SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[DT] paramaribo2 (s.27)

temat działu:

Dzienniki Juniorów

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 37502

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1091 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 53930
f3dorr
ważne żeby technika była i powoli dokładać ciężaru a nie zakładać nie wiadomo ile i szarpać .


No tak. to niech dalej macha tą 16-stką i dziwi się, czemu mu grzbiet nie rośnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a czy ja mówię, że nie rośnie? Napisałem, że nie czułem, ale rosnąć rośnie.

Skupiam się na technice, kiedyś za bardzo dociągałem bicepsem, teraz już to wyeliminowałem.

Zmieniony przez - paramaribo2 w dniu 2013-04-11 22:31:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1091 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 53930
Sęk w tym, że nie otrzymasz tego 'mocnego' bodźca używając 16kg. Przecież przy wiosłowaniu hantlem, nie ma wielkiego ruchu, cała magia polega na ściągnięciu łopatki, ot cała filozofia. Łechtanie grzbietu takimi kilogramami go w pełni nie rozbuduje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
16,5kg dla mnie jest ok, więcej nie dam rady. Mam brać 25kg i praktycznie przenosić ten ciężar robiąc zamach całym ciałem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1091 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 53930
Nie do końca. Im większe kilogramy tym bardziej one narzucają nam technikę i tor ruchu, ale 25kg za wiele nie zmieni, jesteś chłop ważysz 80kg~ ( sugerowałem się wagą z pierwszej strony), a robisz wiosło 16-stką. Co prawda nie wiem jak wykonujesz wiosłowanie hantlem, ale założę się, że ta technika, którą teraz robisz ogranicza skuteczne dokładnie kilogramów w tym ćwiczeniu


edit.
Nie robię tego z złośliwości, tylko chcę pomóc, bo wiem po sobie, że to właśnie zła technika ogranicza dodawanie kilogramów na patyk

Zmieniony przez - el. w dniu 2013-04-11 22:39:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


?t=6m24s robię dokładnie tak jak tutaj.

No niby mam te 80pare kilo, ale sporo tej masy jest w nogach (aktualnie 64cm w udzie i 44,5 w łydce)

EDIT: spox, dobrze jest pogadać w taki sposób, szczególnie, że sam jestem osobą bardzo upartą i wiele trzeba żeby mnie do czegoś przekonać :D

Przy wiosłowaniu sztangą nie mogłem brać więcej niż 40kg bo po prostu nie byłem w stanie zrobić pełnego ruchu więcej niż kilka razy.

Zmieniony przez - paramaribo2 w dniu 2013-04-11 22:44:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 637 Napisanych postów 19268 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 852245
też tak robie bo robiąc zwyczajnie do góry podciąganie to owszem można założcć więcej ale w tym przypadku byłoby o wiele ciężej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1091 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 53930
No przy takiej technice, to wiadomo, że dużego ciężaru nie weźmiesz. Większe kilogramy same narzucają technikę jak już wspominałem. Grunt, żebyś dopinał łopatkę, jak przyjdzie większy hantel, jest oczywistym, że łokcia tak daleko nie wyciągniesz , co i tak jest dla mnie bezsensowne, liczy się dopięcie łopatki. Dopóty dopinasz łopatki i będziesz czuł grzbiet w ćwiczeniu, będzie dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w następną środę zacznę ciężej i poeksperymentuje z większymi ciężarami i może powtórzenia minimum 8 a nie 12 jak do tej pory.

Dzięki :) A teraz idę spać bo jutro (o ile kurier nie zapomni o mnie) w końcu będę mógł się sprawdzić w MC max.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1091 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 53930
Na Twoim miejscu przerzuciłbym się na wiosłowanie hantlem w pochyleniu tułowia. Będziesz mógł śmiało dokładać na kij, bo ruch będzie opierał się praktycznie na samej pracy łopatki, a oczywistym jest, że najlepszym bodźcem dla organizmu jest odpowiedni ciężar

Powodzonka

Zmieniony przez - el. w dniu 2013-04-11 22:53:18
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[Dziennik] PAKUS

Następny temat

[DT] Ozzy

WHEY premium