SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bieganie->śniadanie->"zjazd" POMOCY!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2466

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 56
Panowie i Panie,
Mam taki problem od lat, z którym nie mogę sobie poradzić. Biegam od lat, maraton udało się pokonać 3:42 jakiś czas temu.

Biegam zawsze rano. Nie zrywam się zazwyczaj prosto z łóżka do parku. Pobudka, jakiś banan, jakieś BCAA, kawa i w ciągu godziny wychodzę. Przed samym wyjściem jakieś 60g glukozy + 500ml wody - taki standard.

Biegam easy runy 2x10-15km, 1xtempo, 1xlong run, czasem jakieś 30 EA minut z rana jak się chce.

Sam trening znoszę dobrze, po treningu czuję się świetnie. PROBLEM zaczyna się po śniadaniu. Cokolwiek bym nie zjadł i jak świetnie się nie czuł po treningu mam "zjazd" po śniadaniu. Nadaję się do spania od nowa, 3/4 dnia zrypany, nic się nie chce, koncentracja spada. Sporadycznie pojawiają się takie dni, że czuję sie super przez cały dzień.

Próbawłem różnych diet, proporcji - zawsze to samo. Wstaję, biegam, jest super, jem śniadanie -> "czapa" 3/4 dnia.

CZY KTOŚ KOMPETENTNY MOŻE MI WYJAŚNIĆ W CZYM JEST PROBLEM???!!!!!!!!! Ręce mi już opadają. Zamiast czuć się super, czuję się wiecznie zmęczony po takim treningu. W dni wolne od treniengu czuję się normalnie, super. Ten cudowny stan zawsze nadchodzi zaraz po zjedzeniu sniadani po porannym treningu.


Coś z hormonami po nocy? O CO CHODZI? Nie ma wyjścia, trzeba trenować wieczorem???!!!

Pzdr
Emil

P.S. Aktualnie 37 wiosna idzie, 100kg/185cm, poniżej 23% tłuszczu, bardzo wolny metabolizm. Dodam tylko, że gdy uda mi się zdrzemnąć/przespać po zaraz po śniadaniu , co jest ciężko zrobić, to wracam jak nowy. Szukam na różnych forach odpowiedzi ale nikt nic nie wie tylko "gdybanie"
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 56
w granicach 3800. Z pewnością wychodzi mniej, czuję się zaj**iście, chudnę. Super sprawa. Kiedyś wbijałem na sniadanie 1500kcal. suma sumarum wieczorem musiałem i tak dojeść i ledwo miesciłem się w normie. Ten sposób z odżywkami wywoływał w ciągu dnia PO KAŻDYM posiłku skoki cukru , jaki by nie był. Stąd te ciągłe zjazdy, któe wystepowały po każdym posiłku w ciągu dnia. Bałem sie wkładać do ust jedzenia.

Zmieniony przez - SpiderMan1976 w dniu 2012-09-21 11:15:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 56
Nie jestem użytkownikiem tego forum, nie znam ludzi. Jeśli nie ten dział to proszę przekierować do kogoś kto ma pojęcie o co w tym chodzi. Dzieki z góry.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 56
Zanim zaufam waszym planom, wyjaśnijcie mi o co w tym chodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Jak wygląda Twoja dieta?

Jak często trenujesz?

W jakim celu ta glukoza?

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 56
Biegam 4x na tydzień - 60-80km. Diety najróżniejsze stosowałem. Aktualnie proporcje koło W500/B do 150/ Tłuscze koło 100. Dieta ciemne pieczywo, naleśniki z mąki orkiszowej, suszone śliwki, jajka, nic specjalnego. Bawiłem się w różne proporcje, diety wysoko i nisko węglowodanowe, bardziej białkowo tłuszczowe za każdym razem to samo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1572 Wiek 112 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9512
j/w - po co ta glukoza? nie bierze sie glukozy przed wysilkiem-strasznie skacze insulina, nagle energia ci spada-szybko jej dostajesz ale tez szybko spada, w dodatku od takich"sposobow"mozesz dostac hipoglikemii!!
napisz co jesz na sniadanie

moc i sila

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1572 Wiek 112 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9512
a przykladowe sniadanie?

moc i sila

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 56
Glukoza? NIE PRAWDA. 10 minut przed bieganiem można wrzucić i nic się nie dzieje, wtedy nie ma żadnych skoków insuliny.

Śniadanie? Najróżniejsze. Czy to izotonik z glukozą białkiem po bieganiu. Ostatnio nie biorę. Ciemne pieczywo, jajka na miękko, naleśniki.

Czy śniadanie było węglowodanowe (różne węgle testowałem), czy to bardziej białkowo tłuszczowe za każdym razem było/ jest tak samo. Borykam się z tym od lat.

Kiedyś stosowałem coś takiego jak PALEODIETA DLA SPORTOWCÓW (W450/B do 200/T100). Ale też było to samo. To tylko się dzieje w dni treningowe, po treningu z rana. Nawet nie po treningu, zawsze po sniadaniu, bo PO TRENINGU czuję się zaje...cie.

Śniadanie
Naleśniki - mąka orkiszowa 90g, jajka 120g (2), mleko 200g, łyzka miodu, herbata lub kawa

Kanapki - ciemne pieczywo 150-200g. wędlina lub jajka ze 3, herbata kawa

Dodam tylko że podobny efekt osiągnałem wypijając odzywkę białkową zaraz po treningu. Wypiłem np 30g białka - biotech hydrotech 908g. W ciągu 5 minut miałm zjazd.


To działa jak automat. Bieganie, sniadanie, 5 minut później jestem pozamiatany.

Zmieniony przez - SpiderMan1976 w dniu 2012-09-13 17:02:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Fajnie, jakbyś wrzucił jeden przykładowy jadłospis z wybranego dnia.

Glukoza? NIE PRAWDA. 10 minut przed bieganiem można wrzucić i nic się nie dzieje, wtedy nie ma żadnych skoków insuliny.

To ciekawe. Czyli według Ciebie przyjęcie 60g glukozy, pozostaje obojętne dla organizmu?

Na mój gust - zrób sobie z 1-2 tygodnie regeneracji, wywal tę glukozę, ewentualnie próbuj zjeść lekkie śniadanie przed treningiem, jeśli tego potrzebujesz.

Może po prostu jestes po treningu zmęczony? To dość normalne
W dni bez treningu też masz problemy ze zmęczeniem?

Może warto zrobic badania?


Zmieniony przez - Skerx w dniu 2012-09-13 17:17:28

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1572 Wiek 112 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9512
skoro uwazasz-ze to NIEPRAWDA to dlaczego pytasz? ja napisalem co sie dzieje-i co moze ci sie stac(hipoglikemia-zwlszcza po tak intensywnym wysilku, gdzie spalane sa wszystkie zasoby glukozy-z watroby i miesni)
za duzo u ciebie w diecie ww prostych-glukoza, miod-oczywiscie te ww sa potrzebne ale po wysilku-i rano, zeby uzupelnic energie po nocnym glodzie-ale nie mozesz ot tak lykac 60 gr glukozy i isc biegac, dlatego dopada cie sennosc bo nie masz w ogole energii-tak jak napisalem wczesniej-jesli potem ja uzupelnisz weglami-dasz ich ogrom od razu, w dodatku proste to masz odpowiedz na swoje pytanie - jesli wąż zje mysz to tez leży i odpoczywa potem
oczywiscie zartuje-moim zdaniem zrob sobie trening wieczorem-zobacz jak sie bedziez czul-np przez 2 tyg-notuj sobie co jadles i jak sie po tym czules, jesli biegasz 60 km to potrzebujesz jakies zrodlo energii-teraz sa juz czasy, gdzie masz dostepne zele czy batony energetyczne, nie pij rano kawy przez 2-3 tyg bo ona juz na ciebie na pewno nie dziala(mialem tak samo).

Zmieniony przez - delsterydo w dniu 2012-09-13 17:56:47

moc i sila

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 56
Stop :). Nie. Ja przed samym treningiem/bieganiem, w trakcie i po treningu to czuję się wręcz WYŚMIENICIE, jak po speedzie :). W dni bez treningu jest super. Informację o glukozie i innych napojach dla sportowców głównie biegaczy wziąłem z książki "Paleodieta dla sportowców" kilka lat temu. Wg tejże cudownej książki max 10 minut przed treningiem mozna wypić i nie ma skoków ani zjazdów. Ja osobiście nie mam. ALE faktycznie może ta glukoza powoduje, że po takim biegu (1h20min) i potem po śniadaniu zaczynają się dziać dziwne rzeczy.
Zmęczenie to fajna sprawa. Ale objawy faktycznie mam takie jakby mi cukier zjechał. Po drzemce wciągu dnia wracam do dobrej formy dopiero. Ale ze spaniem rano po treniengu czy w ciągu dnia to ciężka sprawa - robota jest a i apetytu na sen często nie ma. Ale wygląda to tak, że 20 minut starcza, zamykam oczy prawie zasypiam, czuję że oblewa mnie fala gorąca/ jakby przechodziła przez całe ciało , potem otwieram oczy i jak nowo narodzony :) tak to wygląda jak uda się przespać. Może to iśmieszne ale tak to odczuwam za każdym razem jak uda się zdrzemnąć.

Jutro przetestuję na 15km z rana. Wrzucę tylko 3 banany i jakieś BCAA. Zobaczymy co będzie się dziać. Ciężko biec 15-20km na pusty żołądek. Jakieś 50 minut biegnie się komfortowo na głodniaka.

p.s. Ja zaczynam czuć się źle/"DOPADA MNIE SENNOŚĆ i ROZKOJARZENIE" zaraz po zjedzeniu śniadania, jakieś 2h od chwili zażycia glukozy. Dopóki nie zjem śniadania wszystko jest OK. Ale jutro odstawię glukozę i spróbuję inaczej. Wrócę do tematu bo MUSZĘ to poprawić.
I nie dopada mnie żadna senność czy zmęczenie podczas treningu!!! :)



Zmieniony przez - SpiderMan1976 w dniu 2012-09-13 19:37:31
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta - pomocy - poprawa.

Następny temat

Zmniejszenie obwodu talii

WHEY premium