SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bieganie i śniadanie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2631

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1322
Witam serdecznie. Zakładam nowy temat, ponieważ po przeczytaniu wielu pokrewnych wątków nie znalazłam konkretnej odpowiedzi na moją wątpliwość.

Mianowicie - jeśli aktualnie, tymczasowo, biegam rano (zwykle po malej czarnej), to w ile czasu po 50-min biegu zjesc sniadanie?

Najchetniej zjadłabym zaraz po prysznicu, ale ze slyszałam ze cos tam spala sie jeszcze dlugo po, to jem zwykle na 1h po powrocie do domu (zazwyczaj owsiane+jogurt nat.+owoc)

Pytam o to, bo nie chce zrobic zbyt duzej krzywdy moim miesniom, ale tez chce zredukowac tłuszcz..
Musze tylko wiedziec jak to zrobic rozsadnie, z jak najwieksza korzyscia dla redukcji i z jak najmniejsza szkoda dla organizmu.

Co poradzicie? Proszę o pomoc...
Z gory dziekuje za odp :) pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1322
Ja słyszałam, że to po tr. siłowym spala się wciąż przez kolejne godziny, a nie po aerobowym... No ale dobra. Co do biegania, to jest właśnie tak jak napisałeś, nikt tu chyba nic nowego nie doda. Twoja decyzja co wybierzesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Bezpośrednio po aerobach optymalnie jest zjeść czyste białko dla ochrony mięśni - aminokwasy w tabsach, odżywka, a domowo - kilka białek (z jajek na twardo lub przesmażonych beztłuszczowo na teflonie).

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1322
okej dziekuje. to od razu zapytam tez - czy po bieganiu rownym tempem 50min tluszcz spala sie nadal po zakonczeniu? Slyszalam ze tak, ze nawet dlugo, i dlatego niektorzy nie jedza przynajmniej godzine po takim wysilku. Czy to ma uzasadnienie?
Wiem ze po interwałach efekt utrzymuje sie bardzo długo, ale nie wiem ile przy rownym tempie...?

Co do jedzenia - rozumiem ze białko mozna od razu, ale np wegle?
Chodzi o to, ze jesli ten tluszcz jakos tam sie pali nadal, to zeby mu w tym nie przeszkadzac a ratowac miesnie.
czyli dobre byloby zjedzenie jakiegos bialka na prosto po, a po godzinie-poltorej np owsianke?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Dobrze rozumujesz - po zakończeniu aerobów w dalszym ciągu mamy we krwi znaczną ilość wolnych kwasów tłuszczowych, które warto spalić, dlatego unikamy węgli, żeby nie wyprodukować insuliny, która stymuluje odkładanie, a nie spalanie tłuszczu. Interwały działają pośrednio - podnosząc metabolizm podstawowy. Po interwałach nawet trzeba zjeść posiłek białkowo-węglowodanowy, żeby nie palić mięśni

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1322
a ten posilek po bieganiu to moze byc zarowno o niskim jak i o wysokim ig i nie bedzie roznicy?
zasugerowałam sie Twoim postem: https://www.sfd.pl/Dlaczego_warto_robić_aeroby_na_czczo-t400016.html
to nadal prawda? czy zostało obalone? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Jeśli chodzi o wpływ węgli na spalanie, to jest taki sam, bo niezależnie od IG oddziaływanie insuliny na spalanie tłuszczu będzie takie same . Niestety te badania nie obejmują wariantu opóźnionego przyjęcia potreningowego posiłku insulinogennego.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1322
dziekuje bardzo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 3834 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 41311
A ja ,żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj

Nie dam rady biegać 40+ minut bez przerwy mam astme i tu pytanie czy jak bede biegl ,chwile spacer i znowu biegal i tak w koło ,to też spale ?

KB/MT/MT + BJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1322
tak, sa badania wskazujace ze bieg przeplatany szybkim marszem jest nawet lepszy. poza tym od czegos trzeba zaczac.

btw, jak sie ma astme to nie mozna sie bardzo meczyc, tak? wiesz, moze biegniesz za szybko, wtedy normalne ze jest zadyszka, a optymalne tempo do spalania tluszczu to baaardzo wooolny bieg, nie sprint. Potruchtaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 442
lady_guest - Spróbuj Hiita ale nie na czczo i nie codziennie. Jak pamiętam u mnie miało to większe wymierne korzyści a co więcej nie był nudny a wracałem zziajany jak pies.

vexen - czy to już hiit? (lekka odmiana) też spalisz też :) Zmieniasz co chwila natężenie biegu że się tak wyrażę ale czy to nie gorsze dla ciebie od zwykłego biegu? Choć w sumie spacer uspokaja.



Zmieniony przez - Robert3d w dniu 2009-09-30 09:07:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1322
nieno hiit na czczo to jakas masakra.

a kolega niech zacznie od marszobiegow

Zmieniony przez - lady_guest w dniu 2009-09-30 09:10:47
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z apetytem:/

Następny temat

Dieta na siłę

WHEY premium