SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aerobiczna "szóstka"Weidera-A6W==>Wejdź<==

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 236822

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2891
można przy 6 weidera biegać i trenować piłke nożna ?nie bedzie za duze obciażenie ?

Zmieniony przez - Gieel8 w dniu 2008-06-02 16:20:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 403 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6003
można

pzdr,
Mike

"It's not the mountain we conquer, but ourselves" Sir Edmund Hillary
http://www.sfd.pl/_PODARUJMY_5_PLN_DZIECIOM_!!!_-_ZOBACZ!!!-t388352.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21
Od tygodnia wykonuje a6w, naczytalam sie tyle na roznych forach i dalej mam watpliwosci co do cwiczenia 5. Tzn. wiem ze nalezy wykonywac ten rowerek lub jak niektorzy pisza nozycze, ale jak dlugo. Ja doszlam do wniosku, ze jak przy wszystkich cwiczeniach jest stosowana zasada 3 sekund to ten rowerek tez wykonuje przez 3 sekundy * ilosc powtorzen, czy to jest OK??
Druga sprawa, to o co dokladnie chodzi z tymi 25 minutami?? Dlaczego czas cwiczen nie moze przekroczyc 25 minut. Ja jestem przy osmiu powtorzeniach i zajmuje mi to ok 15 minut i wcale nie robie przerw. Juz nawet nie chce myslec ile mi zajmie 24 powtorzen.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 403 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6003
25 minut to optymalny czas dla a6w, chodzi o to, aby streszczać się przy wykonywaniu ćwiczeń, co oznacza także nie przesadzać z zamaszystością ruchów. Ćwiczenia mają być dynamiczne i wykonywane szybko. Jak robiłem a6w to też miałem początkowo problem z czasem, później speedowałem i było nieźle, niestety nie dotrwałem do końca treningu, ale efekty były.

Co do rowerka, to klasycznie, przytrzmanie 2-3 sekundy na nogę i następna. Tak to wygląda, poza tym wpisz w youtube a6w tutorial i wszystko Ci się wyjaśni.

pzdr,
mike

"It's not the mountain we conquer, but ourselves" Sir Edmund Hillary
http://www.sfd.pl/_PODARUJMY_5_PLN_DZIECIOM_!!!_-_ZOBACZ!!!-t388352.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21
Dzieki Mike za odpowiedz. W takim razie czasem sie na razie nie przejmuje. zobaczymy w drugim tygodniu jak to z tym bedzie :)
Co do wykonywania cwiczen to juz widzialam chyba 3 lub 4 filmiki, na kazdym to 5 cwiczenie wykonywane inaczej.
Ty piszesz o klasycznym podtrzymaniu 2-3 sec w tym cwiczeniu, a wszedzie jest wlasnie napiane, "nie występuje tutaj zatrzymanie w momencie maksymalnego napięcia mięśni".

Pozdrowienia gaaga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 238
Wybaczcie, wiem, ze prawdopodobnie odpowiedzi na te pytania juz byly, ale przekopanie sie przez 57 stron odpowiedzi jest ponad moje sily, troche pogrzebalem ale nie znalazlem.

Mianowicie kiedys juz robilem a6w, zatrzymalem sie okolo 25go dnia. Glownie z powodu bolu plecow. Pozniej dowiedzialem sie, ze to bardzo obciaza kregoslup. Jaki jest sposob na wykonywanie cwiczen tak aby kregoslup nie bolal (ogolnie, to nie mam z nim problemow zadnych i nigdy nie mialem).
Druga sprawa dotyczy przerw miedzy seriami i konstrukcji serii. Z tego co czytalem nie powinno sie robic przerw miedzy seriami. Czy to oznacza, ze dnia (np) 30go robie 3*18*6 cwiczen bez zadnej przerwy? I jak wykonywac serie? Kontunuujac watego 30go dnia: najpierw wykonuje 3 serie po 18 cwiczen pierwszego cwiczenia, potem 3 serie po 18 cwiczen drugiego itd. Czy moze raczej wykonuje jedna serie po 18 cwiczen kazdego z cwiczen i tak trzy razy.
Co panowie(i panie?) na to?
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21
Jesli chodzi o kregoslup, to ja niestety nie umiem odpowiedziec na to pytanie, natomiast jesli chodzi o powtorzenia to odpowiedz masz na pierwszej stronie tego watku, ktora wklejam ponizej:

A więc jesli piosze 3 serie po 18 powtórzeń. Robimy tak....
1 seria:
1 ćwiczenie 18 powtorzen.
2 ćwiczenie 18 powtorzen.
3 ćwiczenie 18 powtorzen.
4 ćwiczenie 18 powtorzen.
5 ćwiczenie 18 powtorzen.
6 ćwiczenie 18 powtorzen.

2 seria wyglada tak samo, trzecia także.

Zmieniony przez - gaaga w dniu 2008-06-09 23:27:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30
witam dzisiaj jest moj 23 dzien. juz widac dosyc dobrze zarysy miesni, po 2 tyg jest juz z gorki, wazne zeby nie przestac ani nie rezygnowac :) jak bede na 30 dniu to moze wysle foty ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ASNF Moderator
Ekspert
Szacuny 4577 Napisanych postów 49013 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 522688
wHy_DC - no to czekamy na fotki, bo sam jestem bardzo ciekawy efektów A6W

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30
mam pytanie jesli przestalem cwiczyc przez 3 dni(mialem powody. naprawde) to musze zaczynac od poczatku jestem na 23 dniu???
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Mam 15 Lat Dobry Okres na Cwiczenia?

Następny temat

Zakwasy !!!

WHEY premium