SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening HST do oceny

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1716

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1307
Witam! :) Będzie to mój pierwszy trening HST i bardzo prosze o porady czy jest dobrze ułożony a także o wszystkie przydatne wskazówki :)

A więc:

Klatka:
1x ławka pozioma sztangą

Plecy:
1x Podciąganie na drążku (tylko mam wątpliwości, czy podciąganie w cyklu 5 i 10 robić z dodatkowym obciążeniem? Czy może lepiej zrobić ściaganie drążka do karku?)
1x Wiosłowanie sztanga
1x Martwy ciąg

Barki:
2x Wyciskanie z przed klatki

Nogi:
1x przysiady (tu mam kolejne pytanie: czy mam moge robić MC i Przysiady na jednym treningu czy robić naprzemian?)
1x Uginanie nóg

Biceps:
2x Uginanie ramion ze sztanga

Triceps:
1x Ściąganie drążka

Czworoboczny:
1x Sztruksy

Jeszcze chciałem zapytać czy taka kolejność w jakiej podałem jest dobra?
Czy w czasie roztrenowania można robić brzuch/jeździć na snowboardzie (ferie się zbliżają =) )?


Z góry dziękuje za odpowiedzi :)
Soga nie dam bo nie moge ale nagrodą będzie własna satysfakcja że jeden człowiek w Polsce stanie się chociaż troszke silniejszy =)

pzdr
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1307
no wlasnie oto chodzi ze ja poprostu nie dam rady robic tylu serii...

a wiec czy tak moze byc:

Klatka:
2x ławka pozioma sztangą


Nogi:
2x przysiady
1x Uginanie nóg

Triceps:
2x Ściąganie drążka

podałem tutaj tylko te ćwiczenia które zmodyfikowałem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1307
Odświeżam :) prosze o pomoc no ;P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1307
;>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Podciaganie jesli dasz rade zrobic 15 na poczatku to potem rob z obciazeniem.

Reszta raczej git. Tylko malo serii. Na klate czy nogi to calkiem malo. Zasada jest ze bierzesz przykladowego splita i robisz w tygodniu tyle samo serii co zrobilbys w splicie.

Mozesz robic MC i przysiady na jednym.

Mozesz jezdzic na snowboardzie, jesc, spac, chodzic na balety, robic brzuch i zyc w czasie tego treningu.

Zmieniony przez - dzi w dniu 2007-01-24 12:33:40

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1307
o wreszcie ktoś się zlitował :P
dzięki:)
no a z tym snowboardem chodziło mi w czasie roztrenowania a nie treningu :d

i ile dodać seri w klacie i nogach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
dokladnie jak napisal dzi - zachowuj proporcje pomiedzy liczba serii na poszeczegolne grupy miesniowe: duze - wiecej serii, male - mniej serii.

jak w splicie robiles powiedzmy 12 serii na klatke czy nogi, to nie oczekuj, ze jak zrobisz 1 serie wyciskania na klatke 3 x w tygodniu, albo 1 serie przysiadu 3 x w ciagu 2 tygodni, to staniesz sie olbrzymem.

mozna tez zwieksza liczbe serii w kolejnych mikro: 15-1 seria, 10-2 serie, 5-3 serie, ale o tym, mam nadzieje, poczytales i wiesz.

aha - sztruksy to takie spodnie, wiec na silce ich raczej nie zrobisz.

Zmieniony przez - chwilowy w dniu 2007-01-25 01:05:30

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1307
no tak ale co lepiej? dołożyć od razu te dwie serie i robić 3 na klatke od początku czy robić tak jak Ty mówisz że w każdym mini cyklu dodawać jedną serie?

i czy robić te ćwiczenia w tej kolejności w której podałem? Czy jak?

ee literówka z tymi sztruksami ;P

Zmieniony przez - mich4s w dniu 2007-01-25 08:18:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
niech zrobi normalnie a nie miesza ze zwiekszaniem ilosci serii


zrob 12 serii na duze (klata, plecy, nogi, bary sumarycznie) i 9 serii na male (bic, tric, kaptur) w sumie w tygodniu; czyli srednio wyjdzie Ci na dzien 4 serie na duze i 3 serie na male; i tak uloz plan; wychodzi mi 22 serie na trening czyli ok 1.5 godziny

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1307
okey... to jak wróce ze szkoły to spróbuje ułożyć na nowo...

mam jeszcze pytanko... czy martwy ciąg w moim wieku (15 lat) jest dobry?
podkreślam że nie mam super postawy i się troche obawiam o plecy, ewentualnie jakim ćwiczeniem można to zastąpić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
ja na siebie odpowiedzialnosci za taka porade bym nie bral

ale chlopaki powiedza Ci ze dobry i ze mozesz robic


bardzo dbaj o technike (koci grzbiet)

moim zdaniem to zly pomysl by przy tak malym doswiadczeniu treningowym robic martwy z ciezarem max na 5 powtorzen; chyba ze tak naprawde nie bedziesz robil maxami tylko wymyslisz sobie jakis mniejszy ciezar i zrobisz progresje do niego; tak bym ja polecal

i wszystko zawsze dokladnie obserwoj, nie moze byc bolow czy kontuzji czy dziwnych odczuc w plecach czy gdziekolwiek; jesli takie sie pojawia rob tak by tego nie bylo

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
ale ja na takiej objetosci - zwlaszcza male grupy po 3 serie w 15kach (w tym pamietajmy o 15max, 6 treningow po SD, kiedy organizm dopiero adaptuje sie do treningu, i czesto to sa faktyczne maksy) - bym umarl.
one beda robione po duzych grupach, cwiczonych na zlozonych cwiczeniach, gdzei sporo dostana po dupie.

a w 5 juz by bylo spoko.

stad m.in. sugestia zmiany liczby serii w kolejnych mikro.

w pierwszym hst robilbym raczej mniej niz wiecej, a potem ewentualnie dodal w 10 lub 5.

chwilowy

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hmm prosze o rade:)

Następny temat

15 letni kulturysta:D

WHEY premium