SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Domowy trening mięśni brzucha!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10063

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3089 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 41359
Najpierw chciałbym zrzucić trochę tłuszczyku z brzucha (szczególnie boki i dolna część brzucha), a kolejnym etapie wyrobić sobie ogólny zarys mięśni, dlatego mam zamiar codziennie zacząć ćwiczyć brzuch. Przygotowałem sobie taki mały planik i prosiłbym o jego korektę, zarówno odnośnie rodzajów ćwiczeń jak i ilości serii oraz powtórzeń. Chciałbym również, aby ktoś doinformował mnie, co do długości przerw między seriami i ćwiczeniami. Podkreślam, że jest to plan domowy, toteż nie mam dostępu do atlasu i ławek. Mam zamiar ostro wziąć się do pracy... Liczę na Waszą pomoc.

1. Spięcia brzucha (5*30)
2. Unoszenie nóg w zwisie na drążku (5*30)
3. „Spinanie"/unoszenie kolan w leżeniu płasko (5*30)

Pozdrawiam, Paweł

"Specjalista" w dziale Szatnia.

"Znawca" w działach: Humor, Trening.

Czytelnik działów: Komputery, Nasze Zdjęcia, Odżywianie.

"Tak to bywa: jednemu serce pęka, drugiemu prezerwatywa"
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 451
Nie przejmuj się tym co piszą niektórzy. Mięśnie brzucha możemy ćwiczyć codziennie. Jest to nawet wskazane. Są to jedne z nielicznych mięśni, które możemy "katować" każdego dnia. Tak więc nie przejmuj się i ćwicz brzuch każdego dnia. Pozdrawiam.

No, we couldn't...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3089 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 41359
Jeśli chodzi o liczbę serii i powtórzeń podaną przy ćwiczeniach, to jest ona oczywiście mocno przesadzona, a wpisałem ją tylko tak przykładowo (liczę na poprawę) i częściowo po to, aby zwrócić uwagę na fakt, że zamierzam się nie oszczędzać. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże przy ewentualnych poprawkach? Chcę wiedzieć, czy dobór ćwiczeń jest odpowiedni?

Pozdrawiam, Paweł

"Specjalista" w dziale Szatnia.

"Znawca" w działach: Humor, Trening.

Czytelnik działów: Komputery, Nasze Zdjęcia, Odżywianie.

"Tak to bywa: jednemu serce pęka, drugiemu prezerwatywa"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3089 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 41359
Nikt mi nie chce czy nie umie pomóc?

Pozdrawiam, Paweł

"Specjalista" w dziale Szatnia.

"Znawca" w działach: Humor, Trening.

Czytelnik działów: Komputery, Nasze Zdjęcia, Odżywianie.

"Tak to bywa: jednemu serce pęka, drugiemu prezerwatywa"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
primo, nie cwicz brzucha codziennie, to tez miesnie i tak jak reszta potrzebuja regeneracji.

secundo, treningiem nie spalisz tluszczu, zacznij robic aeroby (rower, biegi)

next ;], w seri (wg mnie) wystarczy 20 powtorzen, jesli bedzie za latwo, dodaj obciazenie.

pozdro

haaron

----------==========----------
<BANG!> YoU'rE DeAd, BrAiN`s OuT YoUr HeAd ;]
* wqrza mnie te 10 minut, moze abon wykupie ;/
* pomoglem? kliknij gdzies tam ---------------------------------------------------------------------->
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3089 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 41359
Przede wszystkim, SOG dla Ciebie, jako, że wreszcie się ktoś odezwał. Nie będę ćwiczył codziennie. Mam zamiar ćwiczyć systemem wtorek - środa - czwartek - sobota. Mam nadzieję, że nie jest on jakoś strasznie nieodpowiedni. Jeśli chodzi o liczbę powtórzeń, to zmniejszę ją wszędzie do 25 (z wyjątkiem spięć, które pozostawię niezmnienne). Dodatkowo w środę mogę robić: Unoszenie nóg w podporze (3*25), bo wtedy będę miał dostęp do Atlasu. Czy powinienem zostać przy zaproponowanych przeze mnie ćwiczeniach czy zastąpić je innymi? Następne pytanie, czy ilość serii jest właściwa i jakie powinny być przerwy między seriami oraz ćwiczeniami? I ostatnie - o jakiej porze dnia najlepiej ćwiczyć? To wszystko, mam nadzieję, że ktoś pomoże odpowiedzieć mi na te pytania. Dzięki z góry.

Pozdrawiam, Paweł

"Specjalista" w dziale Szatnia.

"Znawca" w działach: Humor, Trening.

Czytelnik działów: Komputery, Nasze Zdjęcia, Odżywianie.

"Tak to bywa: jednemu serce pęka, drugiemu prezerwatywa"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a nie mozesz robic chociaz jednego dnia przerwy miedzy brzuchami (najlepiej wiecej)???? one naprawde potrzebuja regeneracji.

dodaj jakies obciazenie (hantla trzymana na klatce, cokolwiek) i rob troche mniej powtorzen.

cwicz po treningu reszty (nie wiem jak to u ciebie godzina ;])

na brzuch najlepsze: unoszenie nog ugietych w kolanach do klatki (w zwisie), lezac na plecach unoszenie nog do klatki (unoszac kosc ogonowa ;]), spiecia no i cos na skosy (np unoszenie tulowia lezac na lawce bokiem - z tulowiem wystajacym za lawke i nogami zablokowanymi)

pozdro

haaron

----------==========----------
<BANG!> YoU'rE DeAd, BrAiN`s OuT YoUr HeAd ;]
* wqrza mnie te 10 minut, moze abon wykupie ;/
* pomoglem? kliknij gdzies tam ---------------------------------------------------------------------->
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3089 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 41359
Mógłbym ćwiczyć: poniedziałek - środa - piątek - sobota. Tak chyba lepiej. Trening mam zwykle o 16:00, ale czy niedobrym byłoby pomysłem, gdybym brzuch ćwiczył osobno, np. o godzinie 8:00 rano? Zmienię liczbę powtórzeń do 20, jeśli tak powinno być.

1. Spięcia brzucha (5*20)
2. Unoszenie nóg w zwisie na drążku (5*20) lub Unoszenie nóg w podporze (3*20) tylko w środę
3. "Spinanie"/unoszenie kolan w leżeniu płasko (5*20)

Dzięki, haaron. Nie dostałem jeszcze odpowiedzi, jakie powinny być przerwy między seriami oraz ćwiczeniami? Poznałem już opinię haaron'a. Może ktoś inny jeszcze się wypowie?

Pozdrawiam, Paweł

"Specjalista" w dziale Szatnia.

"Znawca" w działach: Humor, Trening.

Czytelnik działów: Komputery, Nasze Zdjęcia, Odżywianie.

"Tak to bywa: jednemu serce pęka, drugiemu prezerwatywa"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3089 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 41359
Nikt więcej nie ćwiczy mięśni brzucha i nie jest w stanie podzielić się swoimi spostrzeżeniami?

Pozdrawiam, Paweł

"Specjalista" w dziale Szatnia.

"Znawca" w działach: Humor, Trening.

Czytelnik działów: Komputery, Nasze Zdjęcia, Odżywianie.

"Tak to bywa: jednemu serce pęka, drugiemu prezerwatywa"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3089 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 41359
Czy nożyce to dobre ćwiczenie? Powinienem je włączyć do swojego planu? Liczę na odpowiedzi także na poprzednie pytanie.

Pozdrawiam, Paweł

"Specjalista" w dziale Szatnia.

"Znawca" w działach: Humor, Trening.

Czytelnik działów: Komputery, Nasze Zdjęcia, Odżywianie.

"Tak to bywa: jednemu serce pęka, drugiemu prezerwatywa"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3089 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 41359
Pomoże mi ktoś z moimi pytaniami? A właściwie z odpowiedziami...

Pozdrawiam, Paweł

"Specjalista" w dziale Szatnia.

"Znawca" w działach: Humor, Trening.

Czytelnik działów: Komputery, Nasze Zdjęcia, Odżywianie.

"Tak to bywa: jednemu serce pęka, drugiemu prezerwatywa"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja bym dal przerwy po ok 30-60 sek max ;] tak, zebys czul brzuch pozniej (sam musisz sprawdzic ;])

nozyce wyrabiaja raczej cos w rodzaju wytrzymalosci, a nie sile czy mase ;]

mam nadizeje, ze choc troche pomoglem

pozdro

haaron

----------==========----------
<BANG!> YoU'rE DeAd, BrAiN`s OuT YoUr HeAd ;]
* wqrza mnie te 10 minut, moze abon wykupie ;/
* pomoglem? kliknij gdzies tam ---------------------------------------------------------------------->
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PLAN DLA MNIE NA KLATE...

Następny temat

Pompki :)

WHEY premium