SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Split partia 2x w tygodniu.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3222

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1401
Witam.
Przez ok. 1,5 miesiąca trenowałem planem z tematu podwieszonego, tj. splitem z każdą partią ćwiczoną 2x w tygodniu:

2 zestawy o jednakowej objętości, wykonywane naprzemiennie.

A: klatka, barki, tricepsy.

Wyciskanie sztangi płasko 3s
wyciskanie sztangielek skos w górę 2s
rozpiętki 2s

wyciskanie sztangielek siedząc 3s
unoszenie sztangielek w opadzie 2s

wyciskanie francuskie sztangi siedząc 3s.

B: nogi, plecy, bicepsy.

przysiad ze sztangą 3s
prostowanie nóg 2s
uginanie leząc 2s
wspięcia na palce 3s do maxa

Podciąganie na drążku szerokim nachwytem 3s do maxa
wiosło sztangą podchwytem 2s
MC 3s

uginanie ramion ze sztangą 3s

Stosowałem metodę regresji ciężaru, wykonywałem 3-6 powtórzeń w seriach.

Zależy mi bardzo na tym, żeby ćwiczyć 4x w tygodniu, a po 1,5 miesiąca stosowania jednego planu wypadałoby wprowadzić jakieś zmiany. Niestety, z oczywistych powodów FBW mi nie pasuje, a zwykły split w ostatnich latach jest mocno krytykowany.

Postanowiłem zatem wprowadzić zmianę w sposobie trenowania, tj. zmieniłem regresję ciężaru na progresję. Zestaw A: klatka, barki, tricepsy wyglądał zatem następującą -> w przypadku wyciskania na płaskiej jedna seria samym gryfem, potem (zakładając, że mój max to 73kg) 8 powtórzeń z 50kg (z zapasem), 8 powtórzeń z 60kg (tu już ciężej) i na sam koniec ostatnia seria z 70kg na maxa (bodajże 5 powtórzeń). W przypadku pozostałych ćwiczeń sprawa wygląda analogicznie z tym, że nie wykonuję już serii rozgrzewkowej.

Czy tak wprowadzona zasada progresji ciężaru ma reację bytu w tym przypadku? Trening wydaje się trochę lżejszy, ale z drugiej strony przyda mi się okres regeneracyjny, a nienawidzę robić przerw od siłowni.

Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1401
Masz rację masti, pokpiłem sprawę, mea culpa.

Hubert81, nie wiem o co Ci chodzi, czasy ginomena na forum (bo pewnie do Tego pijesz, o ile w ogóle masz na tyle długi staż żeby pamiętać, jak SFD wyglądało 8 lat temu) dawno minęły.

Zapytam zatem w "Po siłowni, o siłowni", trudno.

Plan jest wzięty z forum, ułożony przez bolda, zatem pewnie i tak jest w porządku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1401
Ale jaja, tyle lat siedzę na tym forum, a zapomniałem o takiej oczywistej rzeczy XD
ANKIETA AUTORSTWA APOKALIPSY I PUMA666

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK:
PŁEĆ:M
WIEK:24
WZROST:170
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY:8 lat

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 67kg

****POMIARY POZIOMU TŁUSZCZU**************************

WAGA CIAŁA:
PROCENT BODY FAT WSKAZYWANY PRZEZ WAGĘ: 9%

Tak, dane podane w ankiecie są prawdziwe - wyników nawet nie będę podawał bo aż żal (wystarczy sprawdzić jakie mam problemy hormonalne w poprzednich postach).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1401
No to jak z tą progresją ciężaru, Panowie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1485 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17897
8 lat i nie umiesz ułożyć planu? 8 lat i twój max WL to 73kg? 8 lat stażu i wiek 24 lata i waga 67 ?
wracaj do dzialu dla poczatkujacych i zacznij robic partie 1x w tygodniu, bo nie dla ciebie jeszcze takie 'eksperymenty'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1401
No i się zaczyna...
Chciałbym tylko uzyskać odpowiedź na swoje pytanie -> czy taka progresja ciężaru jest dobra?
Nie muszę się nikomu z niczego tłumaczyć tak długo, jak nie łamię żadnego punktu regulaminu.
Dodam tylko, że nie chcę robić klasycznej RAMPy ze względu na to, iż nie trenuję FBW.
A to, co proponuję wyżej to żadne "eksperymenty" - Twój ukochany SPLIT jest krytykowany z góry na dół, także nie pouczaj mnie z łaski swojej...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2456
Jak dla mnie może być ;) Tylko z czasem zwiększaj ciężary
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10051 Napisanych postów 30387 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728770
a jaki masz cel treningowy?
ciekawe dlaczego tez taki trening?
jaka przyczyna takich zaskakujacych wynikow ?

co do podanej progresji-nie bardzo mnie sie podoba.
przy takim wyniku warto zaczynac od 20 kg i dokladac po 10 kg w kolejnych seriach .
takie skoki, jak proponujesz, zaowocuja tylko kontuzjami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1401
Zatem zacznijmy od początku:
Przyczyna moich wspaniałych wyników - spierniczona gospodarka hormonalna. Okazało się, że nie rozwinąłem się fizycznie, bo jądra nie wytwarzały testosteronu, do tego mam też problemy z tarczycą - ot, co.
Dlaczego 4x w tygodniu? Ponieważ po treningu również biegam, a nie będę przychodził na siłownię na samą bieżnię. Do tego jakby było mało lubię sobie podjeść, a w dzień treningowy i po biegu czuje się niejako usprawiedliwiony ze swojego łakomstwa (nie, nie jem słodyczy, ale mięcho jak najbardziej).
Jeżeli będę dokładał ciężary po 10kg, to bym musiał wykonywać więcej niż 3 serie każdego ćwiczenia, a przecież w planie mam nie tylko Bench Press, SQ i DL -> co zatem radzicie (a zwłaszcza Ty, masti)?
Regresji ciężaru, mimo całej mej sympatii do niej, mam już po prostu dość. Regresję w ciągu swojej "kariery" stosowałem bardzo rzadko, zatem zawsze to jakaś odmiana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
no tak- ale kto powiedział, że muszą być 2 czy 3 serie danego ćwiczenia- właściwie najsensowniej jest zawsze dostosowywać ilośc serii do powt. do wielkości obciążeń- i do kilku innych czynników[ale te są niejako najbardziej powiązane]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1401
No właśnie, tylko teraz moje pytanie brzmi czy np. te pierwsze 2 serie mam robić z zapasem powtórzeń i dopiero ostatnia z największym ciężarem i na maksymalną ilość powtórzeń (oscylującą wokół 3-5)?
A może przerzucić się na tradycyjny SPLIT z regresją, chociaż:
1. Nigdy go nie lubiłem.
2. Jego skuteczność w ostatnich latach została mocno skrytykowana.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chcesz, aby ktoś ocenił Twój plan? Wklej go tu; cz.3

Następny temat

Proszę o pomoc w doborze treningu.

WHEY premium