SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

+35 Zgubić brzuch i wzmocnić mięśnie jednocześnie?

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14056

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
ojan
Start w module II Kraty Na Lato byłby bardzo dobrym posunięciem. Są w nim ćwiczenia na brzuch i to pomoże osiągnąć cel jaki sobie stawia autor tematu.

a dlaczego tylko w module II? wszak ćwiczenia na brzuch są we wszystkich 3 i jak wiadomo miliardy brzuszków kraty nie gwarantują

Jawor - łapiesz za słówka, dobrze zatem, autor napisał że do 25 roku życia był aktywny a teraz się zapuścił, ja zacząłem być aktywny tuż przed KNL i taki był sens mojej wypowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12129 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131004
Kabo9 - napisałem o module II gdyż tam są wyłącznie ćwiczenia na brzuch. W module I jest także wiosłowanie, które prawie wszyscy odradzają wszyscy doradzający do czasu większego stażu treningowego (tym bardziej, że jest to wiosłowanie na maksa na 6p). Przepraszam, że nie wymieniłem również modułu III ale uważam, że najpierw jest moduł I a potem drugi a moduł trzeci jest dopiero później i nie wiadomo jak autor będzie postępował w najbliższym czasie.
Nie ma emotek gdyż piszę w szybkiej odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345951
kabo9
ojan
Start w module II Kraty Na Lato byłby bardzo dobrym posunięciem. Są w nim ćwiczenia na brzuch i to pomoże osiągnąć cel jaki sobie stawia autor tematu.

a dlaczego tylko w module II? wszak ćwiczenia na brzuch są we wszystkich 3 i jak wiadomo miliardy brzuszków kraty nie gwarantują

Jawor - łapiesz za słówka, dobrze zatem, autor napisał że do 25 roku życia był aktywny a teraz się zapuścił, ja zacząłem być aktywny tuż przed KNL i taki był sens mojej wypowiedzi


Marcin wiem że tak było
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
ojan
Kabo9 - napisałem o module II gdyż tam są wyłącznie ćwiczenia na brzuch. W module I jest także wiosłowanie, które prawie wszyscy odradzają wszyscy doradzający do czasu większego stażu treningowego (tym bardziej, że jest to wiosłowanie na maksa na 6p). Przepraszam, że nie wymieniłem również modułu III ale uważam, że najpierw jest moduł I a potem drugi a moduł trzeci jest dopiero później i nie wiadomo jak autor będzie postępował w najbliższym czasie.
Nie ma emotek gdyż piszę w szybkiej odpowiedzi


Jednak wszystkie ćwiczenia nie są obowiązkowe . Więc spokojnie może robić wybrane ćwiczenia np na brzuch w każdym module.

My tu się droczymy, a tymczasem autor chyba gdzieś zaginął .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12129 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131004
Autor pracuje.
Jak wróci będzie miał co czytać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6
No proszę... Przestały mi powiadomienia na maile przychodzić, więc myślałem że cisza w temacie, a tu wrzawa! :) Dziękuję wszystkim za uwagi i cenne rady, choć przyznaję, że nie rozwiały moich rozterek, jako że każdy ma inny pomysł na mnie i inne spostrzeżenia :) Aktualnie szukam odpowiedniego dietetyka. Już wiem, że na pewno muszę rzeczywiscie zmienić dietę na przynajmniej 3000kcal i trenować, ale właśnie czy redukcja czy budowanie... Albo czy jednego dnia siłowo, a drugiego sama bieżnia i czy to ma sens i przypadkiem zamiast z brzucha nie zleci z masy mięśniowej... No nic. Zobaczymy za kilka miesięcy w którą stronę to poszło. Pozdrawiam serdecznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6
Parę osób kiedyś mi mówiło, że cwiczenia na miesnie brzucha nie powodują, że z brzucha tłuszczyk schodzi, a nawet często przeciwnie, bo mięśnie pod tłuszczem rosną i przez to bardziej brzuch wypychają do przodu. Jesli tak jesy, to może faktycznie najpierw redukcja, a potem masa? Z drugiej strony ręce będą jeszcze chudsze, klatka i plecy zmizernieją, więc moze jednak iść w budowanie, a towarzyszący temu wysiłek spowoduje, że fat się bedzie spalał... Nadal dylemat, a odpwoedzi zapewne będą różne, a nie zgodne, wiec pozostaje mi chyba tylko na cos się zdecydować i zobaczyć, co się dzieje i w którą stronę to zmierza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
kolego - nie da się chudnąć punktowo z brzucha, a u Ciebie tych pokładów mięśni z młodości niestety nie widać
więc musisz się przygotować, że po redukcji będzie chudo
jeżeli teraz brzuch masz jaki masz to zgadnij gdzie najpierw pójdzie nadwyżka kaloryczna jak będziesz budował?
zacznij zdrowo się odżywiać na delikatnym minusie, będziesz ćwiczył to będzie spadało a sylwetka mimo że chudsza będzie i tak lepiej wyglądała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12129 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131004
carbon-dioxide
Parę osób kiedyś mi mówiło, że cwiczenia na miesnie brzucha nie powodują, że z brzucha tłuszczyk schodzi, a nawet często przeciwnie, bo mięśnie pod tłuszczem rosną i przez to bardziej brzuch wypychają do przodu. Jesli tak jesy, to może faktycznie najpierw redukcja, a potem masa? Z drugiej strony ręce będą jeszcze chudsze, klatka i plecy zmizernieją, więc moze jednak iść w budowanie, a towarzyszący temu wysiłek spowoduje, że fat się bedzie spalał... Nadal dylemat, a odpwoedzi zapewne będą różne, a nie zgodne, wiec pozostaje mi chyba tylko na cos się zdecydować i zobaczyć, co się dzieje i w którą stronę to zmierza.
Czyżby pożegnanie?
Każdego dnia stajemy przed wyborem.
Rad jest wiele - a każdy (no prawie każdy) jest przekonany do swojej rady.
Najskuteczniejsze są proste ćwiczenia. (to jedna z rad przekonanego do swojej racji )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
Za dużo się zastanawiasz, rozkminiasz, planujesz. Za bardzo chyba oczekujesz, że dostaniesz na tacy odpowiedzi co jak i to z wyprzedzeniem na kilka miesięcy. Ogarnij podstawowy FBW, dodaj jakikolwiek dodatkowy ruch chociażby marsze. Ogarnij co to bilans kaloryczny rozpisz względnie zero...chwytaj za klamoty i ciśniesz. Po pewnym czasie zobaczysz co się dzieje. Czy masz energię do ćwiczeń, czy waga spada, rośnie, nie zmienia się, czy mięsień nabija glikogenem, czy może robisz rekompozycje (co u nowicjusza jest bardzo częste, czy tłuszczyk spada, czy mięsień rośnie, czy może jest coraz gorzej. Walczysz i co kilka tygodni wprowadzasz potrzebne zmiany...ale na to potrzeba czasu i jakiegoś poświęcenia żeby wiedzieć jak i na co reagujesz. Wtedy możemy pomagać

P.S.Poza tym na zachętę dodam, że jakby to było takie proste to każdy w naszym wieku, a przynajmniej większość latałaby po plaży z kaloryferem
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UCZYMY SIĘ WYMYKU I MUSCLE UP

Następny temat

Krata na Lato 2018 wg drazekm modul I

WHEY premium