SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening miesni piszczelowych

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11596

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 942 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6510
Probowalem cos ciekawszego znalezc ale zbyt wiele sie nie udalo.
JEdyne godne uwagi to fragment w atlasie, ale to troche zbyt malo.
Przydal by sie jakis gotowy trening kladacy silny nacisk na te partie.
Nie musze chyba wspominac jak wielka role odgrywaja przy poruszaniu sie.



Jesli macie jakies sprawdzone treningi, rozpiski i plany treningowe to wrzucajcie.





Dotychczas uzywajac krazka i opierajac piete na podwyzszeniu wykonywalem
4-6 serii po 20-30 powotrzen.
Pozniej doszedlem do wniosku ze wystarcza 3-4 serie z wiekszym ciezarem i do 15 powtorzen w serii.
przerwy robilem ok. 1,5 nimuty


Teraz wy cos zaproponujcie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 70 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7349
Witaj Kiromax. Jeśli dysponujesz maszyną do przysiadów to podobnie jak przy Twoim cwiczeniu ustawiając stopy trochę węźiej jak do przysiadów wykonujesz ten sam ruch unosząc palce maksymalnie do góry. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 835 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5935
imo mozna robic to cwiczenie analogicznie jak lydki, tzn. na podwyzszeniu, zamiast na palcach, stajemy na pietach
ale moze lepiej wypowie sie ktos doswiadczony

Zmieniony przez - Cino69 w dniu 2005-11-30 17:23:40

cały nasz chuligański trud, tobie ojczyzno...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Tyle wystarczy - po co wiecej?
Powiem Ci tylko tyle, ze zbyt mocno rozbudowane miesnie piszczelowe moga powodowac bardzo nieprzyjemny i uciazliwy bol piszczeli wlasnie podczas poruszania sie - do ktorego wcale nie potrzeba miec nadzwyczajnie rozwinietych miesni piszczelowych.
1

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 942 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6510
filar53 - Znam, ale mimo wszystko dzieki.
Cino69 - j.w.
Mawashi - Watpie ze uda mi sie je az tak rozbudowac

Cwiczenia znam, chodzilo mi raczej o jakis plan, czy rozpiske np:
"cco X dni Y serii cwiczenia A,
po dwoch tyg zmieniasz na ...." czy cos takiego.

Macie jakies propozycje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Moja propozycja - jesli wogole cwiczyc, to przy treningu nog 3 serie unoszenia stopy z obciazeniem.

A piszczelowego nie trzeba znowu tak rozbudowywac zeby po szyhkim marszu po 15-20 min odczuwac bol
Uwierz mi na slowo.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 11455 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 83143
no ja własnie takie coś zauważam u siebie teraz jestem na kreatynie i w okolicach pieszczeli czuje ból,taki niby ucisk.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 191 Wiek 46 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4668
U mnie jest taki problem, mam dość dobrze rozwinięte m. piszczelowe i często gęsto bolą mnie jak cholera jak gdzieś się spieszę.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 11455 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 83143
A co do planu na łydki to spróbuj zwiększyć radykalnie obciązenie wystarczą 4 serie w systemie 20>15>10>5 ,mi o wiele lepiej łydki reaguja na taka progresje.Ruch w dół bardzo powolny gdy pieta poniżej lini palców ,przytrzymac na ułamek sekundy (maksymalne rozciągnięcie).Przy trzech pierwszych seriach przytrzymaj na ułamek sekundy łydki spiete w górze ruchu ,(w ostaniej serii zbedne bo bedą duże cięzary i łatwo o skurcz)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Wlasnie taki niby ucisk, to efekt mocno rozwinietych miesni piszczelowych. Ja mam podobny problem, poniewaz nawet nie cwiczone lydki i piszczele mam stosunkowo duze - z natury

nic przyjemnego, dlatego odradzam ...

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 942 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6510
oka. tnx.

Na lydki robie wspiecia na palce na jednej nodze na podwyzszeniu.
25-25-25-max-max. wczesniej oczywiscie dobra rozgrzewka, bo jesli ja pomine to odbija sie to calkiem "niefajnie" przez kilka nastepntch dni.
wczesniej 2-3 serie rozgrzewkowe.

Dla mnie EOT bo potrzebne informacje uzyskalem.
Pozdrawiam.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebuję pomocy.

Następny temat

MMA + Trening na masę. Kilka pytań.

WHEY premium