisie + spiecia lezac?? zestawy z abs2 nadaja sie do robienia 2x na tydzien??

tobik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 265
witam

mam takie pytanie
Normlanie cwiczac splitem wykonywalem np. 12 serii na klatke na jednym treningu w tygodniu, a np. na bary czy triceps po 9 serii

Czy cwiczac splitem 2xkazda partia w tygodniu moge zwiekszysc liczbe serii ? Dawalbym kazdej partii 3 dni odpoczynku na regeneracje - czy rozsadne jest wtedy zwiekszenie liczby serii na klate do 16 na tydzien, a np. tricpsa i barkow do 12 na tydzien ? czy moze to jednak zbyt duza liczba serii dla osoby poczatkujacej ? Mam za soba 6 miesiecy reguralnych treningow podczas zrzucania nadwagi(glownie split +trcohe fbw i act), teraz chcialbym zaczac robic mase i badam rozne opcje treningowe - narazie obstawiam zwykle FBW, ale taki split 2x tez wydaje sie ciekawy

dzieki za pomoc

mam za soba okolo 6 miesiecy reguralnych treningow, glownie split + troche fbw i act.

Zmieniony przez - zyr86 w dniu 2011-01-09 13:00:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
tobik - spoko.


zyr - mniej wiecej ilosc serii masz rozpisana w tym planie ktory podalem. o 1 czy 2 serie nie chodzi, grunt zebys zawsze zostawial zapas a nie robil serii do ostatniego, wymuszoneego powtorzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 284
Witam !
Bardzo spodobal mi sie ten plan i chcialbym od lutego go zaczac.
Mam kilka prostych pytan. Jestem po fbw i specjalnym splicie, ogolnie moj staz to powiedzmy prawie pol roku. Chcialbym teraz rozwinac sylwetke z naciskiem na mase, przydaloby sie pare kilo, diete mam. Adzik, ile bys polecal tygodni Twym planem tyrac? Do czasu az "przestanie dzialac" Czy np iles tygodni? I mam problemy z kregoslupem i nie moge wioslowac, ani robic przysiadow. Czym to zastapic? I czy nie lepiej HST na mase w moim przypadku ?
Z gory dziekuje za pomoc :)
Pozdro.

Zmieniony przez - Kadaralak w dniu 2011-01-12 16:50:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 166
Witam:)

Mam pytanie trenuje już z 3 lata tylko Splitem.
Zaproponowano mi ten trening i Jest (A B W A B W W ) i ( A1C B1L W A2L B2C W W ) Myśle że zestaw 1 będzie Lepszy bo większe obciążenie organizmu.
Gdzie tu wrzucić przedramie?:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Tu nie chodzi o to zeby jak najmnocniej obcaizac organizm, tylko obciazac go na tyle mocno na ile potrzeba.


Zestawy zp odzialem ciezkie/lekkie sa lepsze pod wzgledem regeneracji.


Przedramie - napisane jest w artykule.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 166
Ok Dzięki:) Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 582 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3232
ja sie zastanawiam czy tren trening bedzie dobry na ciezka masowke? ale bez a1 b1 itd tylko zwykle dwa razy w tygodniu. staz to ponad 4 miesiace zalezy na ostrej masie mi

prosze o odp ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Za młodyś stażem na 2 identycnzie ciezkie zestawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 582 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3232
a jak zrobie z podzialem na lzejszy i ciezki ?

Zastanawiam sie bo ten cykl zaczynam juz w poniedzialek i to dla mnie wazne. Lepiej klasyczny split? robil ktos na tym masowke? Pytanie do autora: czy lepiej split klasyczny czy 2x i podzial na lekkie/ciezkie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase a BJJ

Następny temat

Obiegowka

WHEY premium