SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

***Obiecanki-macanki, a głupiemu w kość*** - GRAPPLING SPAM

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 211206

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Akurat system rynkowy w całej służbie zdrowia jest pomysłem najbardziej kijowym z możliwych, w czystej postaci funkcjonował jedynie w USA, które jest państwem o największych nakładach na system opieki zdrowotnej, a jednocześnie z niewspółmiernie do tego wysokimi wskaźnikami umieralności wczesnej niemowląt (wskaźnik, który stosunkowo dobrze odzwierciedla sytuację/poziom świadczonych usług w danym kraju), zachorowalności i umieralności na poszczególne choroby, zwłaszcza cywilizacyjne. Zresztą Stany na chwilę obecną wycofują się z tego model, przechodząc, uwaga, na system ubezpieczeniowy (taki, jaki funkcjonuje u nas). Czysty model rynkowy sprawdzać się nie może, bo medycyna to nie matematyka, gdzie wszystko da się lekko, łatwo i przyjemnie przeliczyć na korzyści płynące z leczenia (BĄDŹ, UWAGA, NIELECZENIA pacjenta).

Akurat Ministerstwo Zdrowia jako organ kontrolny, zarządczy i ustawodawczy istnieć powinno, z tym że u nas funkcjonuje kijowo i zasiadają tam ludzie niekompetentni (lekarz nie zna się dobrze na zarządzaniu, ekonomista nie poradzi sobie ze specyfiką tego sektora). Przede wszystkim powinno się postawić na profilaktykę i łatwy dostęp do lekarzy bez nadużywania świadczeń (zainteresowanych odsyłam do doczytania o zjawisku "moralny hazard", bardzo ciekawe), co bez wprowadzenia współpłacenia pacjenta za usługi i możliwości odpłatnego wykupienia usług (czy to na zasadzie fee for service czy prywatnego ubezpieczenia dodatkowego bądź obligatoryjnego) jest niemożliwe.

No to się rozpisałam, a w gruncie rzeczy wpadłam się tylko przywitać, bo w końcu forum mnie zalogowało po kilku dniach walki

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
spoko, wszyscy wiedzą że gaduła jesteś

Dobrze, że sie zalogowałaś, już myślałem, że nigdy więcej nie zobacze Twojego postu
...
Napisał(a)
Usunięty przez raKhu1 za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
saida, mój mail w ogóle dotarł?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
eeee, widze że jak na przeprowadzke, to forum nawet działa
i jak sie politycznie zrobiło

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Teraz politycznie jest

Prawdziwe nazwy partii będących obecnie w parlamencie.Jedna wielka i obłudna banda skur.wy.synów

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2372 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8858
Cześć wszystkim Znów wieki nie było mnie na forum, a jak wracam to siakieś nowe...?

--
Spartan Kraków - Kuźnia ludzi ze stali

zapasy.krakow.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
czy Was też non stop wylogowywuje z forum?

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Nie wiem Martuś,bo ja ostatnio rzadko jestem tu,ale ostatnio nie mogłem się zalogować,a wcześniej nie mogło mi załadować strony forumowej.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Marta forum Cie nie lubi, ić stont
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

BUDOWANIE KARIER CZY DMUCHANIE REKORDÓW?

Następny temat

Urazy w judo- badanie ankietowe do prazy mgr

WHEY premium