SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

split- podzial..

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1080

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 638 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10399
Wracam po sporej przerwie spadkach itd miesiac act juz mam za soba staz wiekszy niz 2 lata itd zastanawiam sie nad podzialem grupy miesniowe/dni.

Priorytet ustalam w takiej kolejnosci: nogi na miejscu pierwszym potem plecy dalej klatka.

W tym tygodniu trenowalem nastepujaco: pon:nogi/barki wt:plecy/bic piat:klatka/tric czyli taka norma.. ale poniewaz bardzo sie przykladam itd po treningu nog totalnie nie mam juz sily na barki i lydki... (tak lydki tez...) tzn zrobie trening ale w trakcie nie dam juz z siebie tyle ile chcialbym ruch nie bedzie prowadzony jak nalezy, nie wczuje sie w prace miesni, bo juz nie ukrywajac mysle o tym zeby znalezc sie w szatni i wypic odzywke, a na barkach rownierz bardzo mi zalezy jak kazdemu z reszta.

Kolega, ktory ma troche wiecej doswiadczenia ode mnie no i jednoczesnie zajmuje troche wiecej miejsca na kanapie podpowiedzial mi, ze nogi warto trenowac na zupelnie oddzielnej sesji, bo gdy trening jest sumienny nie pozostaje juz sily na inne grupy w tym i lydki ale zaproponowany przez niego podzial nie odpowiada mi tzn w sumie trudno to nazwac podzialem, bo on trenuje juz bardzo intuicyjnie, a ja potrzebuje konkretnego schematu.

Lydki zgodnie z ustalonym priorytetem sa na 1 miejscu zaraz po udach i posladkach ale zebym mogl trenowac je z nalezytym zapalem musza byc na innej sesji niz reszta nog. Idealem byloby polaczenie barki-lydki.

Zatem dysponujemy 4 sesjami (kolejnosc zgodnie z priorytetem) tj: A)NOGI B)BARKI-LYDKI C)PLECY-BIC D)KLATKA-TRIC i nalezy je jakos rozsadnie umiescic w tygodniowym kalendarzu no i wlasnie z tym mam problem i prosze o pomoc.

Czekam na porpozycje. Z gory dziekuje i pozdrawiam!

(\__/)
( -'.'
(")_(")
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 273 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3520
Mozesz tak sprobowac:
1)dzien I Klata, tric
2)dzien II Plecy, bic
3)wolne
4)dzien III Barki, lydki
5)dzien IV Reszta nog
6)wole
7)wolne

ablo jesli nie chesz lydek dzien bezposrednio przed treningiem nog

1)dzien I Klata, tric
2)dzien II Plecy, lydki
3)wolne
4)dzien III Barki, bic
5)dzien IV Reszta nog
6)wole
7)wolne

2 planem sam jakies 2-3 miesiace trenowalem. Ogolnie bylo fjnie

PS ' Priorytet ustalam w takiej kolejnosci: nogi na miejscu pierwszym potem plecy dalej klatka. ' dziwne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 638 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10399
2 plan bardzo mi odpowiada tzn nie jest taki jak sobie wyobrazalem ale wlasnie zdalem sobie sprawe, ze myslalem o czyms troche bezsensownym.. dzieki bardzo nr2 jest mocny

(\__/)
( -'.'
(")_(")
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Dla uzupelnienia :
https://www.sfd.pl/jak_laczyc_partie_-_ODP_TUTAJ!-t270224.html

pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 521
Therm

kilka spraw.
moglbym napisac tak:
nie wiem,jak z twoimi osiagami silowymi,tzn.jesli nie cwiczysz na ciezarach:
przysiad-150% masy ciala
mc- j.w lub lepiej
wyciskanie- 125%
to nawet nie powinienes myslec o podziale treningu,tylko wciaz budowac fundament,a najszybsza droga jest zastosowanie full body 3 x tyg.(tym bardziej z twoimi priorytetami-pasuje,jak ulal!)
ale...
napisze inaczej.

proponuje rozpatrzyc dwie(trzy)mozliwosci splitu,ktore dzialaja na wiekszy odsetek cwiczacych,bo mimo,ze kol.Grizzly zapodal bardzo ladne(i znane)podzialy,to niestety maja one jedna,wielka bolaczke-czestotliwosc trenowania grup miesniowych.
juz od bardzo dawna wiadomo,ze najwieksze przyrosty sily i masy sa mozliwe jesli miesien trenowany jest 2 x tyg. lub co 5 dni.

oto,co proponuje:
-klasyczny split z podzialem na dwie grupy:
1) dol(tu oprocz nog lapie sie takze dol grzbietu)
2) gora

lub ewentualnie(juz nie tak rozpowszechniony)

1) push
2) pull

albo(i mysle,ze tu bedziesz bardziej zadowolony)
podzial na trzy czesci przy treningu 4 x tyg.

(tutaj dwa znane podzialy)
-antagonistyczny:
1) klatka-najszerszy
2) barki-biceps-triceps
3) nogi
lub
1) push
2) pull
3) nogi

...i oprocz tradycyjnego:
pon -trening
wt - trening
sro - wolne
czw - trening
pia - trening
weekend-wolne

warto spojrzec inaczej:

pon -trening
wt -wolne
sro - trening
czw - trening
pia - wolne
sob - trening
niedziela -wolne

(w porownaniu z pierwszym wariantem-tylko RAZ mamy dwa treningi obok siebie(jeden po drugim),co nie jest bez znaczenia dla regeneracji i wzrostu)

pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW 15-10-5 + HIIT

Następny temat

MASS - Paweek

WHEY premium