SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

==> BIAŁKO - fakty i mity <==

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 40539

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 174 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 515
ankajanka
Zgodze się z Toba. Organizm moze przyswoic tylko okreslona ilość bialka. Reszta zwyczajnie jest wydalana przez nerki, które maja tylko dodatkowe obciążenie. Bo musza filtrowac zbędne produkty przemiany materii i przez to maja wiecej pracy. Ktos kiedys fajnie to ujal ze nadmierne spozywanie bialka to tylko wyrzucanie pieniędzy w bloto bo organizm nie jest
w stanie wszystkiego przyswoic a reszta zostanie wydalona.

ellis
Zajzalem do teogo opracowania, które mi wysłałeś.
Ellis ja wiem, ze bialko samo w sobie nie jest szkodliwe, nie jest przeciez toksyczne.

Szkodliwy jest dla nerek nadmiar bialka tylko i wyłącznie dlatego ze musza wykonac wiecej pracy flitrujac bialko i przez to sa obciążone.
To jest jeden niezaprzeczalny dowod na to ze nadmiar bialka przeciaza nerki i szkodzi im.

Dlatego zupełnie bezsensowne jest przyjmowanie po 3 g i wiecej co niektórzy jak Piszesz, ze nasi przodkowie z palolitu jedli po 300g bialka dziennie. Junior__23 pisal ze niektorzy jedza nawet po 4-5 g i to jest ok. Dobrze ellis ze bronisz swojego kolege juniora__23, ale ludzie nie zyjemy w paleolicie i nie dawajcie mi takich przykladow.
To ze jedli po 300-500g nie znaczy ze to zostalo przyswojone. Na pewno obciążyło im nerki nie jednemu nerki wysiadly ale w paleolicie malo kto o tym wiedzial ;)

Wiem tez niestety, ze w kulturystce nie ma czegos takiego jak dieta niskobialkowa bo wszyscy pakujecie bialko i uwazacie ze czym wiecej tym lepiej.
Ja tez tak kiedys myślałam bo byłem zdrowy jak Kon ale do czasu.
Pisze tego posta nie dlatego żeby wciskac komus kit bo tego nie robie tlyko żeby przestrzec ludzi.
Ellis a ty jako student czy absolwent żywienia człowieka SGGW powinienes o tym wiedziec najlepiej.
Dlaczego na niektorych produktach bodajze na Ostrowii przestrzehaja przed negatywnym dzialaniu bialka obciazajacym nerki?

To tez Ellis twoim zdaniem jest glupi wymysl?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Moim zdaniem junior__23 nie napisał, że ok. jest spożywać 4-5 g białka na kg masy ciała. Ale nieważne, na tym zakończę wypowiedzi w tym temacie, bo zaraz będzie, że ja też polecam 400-500 g białka na dzień i uważam, że jest to zdrowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1234 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13825
espinole bozia dalea mózg to kozystaj zniego i wybieRaj cenne informacje a nie jak dziecko co do raczki to do buzi

forum schodzi na dno :( niestety

za Ruch za HKS pojdziemy az po życia kRes :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 258 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10308
Nie jestem antropologiem ale co do paleolitu, to myślę, że nie było tak różowo i nerki miały czasami przymusowy "odpoczynek" od mięsa. Gdyby ludzie przez setki tysięcy lat jedli ponad 300 gram białka to zapewne nerki by się do tego przystosowały przez taki okres czasu. Więc albo tak jedli i w efekcie na skutek ewolucji my też możemy, albo nie jedli (bo na przykład często głodowali) i my też nie powinniśmy.

Niektórzy twierdzą, że czym więcej białka sie je tym bardziej człowiek sie starzeje. Tylko czy z punktu widzenia ewolucji to ma znaczenie? I tak nie jest w stanie się rozmnażać więc panu już dziękujemy. Dlatego też nie zawsze to co zgodne z naturą nie może być ulepszone.

Zmieniony przez - ankajanka w dniu 2007-08-12 21:18:30

Lepiej być durniem niż ćwierćinteligentem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 174 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 515
Tez uwazam ze w paleolicie ludzie spozywali raczej mniej niz wspolczesni ludzie ;) Ale to stwierdzenie ze w paleolicie ludzie jedli po 300 g bialka nalezy do ellisa.
369258 jelsi uwazasz, ze forum schodzi na psy to napisz cos madrzejszego a nie tylko o wkladaniu do buzi piszesz ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
To stwierdzenie jak również inne wyżej nie należy do mnie, nie jest to moja opinia, ale opinia osób, które poświęciły większość swojego życia na badania w tym zakresie. Ja jedynie podałem przykład, który może skłaniać to przemyśleń, rozpatrzenia tego zagadnienia od innej strony, sprawdzenia jaka jest opinia innych na ten temat itd. Nie napisałem, że polecam spożywać 300 g białka na dzień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3215 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20315
espaniole, chyba nie przeczytałeś dokładnie mojego pierwszego postu ani nie czytasz tego co pisza inni, tylko forsujesz swoje opinie (niestety nie podajesz argumentów ani badań, więc ciężko z Tobą polemizować)

Pozdrawiam

nigdzie również nie napisałem, że zalecam długotrwałe przyjmowanie 400-500 g białka. Pisałem też, że nadmierna podaż białka nie ma wpływu na dalszy anabolizm białek...

Zmieniony przez - junior__23 w dniu 2007-08-13 17:37:59

Ile do... czyli liczniki do wydarzeń http://ile-do.pl.pl
oraz
Kuchnia wietnamska na http://pyzamadeinpoland.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 174 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 515
Junior__ twierdzisz ze bredze głupoty i nie mam potwierdzen
Mówisz i masz nie ma większego problemu żeby odnalzec takie dowody wystarczy wpisac w google a także w wyszukiwarce sfd i dowiedziec się o negatywnym wpływie białka głownie na nerki.
Jeśli tego nie wyczytałeś na forum sfd to raczej ty slabo się orientujesz w temacie a nie ja
Wstyd tylko ze ellis student żywienia człowieka na SGGW nie wiedział ze nadmiar bialka szkodzi na nerki.
Dlatego junior23__ najpierw lepiej poczytac i dowiedziec się co mysla o nadmiarze bialka lekarze dietetycy i kulturyści na calym swiecie co o i jak a nie sie wysilac na prymitywne przycinki pod moim adresem.
Swoja droga to rok temu poznałem kuzyna który jest dietetykiem i trenerem na dużej silowni w Vancover i tam o takich rzeczach się wie. Bo ludzie najpierw ucza się medycyny a dopiero pozniej doradzaja innym i wymądrzają się. Niestety polakowi możesz pisac mowic ale musi minac jeszcze kilka lat zanim dotrze do nas świadomość na temat negatywnego wpływu bialka na zdrowie. Sprzedawcy odzywek białkowych mniej by zarobili taka jest logika polskich mięśniaków ;)

Kandadyjskim sportowcom wyczynowym nie podaje się więcej białka , ale węglowodany, płyny, witaminy, mikro i makroelementy, bo badania wykazały, że nadmiar białka przy jego spalaniu w organiźmie wytwarza dużo zanieczyszczeń, które pożniej nerki musza filtrować.
FRAGMENT artykułu mgr. Magdaleny Makarewicz-Wujec i dr. n. med. Małgorzaty Kozłowskiej-Wojciechowskiej z Instytutu Żywności i Żywienia

Z metabolizmu białka pochodzą bowiem toksyczne produkty przemiany materii, które na skutek niecałkowitego ich wydalania przez nerki gromadzą się w organizmie. Nadmierne spożycie białka znacznie obciąza nerki.

Źródeł na temat szkodliwego nadmiaru bialka jest mnóstwo.
Mysle ze to na poczatek wystarczy. Chociaz niektórym upartym oslom można pisac a oni i tak swoje.

a. Białko a funkcjonowanie nerek
Wysokie spożycie białka może być bardzo szkodliwe dla zdrowia. Jeżeli spożycie białka przewyższa zapotrzebowanie ustroju, nadmiar azotu jest wydalany z moczem. Zwiększone spożycie białka zmusza nerki do cięższej pracy. Badania w tej dziedzinie wykazują, że ograniczenie spożycia białka może stanowić ochronę funkcjonowania nerek u ludzi z zaburzonym ich działaniem (El Nahas). U zdrowych osobników praca nerek jest również mocno uzależniona od poziomu spożycia białka. Umiarkowane spożycie może i u nich spełniać rolę zapobiegawczą.
Antropolodzy zajmujący się problemami żywienia twierdzą, że nerki człowieka nie są w stanie sprostać stałemu, wysokiemu poziomowi spożycia białka. Wcześniej ludzie jadali mięso rzadko, jeżeli w ogóle, więc większe dawki białka spożywali tylko sporadycznie. Przy naszym obecnym codziennym spożyciu dużych ilości białka, nasze nerki zmuszane są do pracy ponad siłę, by móc wydalić z organizmu nadmiar azotu (Brenner).

b. Białko a kamica układu moczowego
Wzmożone wydalanie wapnia w moczu zwiększa ryzyko tworzenia się kamieni w układzie moczowym. Naukowcy brytyjscy ocenili, że dodanie około 5 uncji (ok. 150 gramów) mięsa ryb do diety podnosi ryzyko powstania kamieni w układzie moczowym aż o 250% (Robertson). Inni badacze zaobserwowali, że białko zwierzęce w diecie podwyższa ryzyko tworzenia się kamieni w układzie moczowym znacznie bardziej, niż białko roślinne. (American Dietetic Association).

Białkowe pomyłki
Wokół potrzeb białkowych człowieka oraz zródeł ich zaspokajania narosło wiele błednych przekonan.Okazuje sie, .e wiekszosc Europejczyków i Amerykanów spo.ywa a. trzykrotnie wiecej białka, ni.przewiduje norma Swiatowej Organizacji Zdrowia, choc coraz czesciej słychac głosy, .e i ta jest zawy.ona. Tymczasem nadmiar białka przyczynia sie nie tylko do chorób nerek czy osteoporozy, ale i mia.d.ycy, białaczki, schizofrenii. Przestaje wiec dziwic, dlaczego choroby te mno.a sie w szybkim tempie.

Nowotwory zbudowane są własnie z bialka i krzemu.

W prawie 30 procentach przypadków raka piersi stwierdzono, że komórki nowotworowe produkują nadmiar białka o nazwie ErbB2 (które koduje receptor enzymów zwanych kinazami tyrozynowymi). Jeżeli białko to występuje w nadmiernych ilościach, może nastąpić wzrost guza nowotworowego.

Nie ma co przesadzać z białkiem

Wiele osób kupujących odżywkę białkową zastanawia się, w jakich porcjach ja spożywać, aby uzyskać najbardziej zadowalające wyniki. Zamieszczane na etykietach informacje są zazwyczaj bardziej uogólnione i &#8211; co gorsza &#8211; nie zawsze wiarygodne. Producenci niejednokrotnie, chcąc podwyższyć sprzedaż danej odżywki, podają dawki dalece wyolbrzymione, co w żaden sposób nie służy poprawie osiągnięć sportowych. Dawkowanie preparatu białkowego powinno być dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego organizmu. Zapotrzebowanie to jest uzależnione od wielu czynników. Generalnie zawartość białka w jednej porcji odżywki nie powinna przekraczać 35 g, gdyż większa dawka tego składnika może zostać przez organizm po prostu niewykorzystana. Specjaliści w zakresie żywienia sportowców zalecają, aby dziennie spożywać nie więcej niż 50 g czystego białka w formie suplementu. W przypadku np. odżywki zawierającej 80% białka, podaż takiego preparatu nie powinna być wyższa niż 62 gramy. Najlepiej porcję taką rozłożyć na dwa razy. Pierwszy raz preparat powinno się spożyć po treningu, drugi &#8211; kilkadziesiąt minut przed snem. Pozostałe zapotrzebowanie na ten składnik pokarmowy powinno być pokryte w ramach normalnego pożywienia.

Osoby praktykujące dietę wysokobiałkową powinny również pamiętać, że w okresie zwiększonego spożycia białka należy zadbać również o odpowiednia podaż płynów, wapnia i witamin z grupy B.

Czy nadmiar białka jest bezpieczny dla zdrowia?

Białko to niewątpliwie jeden z najcenniejszych składników pokarmowych w diecie każdego kulturysty. Należy jednak pamiętać, że nadmierne jego spożywanie, wbrew krążącym opiniom, wcale nie służy wzrostowi masy i siły mięśniowej. Co więcej, zbyt wysoka podaż tego składnika może powodować poważne perturbacje zdrowotne.
Nadmierna podaż białka w diecie może przyczyniać się między innymi do:
- silnego obciążenia wątroby i nerek na skutek niepełnego przyswajania i utleniania aminokwasów
- schorzeą dróg moczowych
- odwapnienia kości
- wzrostu reakcji wolnorodnikowych
- wzrostu syntezy homocysteiny &#8211; związku inicjującego zmiany miażdżycowe
- upośledzenia pracy systemu nerwowego i mózgu
Źródło:http://www.kulturystyka.org.pl/modules/news/article.php?storyid=5
Zbyt duże spożycie białka prowadzi do niepełnego przyswajania i utleniania aminokwasów, co obciąża dodatkowo wątrobę i nerki. Wątroba jest narządem, gdzie odbywa się zasadniczy proces rozkładu białek pokarmowych, nerki z kolei usuwają powstałe produkty metabolizmu. Nadmiar białka może zatem wpływać bardzo niekorzystnie na funkcjonowanie tych narządów.

Przy wysokim spożyciu białka zwiększa się proces filtracji w kanalikach nerkowych, co może być przyczyną utraty znacznych ilości wody i wapnia z organizmu. W pewien sposób można zapobiegać temu niekorzystnemu procesowi, np. poprzez wypijanie większej ilości płynów oraz spożywanie produktów bogatych w wapń (mleko i jego przetwory). Niestety większość kulturystów ogranicza spożywanie produktów nabiałowych, a co 'mądrzejsi' eliminują je całkowicie z diety. Niekorzystny proces utraty wody z organizmu może powodować zagęszczanie się moczu, co przy diecie wysokobiałkowej może być przyczyną licznych schorzeń układu moczowego.
Nie bez znaczenia jest także wpływ nadmiaru białka na funkcjonowanie systemu nerwowego. Przy wysokim spożyciu białka wyraźnie upośledza się czynność mózgu. Dochodzi do wytwarzania błędnych neurotransmiterów, oraz upośledza się prawidłowy transport aminokwasów do komórek nerwowych. W wyniku łączenia się amoniaku z kwasem glutaminowym, w układzie nerwowym powstaje duża ilość glutaminy, która hamuje transport glukozy i ketokwasów do mózgu, związków będących głównym paliwem systemu nerwowego.

Jeszcze bardziej niebezpieczna wydaje się suplementacja pojedynczymi aminokwasami. Mogą one powodować zaburzenia metaboliczne, hormonalne i pokarmowe. Niektóre z nich wykazują działanie wręcz toksyczne. W latach osiemdziesiątych stwierdzono wiele przypadków śmiertelnych w wyniku rzadkiej choroby krwi, spowodowanej suplementacją wysokimi dawkami tryptofanu. Stwierdzono również, że nadmiar argininy u osób zażywających sterydy może być przyczyną śmierci. Wielu naukowców podkreśla ogromną rolę pojedynczych aminokwasów w metabolizmie ustrojowym, jednak nie widzą żadnej konieczności stosowania ich suplementacji. Zapotrzebowanie na te aminokwasy jest wystarczająco pokrywane przez prawidłowo Zestaw dietę.

Na zakończenie chcę zaznaczyć, że nie jest moim celem umniejszanie roli białka w żywieniu sportowców, a w szczególności kulturystów, lecz po prostu zachęcenie niektórych internautów do pewnych przemyśleń."

Artykuł w całości pobrany z witryny: www.kulturystyka.com 

Źródło: http://www.kulturystyka.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=68&Itemid=50

Najważniejsze dla każdego trenującego na siłowni jest BIAŁKO. Nie daj sobie wmówić że na 1-szym miejscu mają być inne środki. I tu uwaga: zapotrzebowanie na białko organizmie wcale nie jest takie duże! To najczęstszy błąd: nadmierne przyjmowanie preparatów białkowych! Przyjmuje się, że podaż tego składnika w diecie powinno wynosić ok. 1,4g / kg masy ciała w dyscyplinach wytrzymałościowych oraz 1,8g w dyscyplinach szybkościowo-siłowych. Przy podaży odpowiedniej ilości energii z węglowodanów i tłuszczów nie ma sensu zwiększać spożycia białka powyżej 2,0 - 2,4g/kg m.c. W takim przypadku dostarczone nadmiarowe białko nie zostanie wykorzystane, a obciąży organizm! Kolejny, najczęstszy błąd to przewaga w diecie białek pochodzących z puszek nad naturalnymi. Nigdy, żaden suplement nie zastąpi żywności!
Źródło: http://www.suplementacja.ovh.org/
Ka.dy organizm ma pewna granice tolerancji na nadmiar białka i potrafi sie go pozbyc. Jednak
spo.ywanie go w ilosci przekraczajacej te granice obcia.a watrobe i nerki, zmuszajac je stale do
usuwania zbednego balastu, co doprowadza stopniowo do patologicznych zmian w obu organach. Dotyczy
to zarówno białka zwierzecego, jak i roslinnego.
Jednym z najbardziej paradoksalnych zjawisk we współczesnej wiedzy o .ywieniu, jak twierdzi dr Maria
Grodecka5, jest uznanie gnilnego rozpadu białka zwierzecego w ludzkich jelitach za zjawisko normalne, z
uwagi na powszechnosc jego wystepowania. Trudno jednak mówic o powszechnosci, skoro badanymi były
tylko osoby od.ywiajace sie miesem. (Okazuje sie, .e u wegetarian procesy gnilne nie zachodza!).

Kolejnym paradoksem jest uznanie przez medycyne leukocytozy za stan normalny. W połowie XIX wieku
niemiecki uczony Rudolf Virchow odkrył, .e pod wpływem jadania gotowanego białka zwierzecego
gwałtownie wzrasta liczba białych ciałek we krwi. Zjawisko to nazwano leukocytoza. Wiadomo, .e wzrost
białych ciałek krwi jest reakcja obronna organizmu na zatrucie lub infekcje. Ale poniewa. Virchow
stwierdził taka sama reakcje u wszystkich badanych, uznał ja za normalna &ndash; podobnie jak
uczyniono to w przypadku procesów gnilnych w przewodzie pokarmowym. I raczej bez wpływu na
oficjalne stanowisko nauki pozostały pózniejsze badania innego uczonego, Pawła Kołczakowa, który
dowiódł, .e pokarm niegotowany, jadany w stanie naturalnym, nie powoduje leukocytozy.
Na nadmiar białka w organizmie wskazuje sie jako na przyczyne białaczki. Ju. leukocytoza jest
sygnałem, .e wprowadzenie gotowanego białka zwierzecego do przewodu pokarmowego organizm ludzki
traktuje jako wtargniecie niebezpiecznych substancji toksycznych, mobilizujac do ich zwalczania białe
ciałka krwi (stad ich podwy.szona liczba). A leukemia, czyli białaczka, jest nastepstwem takiego
przecia.enia funkcji ochronnych białych krwinek, .e organizm gubi sie, co prowadzi do ich nadprodukcji i
choroby. Wiele lat temu czasopismo medyczne &bdquo;Lancet&rdquo; doniosło, .e u dzieci chorych na
białaczke uzyskiwano bardzo dobre efekty lecznicze, stosujac diete niskobiałkowa6. Statystyki wskazuja
na wzrost liczby zachorowan na białaczke w tych krajach, w których wzrasta spo.ycie miesa. Ta
zale.nosc dotyczy zreszta wszelkich odmian raka, a szczególnie raka odbytu &ndash; im wieksze spo.ycie
miesa, tym wiecej chorób nowotworowych.
Te sama prawidłowosc mo.na zauwa.yc w odniesieniu do chorób układu kra
Spożywanie zbyt dużych dawek białka możliwość "podtrucia" organizmu, który nie zawsze może reagować na zasadzie: "halo nerki! Posyłamy wam nadmiar pewnego świństwa, odfiltrujcie co trzeba, a resztę poślijcie pęcherzowi i nich to wyleje". Z tego też względu decydując się na wspomaganie poszczególnymi aminokwasami w wolnej formie dobrze jest zasięgnąć opinii dietetyka lub lekarza sportowego.
WARTO PRZECZYTAC:
https://www.sfd.pl/bialko-t321226.html
https://www.sfd.pl/Białko_w_diecie_a_zdrowie_-t155509.html
http://www.clubpua.pl/forum/viewtopic.php?t=63
http://www.hitec.pl/forum/viewtopic.php?t=3170&view=previous&sid=a0da30a717fa2f7fad8a6cd7942555b8
http://www.kulturystyka.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=68&Itemid=50
http://www.gory.wyd.pl/archiwum.php?art=1056
https://www.sfd.pl/Negatywme_skutki_nadmiernego_spożycia_białka.-t235266.html
https://www.sfd.pl/pare_pytan_do_fachowców...-t155771.html
http://truth.own.pl/prawda/index.php?wiki=EwangeliaZdrowia-8naturalnychZasadZdrowia
https://www.sfd.pl/Spożywanie_5g_białka_na_kg_masy_ciała_-t146762.html
http://www.uleszka.net/k13/medalt/jedzenie.htm
http://www.apz.pl/czytelnia.php?kat=&art=11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
"6 posiłków po 50 gram białka
(na przykład)
12 jajek - 100 g"

klamstwo, 12x ok. 5.5g bialka na jajko to tylko 66 g :)

"duża kostka twarogu - 80 g"

kostka twarogu ma 250 g - czyli 50 g bialka :) bo chyba nie chodzilo CI o twaróg sprzedawany na kilogramy - bo te sa conajmniej 1 kg i wtedy jest bialka 200 g :)

"2 tuńczyki - 60 g"

czasem nawet i 68g :)

"2 porcje odzywki - 60 g"

popularne 70% odzywki naja po 21 g w 30 g a 80% po 24 wiec 2 porcje to od 42 do 48 g tylko :)


"Duze ilosci bialka to dla watroby meczarnia ,choc najlepsze ponoc dla watroby bialko zawiera jajko a szczegolnie zoltko i sama watroba z drobiu.
Za to najlepszy jest tluszcz bo nie przechodzi wcale przez watrobe i czysci organizm, tylko naturalny tluszcz np.smalec spyrka"

bzdura, że szok :) tluszcz bardziej obciaza watrobe niz bialko :) jedyny tluszcz nie przechodzacy przez watrobe i nie zmuszajacy jej do wzmozonej pracy to tluszcze typu MCT a te sa dosc drogie :)


bialko i paleolit - ellis, mylisz sie ... nigdy czlowiek nie jadl tyle bialka stale bo zazwyczaj byl glodny, to ze istnialy okresy obfitosci - np. wedrówki mamutów albo czas wedrówk ignu w afryce - to ne iznaczylo ze non stop jedli samo bialko w takich ilosciach :) ...


co do toksycznosci dla nerek, zdrowemu czlowiekowi dawki do 3g/kg nie zaszkodza w zyciu ... nerkom bardziej szkodza zepsute zęby i infekcje a nie dieta i wiekszosc niewydolnosci nerek dzisiaj i kiedykolwiek sa to problemy poinfekcyjne, które daja nasilenie objawów choroby przy zwiekszonej podazy białka :) nerk isa uszkodzone jakims czynnikiem -zwiekszasz zjadanie bialka i nagle kupa - zaczynaja sie problemy bo uszkodzone nerki nie sa w stanie filtrowac takich ilosci azotowych produktó przemiany materii ... ale to nie przyczyna a objaw, przyczyna jest w 99,9% infekcyjna ...

zreszta jest coraz wiece jspekulacji na temat chorób serca i problemów miazdzycowych, ze takze nie dieta jest czynnikiem wywolujacym problemy a jedynie nasilajacym objawy i przyspieszajacym postepowanie juz istniejacego zespolu hcorobowego :) to infekcje maja byc glówna przyczyna tworzenia sie zlogów, zatorów i zwapnien w naczyniach, infekcje i stan yzapalne nablinka naczyniowego ...

na zdrowym nablinku zlóg nie zacznie sie odkladac a ja kjest stan zapalny to momentalnie robi sie zator :)


a nowotwory? mozliwe ze jest tak samo :) w kazdym organizmie codziennie dochodzi do tysiecy mutacji onkogennych, tworza sie komórki rakowe i kraza po calym ciele poprzez krwioobieg i uklad limfatyczny i jesli zostana przeoczone przez uklad odpornosciowy t oszukaja aktywnych miejsc przyczepu, tzw. miejsc goracych - czyli np. z ektywnym istanam izapalnymi ... przyklad? rak prostaty :) i wirus go wywolujacy ... tworzy sie sta nzapalny ale wirus nei jest powodem mutacji onkogennych ale powodem osllabienia odpowiedzi immunologicznej ustroju i niejeko tworzy miejsca w których komórki nowotworowe których w organizmie zawsze jest jakas ilosc - przyczepiaja sie w takich miejscach, zaczynaja wysylac sygnaly mylace d oukladu odpornosciowego, otaczac sie bariera i namnazac i mamy guza :)

guz potrafi wplywac na apetyt czlowieka izmusza go do spozycia weglowodanów prostych bo tylko glukoza guz sie potrafi zywic i dalej rosnie na skutek zlej diety szybciej -dieta lov carbo moglaby w ty mwypadku obnizyc tempo jego wzrostu a nawet zahamowac je zupelnie i w polaczeni uz leczeniem zwiekszyc skutecznosc terapii .. .ale t ojuz gadanie nie na temat :)

co do spozywania 12 jajek dziennie - mniej p oty mzlego bedzie iz np. p ozjedzeniu 1 marsa cz ysnickersa dziennie i jeste mtego pewien :) mnie po 3 miesiecznym cyklu jajecznym, 6x w tygodniu po 12-13 jejek a tylk ow neidziele nic - wyniki badan krwi sie poprawily o okolo 7 do 9 % (chodzi o lipidy) a masa ciala wzrosla o 12 kg i to calkie mczysta masa ciala :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Espaniole Twój problem polega na tym, że nie szukasz informacji tam gdzie ich powinieneś szukać, a powinieneś np. tu:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez/

Takie są wnioski z przeprowadzonych badań:

Although excessive protein intake remains a health concern in individuals with pre-existing renal disease, the literature lacks significant research demonstrating a link between protein intake and the initiation or progression of renal disease in healthy individuals. More importantly, evidence suggests that protein-induced changes in renal function are likely a normal adaptative mechanism well within the functional limits of a healthy kidney. Without question, long-term studies are needed to clarify the scant evidence currently available regarding this relationship. At present, there is not sufficient proof to warrant public health directives aimed at restricting dietary protein intake in healthy adults for the purpose of preserving renal function.

Druga sprawa: albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, albo interpretujesz tak wypowiedzi innych by mieć się o co sprzeczać, by na siłę znależć winnych, sam nie wiem...

Zmieniony przez - ellis w dniu 2007-08-13 21:48:54
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masówka w internacie?;/ HILFE!

Następny temat

Masa do oceny

WHEY premium