SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co lepsze ?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3739

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
robie zza glowy

ostatnimi czasy za***iscie je czuje, trik polega na spieciu czworobocznych i ustawieniu ciala w pozycji ktora uniemozliwia innym miesniom jakikolwiek wplyw na ciezar

-World belongs to strong and brutal-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 147 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3993
Czytalem ze wyciskanie zza karku moze doprowadzic do kontuzji.
Z tego co pamietam doznal jej kiedys Lee Priest i radzil zeby stosowac zamiast niego wyciskanie sztangielek. Zastosowany jest wtedy naturalny chwyt, ktory minimalizuje ryzyko kontuzji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 6469 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 39130
dzieki chlopaki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Wyciskanie z tyłu lubię i jestem do niego przyzwyczajony. Moim zdaniem w tym ćwiczeniu równomiernie pracuje bok i przód barku.
Przy wyciskaniu z przodu pracuję w trochę większym stopniu przód.

Co do tyłu barku - to pracuje on przy wyciskaniu z tyłu, nie wiem jaką rolę spełnia, ale pracuje. Wystarczy mieć lekką kontuzję tylnej głowy by przekonać się o tym na własnej skórze. Podejrzewam, że spełnia niejako rolę stabilizatora, ciągnąc ramię w tył, gdyż mamy naturalną tendencję do ściągania ramion do przodu (bo daje to bardziej naturalny ruch).

Najlepiej robić sztangielkami gdyż daje to najbardziej naturalny i bezpieczny ruch, oraz zmusza mięśnie do większej pracy przy relatywnie niewielkim obciążeniu.

Co do głębokości ruchu - to najbezpieczniej (przy wyciskaniu z tyłu) opuszczać do uszu, ale w ostatnich (u mnie akurat najlżejszych seriach) lubię robić w pełnym zakresie, pobudzając dodatkowo kaptury.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 6469 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 39130
Przykatowalem barki arnoldkami

cwiczylem hantlami po 35kg kazda.. nie wiem czy nie za malo dalem ale chcialem wczuc sie w technike

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 137 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 772
czy ktos mogl by mi napisac jak sie wykonuje arnoldki sztangietkami na barki?
czy to cwiczenie jest w atlasie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Hmmm, ciekawostka, przełożenie jest mniej więcej takie, że jak ktoś ładuje arnoldki 35kami to zza karku pcha spokojnie 110-120, skoro na 35 "wczuwałeś się w technikę" to wynikałoby z tego, że zza karku pchniesz 130-140, co byłoby deko dziwne zważywszy na Twoją wagę i wymiary...

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 6469 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 39130
Raczej nie wezme tyle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
lojezu jakich wy ciezarow uzywacie , ja spokojnie cisne 50tką serie, podobnie jak przy tricach zakladam niewielkie obciazenie i nadrabiam technika - szkoda stawow

-World belongs to strong and brutal-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
jak 35 to sporo

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CZYSTO TEORETYCZNE pytanie....

Następny temat

Coś na bica...

WHEY premium