SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Korekta planu z T-Nation

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1813

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1129
Witam,
myślę, że ankieta nie jest konieczna, bo chodzi mi tylko o delikatną korektę planu.
Zaczynam 4-tyg cykl planem autorstwa Breta Contrerasa, jak niżej.
Klasyczny martwy ciąg zastąpiłem SUMO (żeby odciążyć odcinek lędźwiowy, bo czasem mam z nim problemy).

A co byście wprowadzili ZAMIAST wyciskanie wąsko na płaskiej ławce (ból w nadgarstkach) mając na uwadze poniższy plan?

3-Day Total Body Routine
Monday
A1) Parallel squat, 3 x 5
A2) Glute ham raise, 3 x 8
B1) Close grip bench press, 3 x 5
B2) Weighted chin up, 3 x 3
C1) Rope pressdown, 2 x 10
C2) Hammer curl, 2 x 10
D) Ab wheel rollout, 2 x 10
Wednesday
A1) Conventional deadlift, 3 x 5
A2) Bulgarian split squat, 2 x 10
B1) Weighted dip, 3 x 5
B2) Chest supported row, 3 x 10
C1) Cable overhead extension, 2 x 10
C2) Easy bar curl, 2 x 10
D) Side plank, 2 x 45 seconds
Friday
A1) Parallel squat, 3 x 5
A2) Glute ham raise, 3 x 8
B1) Bench press, 3 x 5
B2) Weighted parallel grip pull up, 3 x 3
C1) Lying triceps extension, 2 x 10
C2) Preacher curl, 2 x 10
D) Pallof press, 2 x 10
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
jak uwzględnisz w diecie, treningi ciężkobiegowe i ciężkosiłowe na nogi oddzielisz od siebie w miarę możliwości, no i jesli tyle snu Ci wystarcza to może już się udać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6526 Napisanych postów 36034 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679811
na ból w nadgarstkach pomaga:
a) dobra technika - czyli nie puszczanie nadgarstka w tył,a utrzymywanie go w miarę pionowo w linii przedramienia,
b) bandaże elastyczne na nadgarstki - wiązane lekko tak żeby nie drętwiały palce; super trzymają ciepło i zazwyczaj po kilku tygodniach treningu w nich ból znika definitywnie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1129
Jak chodzi o technikę to jest w 99% poprawna, jednak to nie rozwiązuje problemu.

Muszę zamienić wąskie wyciskanie na jakieś ćwiczenie aktywizujące podobne aktony i najlepiej żeby było złożone, wielostawowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6526 Napisanych postów 36034 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679811
Weź sztangielki - tam nadgarstki zazwyczaj mniej bolą. Prowadź je dość wąsko i będzie ok. Albo rób łamanym gryfem to wyciskanie - też części osób pozwala to wyeliminować bolesność nadgarstków.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mnie też bolały nadgarstki przy wyciskaniu wąsko, ale zacząłem trzymać sztangę małpim chwytem i pomogło, lecz to mało bezpieczna metoda D:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Zamiast szukać altenratywy,nierzadko wystarczy poszerzyć chwyt lub trochę inaczej prowadzić łokcie.

Oprócz tego staraj się mocno ściskać sztangę.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
goldbug
Jak chodzi o technikę to jest w 99% poprawna, jednak to nie rozwiązuje problemu.
.


poprawna technika nie powoduje bólu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1129
Hubert81
poprawna technika nie powoduje bólu.


Tia.. Świat byłby piękny, gdyby tak było ;). Jak sam wiesz zdarzają się czasem 'kontuzje' mimo bacznego zwracania uwagi na technikę. A i pewne delikatne różnice w anatomii/indywidualne predyspozycje mają tu również coś do powiedzenia, zwłaszcza jak się operuje na względnie dużych obciążeniach.

Ewentualnie poszerzę uchwyt (małpi chwyt to dla mnie oczywistość przy tym ćwiczeniu właśnie ze względu na nadgarstki) i zobaczę w poniedziałek, jak to będzie wyglądało, ewentualnie będę dalej kombinował.

BTW - nie sądzicie, że przydałoby się w tym planie uwzględnić gdzieś jakaś formę wyciskania na barki? Np. military press?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
właśnie dlatego, ze istnieją owe rożnice anatomiczne probujemy tak ustawiać ćwiczania aby nie odchodzić zanadto od złotych reguł modyfikujemy w ten sposób, że "układamy" ruch pod indywidualną budowę anatomiczną... a jesli zdarzyła się kontuzja to tym bardzej trzeba brać to pod uwagę, biorąc niemalże za prymat taki ruch ktory by ograniczał lub eliminował dolegliwość, a jesli się nie daje to trzeba kontuzje leczyć, czasami jesli jest na tyle poważna zawieszając wszelką aktywność ktora byłaby przeszkodą w wyleczeniu[ale to przypadki, ze tak powiem skrajne]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
goldbug
Hubert81
poprawna technika nie powoduje bólu.


Tia.. Świat byłby piękny, gdyby tak było ;). Jak sam wiesz zdarzają się czasem 'kontuzje' mimo bacznego zwracania uwagi na technikę. A i pewne delikatne różnice w anatomii/indywidualne predyspozycje mają tu również coś do powiedzenia, zwłaszcza jak się operuje na względnie dużych obciążeniach.



Kontuzje sa nieodłącznym elementem sportu, także ta wzmianka zupełnie niepotrzebnie sie pojawiła. Pisząc poprawna technika miałem na myśli również skorygowana o indywidualne proporcje ciała.
Nie sądziłem, ze muszę rozwijać tak oczywiste kwestie.

Prócz wymienionych pozostaje jakże często pomijana i lekceważona a wg mnie najważniejsza kwestia nabytych wad postawy, przykurczów mięśni, blokad ruchomości w obrębie stawów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
goldbug

BTW - nie sądzicie, że przydałoby się w tym planie uwzględnić gdzieś jakaś formę wyciskania na barki? Np. military press?


Ano brakuje, można by wpleść ze dwa ćwiczenia bezpośrednio angażujące mięśnie naramienne.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w ułożeniu planu!!!

Następny temat

Komuś się przytyło.

WHEY premium