SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zdrowie-duze ciezary

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2309

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2253
mam pytanie a raczej szukam porady
rodzice przeszkadzaja mi w prowadzeniu treningu silowego ;/
cwicze ogolnie juz od roku (bylo troche zabawy na poczatku ale staz juz jakis jest )do tego mam ukonczone 16 lat w tym roku 17 stuknie
waze 74kg wiec nie wygladam na kogos kto mialby sie zlamac na sam widok gryfu
i teraz przykladowo nie mam problemu z cwiczeniem wszystkich parti ciala oprocz klatki gdzie rodzicie zakazuja mi podnosic nie wiecej niz 45 kg gdzie wyciskam max. 80kg
przydalyby sie powazne argumenty lub ulozenie jakiegos treningu silowego z tym ciezarem na moje potrzeby
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1560 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 32580
No to ja miałem podobnie do autora wątku... A nawet gorzej (smieszniej?;) bo zaczynałem poważniej ćwczyć jak miałem 18ście lat. A jak ich przegadałem, że mogę teraz robić na siłowni co chce? Prosto- mam brata. Więc na początku przy wyciskaniu na ławce siedział sobie w pokoju i coś tam sobie robił, a jak wpadała kontrola to, że niby mnie pilnuje.. A potem się przyzwyczaili,że ćwiczę sobie sam. Fakt faktem...starszyzna czepia się głównie wycisania- innych prostestów nie miałem.
Ale odżywki nadal muszę sobie chować, bo nie są specjalnie z tego zadowoleni;D
A co do publicznych siłowni-popieram kolegę powyżej. Zazwyczaj jest tam dosć przyjazna atmosfera. Wszyscy pomagają sobie i jest bardzo ok. No i te nowe znajomości...oprócz panien z fitness'u poznałem jeszcze kilku gości, którzy w pewnym klubie niedawno urtowali mi d**ę...;)

"Jeśli wrogowie cię chwalą, musiałeś popełnić błąd"
August Bebel

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 468 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3317
heh no to masz problem bo 45 kilowa sztanga nie zrobisz sily jezeli bierzesz 80 kg Ale dlaczego rodzice ci zabraniaja więcej?? Jaki maja powód?? Albo wiem jak zrob załóz ojcu 45 kg i powiedz zeby sobie popodnosił i zobaczy jaki to mały cięzar i ciekawe co powie...no chyba ze masz słabego ojca i bedzie miał problemy z podniesieniem no ale sądze ze nie.

Zmieniony przez - jarasek71 w dniu 2008-02-12 22:41:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 759 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13164
heh a to dobre... 45 mozesz max... a biezesz 80 juz w to wieze:)

powiedz ze wszyscyc cwicza i ty tez chcesz;p
powiedz ze to twoje zycie nie ich
powiedz ze musisz bo inaczej stracisz sens zycia
powiedz ze niech ci asystuja w razie czego

wybiez cos ;p pozDro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2253
hmm co w tym dziwnego ze moge 45 a wyciskam 80 ?

nie chce odpowiedzi,porad 17-18 latkow lub mniej latkow ktorych rodzice maja w dupie to co ich dzieci robia...
ja potrzebuje konkretnych argumentow a nie powiedz ze cie dupa boli itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
zabraniają Ci dużo wyciskać na klate;p a nie bronią Ci robić przysiadów, martwego, wyciskań na barki(chociarz tych 2 pierwszych tak pewnie nie robisz) które są bardziej niebezpieczne przy złej technice:) mają jakiś powód, że Ci zakazali?;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 125 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3691
czegoś nie rozumiem, mama pilnuje Ci treningu? lol w takim przypadku, musisz z nimi po prostu siąść i porozmawiać, poczytaj na forum zagadnienia dotyczące ćwiczeń, zastanów sie jakie argumenty oni wystawią i przygotuj dobrą kontrę. Powiedz im ze sie nie znają na tym co robisz, dlatego nie powinni się wtrącać bo Ty wiesz najlepiej co jest dobre dla twojego organizmu... przygotuj sie do rozmowy i pogadaj z nimi to na 100% pomoże, albo wklej argumenty rodziców czemu Ci nie pozwalają ćwiczyć większym ciężarem to każdy po obalimy :D

Żałuje tylko tych rzeczy których nie zrobiłem!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 254 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3374
Jak to wyglada, rodzice ide z toba na silke i pilnuja cie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2253
no wiec tak nie chodza ze mna na silke bez przesady
ale tak dla przykladu moge podac ze silke mam w garazu i np tato cos potrzebuje to wpadnie i wtedy juz sie robie zle....
co do MC to nie robie go z duzymi ciezarami tzn robie go z ciezarem z ktorym spokojnie jestem w stanie wykonac 15 powtorzen
co do przysiadow to do niedawna nogi trenowalem rowerem wiec obecnie ciezar przy robieniu przysiadow jeste stosunkowo maly

argument ze ja lepiej wiem co dla mnie lepsze niz oni niezbyt jest racjonalny gdyz ja mam 16/17 a oni przekroczyli 40 ....

co do ich argumentow to maja ich dwa ze nabawie sie kontuzji, zniszcze sobie stawy, pozrywam sciegna itp
a drugi ze i tak nie bede kulturysta i nie ma potrzeby zebym dzwiagal takie ciezary (to akurat prawda no ale jakbym poszedl na publiczna silownie pewnie wiekszosc osob by zbrechatala moj max wycisk i okreslenie duze ciezary)

gdzies czytalem ze nie duze ciezary lecz dlugosc treningu moze byc szkodliwa dla organizmu wiecie cos o tym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
Przyjacielu kwestia rodziców poruszana nie pierwszy raz jedno Ci powiem nie ma sensu sie z nimi kłócic musisz spokojnie pogadać a jeśli Twoi rodzice jeszcze oglądneli jakiś program o sterydach itp to juz masz w ogóle utrudnione zadanie.

Musisz spokojnie pogadać i przytoczyć argumenty np, że ćwicząc siłowo unikniesz wad postawy i skrzywień kręgosłupa, bedziesz miał dobrą kondycję , poprawisz wydolność a co za tym idzie kondycję serca, cwicząc klatke wzmocnisz ochronę najważniejszych narządów jak serce i płuca, wzmocnisz stawy więzadła ścięgna.

Ps jesteś młody więc ja też zalecam żebyś nie szalał z cięzarem ale ćwiczył regularnie .Pamiętaj nie liczy sie cięzar tylko technika

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2253
kurde no jakos tak bede musial zrobic ...
moze sie uda...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 925 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13211
ogolnie trnening z duzymi ciezarami wzmacnia stawy i sciegna. sam ostatnio mialem operacje przedluzania nogi i gdyby nie mocne kosci(grubna pod wplywem duzcyh ciezarow) pewnie bym jeszce dluuugo chodizl z kulami a tak kosc jest jkuz zrosnieta ze az doktor nie wierzyl a miesnie bardzo szybko wrocily do formy i za******lalm jak maly samochodzik duze ciezary( oczywiscie bez przesady) wzmacniaja ujklad kostny, miesnie i polepszaja prace organow np serce wzmacniaja krwioobieg i takie tam pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nowicjusz, ktory potrzebuje pomocy w HST.

Następny temat

PARTNER ZASTĄPI CI SZTANGĘ

WHEY premium