SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan na masę do poprawy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2102

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 862 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21531
Witam. Na wstępie informacje o mnie:
Płeć : Mężczyzna
Wiek: 15 lat
Wzrost: 183 cm
Waga: 72kg
Cel treningowy: Masa
Staż: 8 miesięcy
Dieta: w trakcie tworzenia
Uprawiane inne sporty : gra w lokalnym klubie piłki nożnej (liga okręgowa ) treningi mam 3 razy w tyg.
Przeciwwskazania medyczne: mam krzywe plecy i lekarz kazał mi nie podnosić osiowo ciężarów, dlatego jak najwięcej ćwiczeń robie siedząc na ławce prostej z oparciem
Dostęp do sprzętu: gryf prosty, łamany, ławeczka prosta - skośna, atlas, wyciąg górny, wyciąg dolny, hantle, drążek.
Zażywane suplementy : brak
Tym planem ćwiczę 4 miesiące i na razie efekty mnie zadawalają, jednak proszę o poprawę, ponieważ zawsze może być lepiej.

Niedziela (klatka, biceps )

klatka:
-wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 10/8/7/3
-wyciskanie sztangi na ławce skośnej głową w górę 10/8/8/5
-rozpiętki, 10/10/8/6
-przenoszenie sztangielki w leżeniu w poprzek ławki poziomej 12/10/10/6

biceps:
-uginanie ramion ze sztangą łamaną siedząc 10/10/10/8
-młotki siedząc 12/12/10/8
-uginanie ramion ze sztangielkami siedząc podchwytem (z supinacją nadgarstka) 12/12/10/8

wtorek (plecy, triceps)

plecy:
-podciąganie na drążku nie daję rady, więc robie program 50 podciągnięć normalnie, co dwa dni ileś serii się opuszczam i później będę już mógł normalnie się podciągać
-wiosłowanie sztangą 12/10/10/8
-podciąganie sztangielki w opadzie 12/12/10/8
-ściąganie górnego wyciągu do klatki szerokim nachwytem 12/12/10/8
-ściąganie górnego wyciągu za głowę szerokim nachwytem 12/12/10/8
-ściąganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim 12/12/10/8

triceps:
-wyciskanie francuskie jednorącz sztangielki siedząc 12/10/8/6
-prostowanie ramion na wyciągu stojąc 12/10/8/6
-pompki tyłem 10/10/8/6 prosiłbym o jakieś inne ćwiczenie na dopompowanie na koniec, ponieważ te powoduje u mnie częste kontuzje (najczęściej barków)

czwartek (barki, kaptury, przedramię)

barki:
-wyciskanie sztangi z przed głowy 8/8/6/5
-unoszenie sztangielek w przód 12/12/10/8
-unoszenie sztangielek bokiem w górę 12/12/10/8
-unoszenie sztangielek siedząc w opadzie tułowia 12/12/10/8
-unoszenie sztangi wzdłuż tułowia 10/10/8/8

kaptury:
-szrugsy 16/14/12/12

przedramię:
-unoszenie sztangielek nachwytem i podchwytem 4 serie max powtórzeń

sobota (nogi)

nogi:
-prostowanie nóg w siadzie 12/12/12/12
-uginanie nóg do tyłu stojąc (taki sam ruch jak przy uginaniu nóg w leżeniu) 12/12/12/12
-https://www.sfd.pl/Wielkie_łydki_wedlug_SZOPERX-t423553.html

Bardzo proszę o dokładną poprawę. Ilość powtórzeń w ostatniej serii w niektórych ćwiczeniach może wydawać się dziwna, ale zazwyczaj w ostatniej robię tyle ile mam siły. Najbardziej nurtuje mnie ilość serii (czy nie jest ich za dużo). Na plecy robię tyle ćwiczeń, ponieważ mam je krzywe i mam ostające łopatki, właśnie dlatego szczególnie zależy mi na tej grupie mięśniowej. Dodam jeszcze, że mam szewską klatkę, więc ewentualnie prosiłbym o jakieś ćwiczenia na klatę pod tym względem. Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 674 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13392
4 miesiace jednym planet to troche za duzo

na klatke zrob jedno wyciskanie sztangielkami
pierwsze cwiczenie 5x 8-6
drugie 4x 10-8
a rozpietki 3x 15-12
tyle starczy

na biceps pierwsze cwiczenie zrob stojac, najlepiej sztanga prosta
reszta ok, z tym ze w kazdym cwiczeniu zrob po 3 serie

na plecy:
odpusc sobie ten program bo przez to efekty masowe beda o wiele slabsze, ze wzgledu na brak czasu na regeneracje

podciagaj sie z pomoca partnera, lub podloz sobie krzeslo i pomagaj sobie nogami (oczywiscie jak najmniej)
jako pierwsze cwiczenie zrob martwy ciag 4serie
potem podciaganie 4serie
potem wioslowanie i szrugsy
i tyle

triceps:
najpierw zrob pompki na poreczach lub wyciskanie waskie sztangi
potem francuskie
i potem prostowanie na wyciagu
wszystko po 3 serie

barki:
puerwsze cwiczenie ok, ale zrob 4x 10-8
jako drugie cwiczenie zrob unoszenie sztangielek wzdluz tulowia
potem unoszenie na boki
i potem unoszenie na boki w opadzie
i tyle

kaptury ida do plecow

nogi zacznij cwiczyc bo to nie jest wogole trening

zrob tak:
przysiady ze sztanga na barkach 4x 8-6
wykroki 4x 10-8
zuraw 4x 10-8
prostowanie w siadzie 3x 15-12
uginanie w lezeniu 3x 15-12
i lydki zrob normalnie
wspiecia w staniu 4s
wspiecia w siadzie 4s

i sobote wymien z wtorkiem

a co z brzuchem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 862 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21531
brzuch abs wczoraj zacząłem 3 poziom mam pare pytań :
1.Czytałem dużo artykułów na ten temat wszędzie pisze, że jeszcze nie mogę martwego robic co o tym sądzisz?
2.Na pewno zamienic sobotę z wtorkiem ? bo wychodzi na to, że dzień po plecach i tricepsie robie klate i biceps. Z tego co wiem tak nie można
3. Narazie na hantle moge założyc max. 12,5 kg niedługo to się zmieni, lecz na tą chwilę musze robic sztangą. To samo tyczy sie barków w wznosie wzdłóż tułowia
dzięki za poprawę czekam na dalszą pomoc i zapraszam innych do dyskusji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
w bicepsie na koniec dałbym modlitewnik
Plecy masz przeladowane
triceps tez przeładowany
prostowanie ramion na wyciągu stojąc 3x10
wyciskanie francuskie jednorącz sztangielki siedząc 3x10
pompki tyłem 3x10

Barki tez przeładowane okropnie

a Nogi jak u kazdego uwierz ze to bardzo wazna partia i kazdy podchodził tak jak ty a pozniej zalowal i musial nadrabiac nie popelniaj tego samego bledu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 862 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21531
właśnie bardzo się skupiałem na nogach dzieki, że pomogliście.
Tomasz1405 byś mógł napisac dla mnie przykładowy plan na barki i plecy aby nie były przeładowana bardzo mi na tym zależy. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Plecy jeżeli nie dasz rade sie podciagnać to możesz tak:
1.ściaganie drążka wyciagu do klatki 12/10/8/6
2.wiosłowanie sztangą 3x10
3.podciaganie końca sztangi w opadzie 3x10
4.przyciaganie linki wyciagu dolnego w siadzie3x10
5.sciaganie drazka wyciagu gornego w siadzie do karku 4x10

wyprosty tułowia 3xmaxxxx
nie ma tu MC ALE MOGŁO BY BYC ALE możesz skreslić 5 ćwiczenie i zrobić MC 4X10 Z ROZSADNYM CIEZAREM i wtedy nie robic wyprostów tułowia ale tez jesli robisz przysiady z sztanga na nogi możesz zrezygnowac z MC chcociasz ja bym nie rezygnował hehe sam zdecyduj kazdy organizm potzrebuje czegos innego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
na Barki możesz sobie zrobic tak:
Unoszenie sztangielek bokiem w górę 4x10
Wyciskanie sztangi sprzed głowy 10/8/8/6
Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami 4x10
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 3-4 i to razsadny ciezar to ostatnie cwiczenie i bardzo kontuzjogenne ale jest ostanie żebys sobie zrobil go rozsadnym ciezarem bo to bardzo dobre cwiczenie Pozdrawiam oczywiscie wszystko co ci pisze to moj punkt widzenia inni moga miec inny POZDRAWIAM JESLI MOGE CI JESZCZE W CZYMS POMOC PYTAJ nie ma co robic heheheh
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 862 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21531
Dzięki wielkie sog oczywiście jeszcze mam pytanie: czy do tego mógłby robic równiez ten program 50 powtórzeń bo bardzo chce normalnie się podciągac a co za tym idzię schowają mi się łopatki.
Bardzo bym prosił również o pomoc z barkami. I czy resztę mogę robic tak ja napisał hks1950 ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
odpowiem ci na wszystko powoli to co napisał hks sam musisz zanalizowac nie oceniam i dlatego nie wiem czy to jest dobre czy zle POCZEKAJ WROCMY DO PUNKTU WYJSCIA CO TY MASZ Z PLECAMI???
bo nie doczytalem przepraszam w takim razie zadnych MC ZOSTAN przy temacie wyprosty tułowia 3 x maxxx bez ociazenia i skup sie na brzuchu bo jest stabilizatorem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 862 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21531
Mam jeszcze pytanie dotyczące klaty będe musiał robic niestety tak samo jak przedtem ze względu na brak sprzętu. Jednak zmienie kolejnośc cwiczeń i oczywiście po 3 serie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 862 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21531
Mam skolioze pleców wykrzywione w bok oraz wystające łopatki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST program do oceny

Następny temat

pomoc w treningu...

WHEY premium