SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

3tygodniowa przerwa w siłowni i mała zmiana planu

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4060

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1158
Witam ponownie! Od września regularnie ćwiczę na siłowni. Miesiąc w miesiąc, tydzień w tydzień,(czasem zdarza się przełożyć jeden trening na inny dzień) siłownię posiadam w garażu w domu, na początku listopada kończę 18lat i chciałbym zrobić mała imprezę urodzinową w garażu, za jakiś tydzień muszę posprzątać wszystkie graty z garażu i sprzątnąć siłownie z racji malowania i przygotowywania pomieszczenia do imprezy.
1) Czy 3-tygodniowa przerwa od siłowni korzystnie wpłynie na mój organizm? Przez te 3tygodnie wgl. nie ćwiczyć czy robić jakieś pompki czy coś?
2) Po tej 3- tygodniowej przerwie postanawiam zmienić troche plan(chodzi mi o serię i powtórzenia) do tej pory ćwiczyłem : 3serie po 12/10/8 powtórzeń + przed tym jedna seria rozgrzewkowa małym ciężarem, teraz chciałbym jakoś to zmienić aby szło typowo na siłę. Co polecacie? Jakie połączenie powtórzeń i serii?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1158
hirek993 - z tymi malolatami masz w 100% racje, teraz tak sie porobilo, mysla ze nogi nie sa wazne. Ja jak narazie do 17listopada nog nie moge cwiczyc, bo 17-tego mam wizyte u lekarza, zobaczymy co powie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2557 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15991
1. Dobrze jest robić dłuższą przerwę na lepszą regenerację. Nie zaszkodzi.

2. Na siłę FBW polecam 5x5 mi idzie dobrze. Poczytaj w dziale "TRENING DLA POCZĄTKUJĄCYCH" w podwieszonych tematach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 16
man1ek93 - sog poszedł. Tylko nie mogę znaleźć szczegółowego opisu treningu FBW 5x5 , widziałem jakieś przykładowe plany treningowe FBW 5x5 ale albo były źle ułożone albo tak miało być, ale nie było w tych treningach treningów takich partii jak bicepsów, tricepsów, przedramion. Podstawowe ćwiczenia to martwy ciąg, wiosłowanie, przysiady, wyciskanie na płaskiej, tak? Jakoś to dziwnie wygląda..Do tej pory robiłem tak że w ciągu tygodnia(3treningi) w nich: pon: klata,bic,przedramie ; sr: plecy,tric ; sob ; barki, przedramię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2557 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15991
Bo na takim planie głównie bazujesz na takich ćwiczeniach. Nie wiem czy Ci pomoże to ale ja robiłem na takim planie:

A.
Przysiad 5x5
wyciskanie 5x5
wioslowanie 5x5

pompki na poreczach 3 xmaxx
allachy 3x15
russian twist 3x10/15 zobaczymy

B.
Przysiad 5x5
wyciskanie sztangi sprzed głowy 5x5
martwy ciag 5x5

podciaganie podchwytem 3 x maxx
łydki 3x max


A teraz robię takim:

A:
Przysiad 5x5
WL 5x5
Wiosło 5x5
Uginanie stojąc 5x5
Szrugsy 3x5
Unoszenie nóg na drabie 3x max

B:
Push Press 5x5
MC 5x5
Pompki na poręczach 5x5
Podciąganie 5x5
Wspięcia 3max
Russian Twist 3x10



EDIT: Nie dostałem soga

Zmieniony przez - man1ek93 w dniu 2011-10-12 13:41:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2183 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23737
już dostałeś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1158
Sogacze poszły ;)
Ile razy w tygodniu robisz trening?
I jak się robi : Russian Twist, Push Press, allachy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2183 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23737
russian twist



push press



allachy



kiepska jakość ale z grubsza widać, o co chodzi,
tu masz opis techniki z atlasu
lękamy przed wyciągiem górnym, biodra cofnięte do tyłu, chwytamy końce liny tak, by przebiegała ona nad głową, z tej pozycji wykonujemy skłony tułowia w przód pokonując opór wyciągu, jednocześnie napinając mięśnie brzucha. Bardzo istotne jest, by „czuć” właściwą pracę mięśni brzucha-tylko one wykonują prace. Unikamy ruchów ramionami(angażuje to do pracy mięsnie najszersze)-pozostają one w jednakowym położeniu, dłonie obok głowy(lub nad nią). Powrotny ruch kontrolowany i w wolnym tempie. Zalecany ostrożny dobór obciążenia-zbyt duże przeszkadza w poprawnym wykonaniu ćwiczenia i ponadto przeciąża dolne partie grzbietu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2557 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15991
3x w tyg trening




Dzięki za soga odbijam

Zmieniony przez - man1ek93 w dniu 2011-10-12 22:57:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1158
man1ek93 - dzięki za pomoc, ostatnie pytanie.
Nie wiem czy warto robić trening bo nie bardzo mogę jeszcze obciążać nogi(jestem 2miesiące po operacji a właściwie rekonstrukcji przednich wiązadeł krzyżowych) i nie robię wgl. treningu nóg z wiadomych przyczyn - boję się jeszcze trochę je obciążać. Czy jest sens robić ten trening FBW 5x5 bez takich ćwiczeń jak: martwy ciąg czy przysiady?
A i jeszcze jedno: jak to jest z tym A , B ? A i B wykonywać jednego dnia? W sensie pon: A i B ,środa i piątek tak samo? Czy jak?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2557 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15991
No z nogą to Ci nie pomogę, bo się na tym nie znam. Niech ktoś inny się wypowie

Trening A B robisz tak. Poniedziałek A, środa B, piątek A, poniedziałek B, środa A, piątek B i tak dalej. Chyba że masz inne dni treningowe to inaczej. Po prostu na co drugi trening to A.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1158
man1ek93 - dziekuje barzo ;) pozdrawiam ;d
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Waga do ważenia ciała. Jaka?

Następny temat

Maty.

WHEY premium