SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa mięśniowa + redukcja tkanki tłuszczowej

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4374

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 110
Witam. Mój pierwszy post, więc kilka słów o mnie. Nazywam się Dawid i niedawno skończyłem odchudzanie dość hmmm... ciężkimi i mało poprawnymi metodami. W każdym bądź razie z 136+ KG udało mi się osiągnąć 88KG. Ma to też kilka minusów mianowicie razem z tłuszczem popaliłem mięśnie. Chciałbym teraz odbudować tkankę mięśniową, ale również dopalić resztę tłuszczu ( i nie zarosnąć nowym przy ćwiczeniach na masę). Jaki trening byście mi polecili?

Płeć : M
Wiek : 22
Waga : 88
Wzrost : 175cm
Cel treningowy : MASA/Redukcja
Staż treningowy na siłowni :0
Uprawiane inne sporty : wiona/lato: rower, zima: sporty zimowe
Dostęp do sprzętu: siłownia Fitness Academy
Dieta : raczej brak
Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje) :Choroba Scheuermana (od zeszłego roku poprawa, stopień niezaawansowany)
Zażywane suplementy :brak
Ostatnio przerabiany plan :brak

@EDIT:
Dodam, że mam zamiar uczęszczać na siłownie 6 dni w tygodniu i zacząć trening 30 minutowym wysiłkiem (bieżnia, rower, steper).

Zmieniony przez - dave_90 w dniu 2012-01-08 20:24:28
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
dave_90

skad Ty taki wynalazek wytrzasnales?!
co robia cwiczenia izolowane w planie!?


-Wyciskanie sztangi na skosie do góry 5x5 44kg

?

skoro udalo ci sie wykonac zalozona ilosc serii i powtorzen,MUSISZ NA KOLEJNEJ SESJI ZWIEKSZYC OBCIAZENIE!

dlaczego tego nie robisz?


czytaj!

https://www.sfd.pl/progresja-t460928-s2.html (czyli... jak zwiekszac obciazenia)

plany skrocone:(5x5)

https://www.sfd.pl/Split_Masa_3x_w_tygodniu-t785989.html  (stronglifts)

https://www.sfd.pl/Staz_1_rok/pierwszy_powazny_split,_PROBLEM_:_-t467038-s2.html  (jedna z wersji Starting Strength)

Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2012-02-19 02:18:54

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 293 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15646
dużo kg zeszło to fakt, mięśni to za bardzo nie popaliłeś bo ich za dużo nie masz
co do celów masujesz albo redukujesz nie myśl ze za 2 miesiące 4cm w bicu zrobisz, będziesz ważył 83kg itp.
ale dieta jest najważniejsza sprawą, poczytaj ułóż
30 min wysiłek przed ok, ale 6 dni w tygodniu na początkującego za dużo, rób to z przyjemnością a nie katuj bo się zniechęcisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"Dodam, że mam zamiar uczęszczać na siłownie 6 dni w tygodniu i zacząć trening 30 minutowym wysiłkiem (bieżnia, rower, steper)"

odpada więcej nie znaczy lepiej , 3 x w tygodniu to dla ciebie optymalny max , wypoczynek to także trening .

"W każdym bądź razie z 136+ KG udało mi się osiągnąć 88KG"

W jakim czasie i czy to było pod nadzorem lekarza ( stała konsultacja)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 444 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1865
proponuje fbw 2-3 razy w tygodniu

Na siłowni robię trening. Na treningu ćwiczenia, więc gdy widzisz mnie ze sztangą to nie mów że "on ćwiczy". Co najwyżej to wykonuję trening.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 110
Wagę zbijałem ok. 4-4.5 miesięcy bez nadzoru lekarza, nie było to zdrowe zbijanie, mianowicie dieta dukana, głodówki i balety na "wspomagaczach" w piątki i soboty (od ok. 21-22 do 5 rano parkiet). Po odchudzaniu robiłem ogólne wyniki i wszystko jest ok.

Zastosuję się do waszych zaleceń i będę robił trening 3x w tygodniu. Dziś bylem na siłowni, 30 min wysiłku typu bieżnia, rower itp. + plecy, biceps i brzuch na maszynach, 3 różne ćwiczenia na każdą partie, 3 serie, 10 powtórzeń. Po siłowni sauna.

@EDIT: Czytam sobie właśnie o FBW i myślę, że to coś dla mnie

Zmieniony przez - dave_90 w dniu 2012-01-09 18:20:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
dave_90

Chcesz zamsakrowac swój organizm czy czy trochę SPORTU zażyć .

3 x w tygodniu FBW proste 4-6 ćwiczen żadnych maszyn , wyciagów , izolacji na ten moment .

sauna 1 x w tygodniu na weekendzie

Bieganie jeśli już w DNT albo na ten moment sobie podaruj .

REDUKCJA - to głównie zadbanie o odpowiedni skład ciała DIETA a nie katowanie wyczpoczynek to też trening .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 110
Dziękuje Tomku za odpowiedź. Dzisiaj po pracy będę układał trening FBW i diete pod siebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
dave_90

Jak ułożysz wklej ewentualnie sie poprawi pamientaj "WIECEJ NIE ZNACZY LEPIEJ "

Na poczatek proponuje lekture MITY TRENINGU SIŁOWEGO .

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862

w ułożeniu planu napewno ci pomoże ten artykuł

https://www.sfd.pl/FBW_i_split_dla_początkujących.-t828260.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 110
Zapoznałem się troche z tematem i ułożytem następujący plan:
-Przysiady ze sztangą
-Martwy ciąg
-Wyciskanie na klatkę na skosie
-Unoszenie sztangielek na boki

Będzie dobrze?

Zmieniony przez - dave_90 w dniu 2012-01-10 22:13:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
ALBO

Przysiad 5x5
MC 5X5
porecze 3x max
drazek 3 x max

albo

przysiad
unoszenie tułowia z opadu/lub/RDL/lub/żuraw
wyciskanie /lub/poręcze
wiosłowanie
wycisk żołnierski
drążek podchwytem - twój biceps
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 110
No już po treningu, postanowiłem pozostać przy 30 min rozgrzewce na bieżni, rowerku i steperze (nie wiem dlaczego, ale czuje się lepiej psychicznie jak się mocno spocę przy redukcji), natomiast siłowo zrobiłem
-rzymski martwy ciąg
-klatka na skosie
-przysiady ze sztangą
-wycisk sztangielek na boki

w piątek dodam coś na biceps i taki plan zostanie przez najbliższe kilka miesięcy.

@Tomasz przyznałem Ci SOGa za porady i zainteresowanie moim tematem. Dziękuję

Zmieniony przez - dave_90 w dniu 2012-01-11 16:07:34
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

otłuszczone nogi

Następny temat

Plan Treningowy na Mase do Oceny

WHEY premium