SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prostujemy swoje plecy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 296759

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam! Ostatnio poprosilem kolege zeby zobaczyl czy mam prosty kregoslup. Oczywiscie stojac wszystko bylo ok lecz gdy sie nachywlilem bylo widac lekkie skrzywienie kregoslupa w odcinku piersiowym .Mozna powiedziec ze troche sie wystraszylem. Chce dodac ze wykonuje ciezkie cwiczenia takie jak martwy ciag czy przysiad i to wcale nie z malymi ciezarami. Mysle ze moja technika jest w 90 % dobra. Nie wiem czy na jakis czas odstawic te cwiczenie i czy moze zmieniejszyc obciazenie. Narazie nie chce isc do lekarza gdyz w zyciu mi to nie porzeszkadza... Nie czuje bolu itp Prosze o jakas porada
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Wygląda na skoliozę w odc. piersiowym. Dosyć popularne skrzywienie, osobiście żadko spotkałem się z idealnie prostymi ludźmi - obojętnie czy ćwiczą czy nie.
Zadbaj o odpowiednie rozciąganie ogólne - i to naprawdę na poważnie! Rozciągaj tułów, pas biodrowy i nogi.
Do tego kilka serii swobodnych zwisów na drażku bedą na pewno pomocne.

Do lekarza możesz się przejść, żeby ocenił stopień skrzywienia.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 77 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1336
odświeżam swoje zapytanie odn. tren.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Przenieś to zapytanie do postu odnośnie treningu korygującego.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4
A propo skoliozy. Niedawno zlapal mnie potworny bol plecow w odcinku ledzwiowym:/ ogolnie nie moglam sie ruszac i przez 2 dni chodzic, bo bolaly mnie nogi i plecy. Kiedy poszlam do lekarza wyslal mnie na RTG i wstepnie lekarz zdiagnozowal zapalenie korzonek przepisal serie zastrzykow i tabl. przeciwbolowe. Na RTG wyszlo, ze mam : lewowypukla skolioza odcinka L kregoslupa. Kreg przejsciowy pogranicza L-S.
Czy moglby ktos napisac mi co to oznacza?
PS. do lekarza ide za 1.5 tyg, a niepokoi mnie ten opis RTG
Z gory dzieki

Zmieniony przez - Aghorka w dniu 2007-10-12 23:32:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 65
jakie cwiczenia, czy jeszcze cos innego polecacie by sie nie garbic...? mam 17 lat a moje plecy coraz bardzije staja sie zaokraglone(garbate)... co mam robic?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 948 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3552
Mawashi
Czy mage cwiczyc na siłowni ze skolozia, Skrzywienie boczne w odcinku ledzwiowym, Jesli tak to jakich cwiczen unikac. A moze jakies cwiczenia korekcyjne. Jesli tak to jakie. Dzieki z góry.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Zanim rozpoczniesz program korygowania swojej wady postawy sprawdź, jaką diagnozę wydał lekarz, bo od tego zależy dobór ćwiczeń i szanse na uzyskanie powodzenia. - to jest cytat z pierwszej strony- trudno doradzać ci i brac odpowiedzialność za twoje plecy w takiej sytuacji...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 948 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3552
Apokalipsa.
SOy ze cie poprawiam ale do kogo sie tyczyła twoja wypowiedz. JEsli do mnie to tylko to co napisałem miałem na opisie zdjecia rtg. I nic wiecej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
torun - w sumie także, choc jesli spojrzysz na czas wysłania mojej wypowiedzi to raczej niechcąco.
wypowiedź ściśle toczyła się pytania kolegi powyżej asd3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening korygujący - dodatek

Następny temat

Mój trening

WHEY premium