SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

split do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 461

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

m

Wiek

31

Waga

84

Wzrost

180

Cel treningowy

chwilowo masa

Staż treningowy na siłowni

3 lata regularnych treningów

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full

Dieta

jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

bcaa, kreatyna

Ostatnio przerabiany plan

fbw, split2x tydz, push pull

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

120,160,100
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 598
Proszę o sprawdzenie splitu(z naciskiem na plan nóg). Ćwiczę dość długo i myślę że plan przemyślany. NIE NAMAWIAĆ MNIE NA PUSH PULLA ANI FBW BO ROBIŁEM TE PLANY PRAWIE DWA LATA! WYBRAŁEM SPLIT CHWILOWO DLA ODMIANY I WRACAM DO NICH

Od razu mówię że pasuje mi łączenie barków z plecami i osobny dzień na nogi!(jestem w tanie jest dobrze zmęczyć)

trening pon, śr, pt. Zakres powtórzeń 12-8 lub 15-8

D1:

Barki + plecy
Wyciskanie sztangi w górę 4s
Unoszenie sztangi wzdłuż tułowia 4s
Unoszenie hantli w przód 4s
ściąganie linek do twarzy (tył barków) 3s

Plecy
martwy sumo 4s
drążek nachwytem 4s
wiosło hantlem 4s
ściąganie drążka na prostych rękach 3s

szrugsy 4s

D3:

Klata
sztangielki płasko 4s
sztanga skos 4s
rozpiętki hantlami lekki skos 4s
brama 3s

Biceps
sztanga łamana 4s
unoszenie hantli w oparciu o nogę 4s

Triceps
pompki na poręczach 4s
wycisk za głowę 4s

D5:
Nogi
Przysiad 4s
martwy na prostych 4s
suwnica 4s
uginanie ud stojąc maszyna 4s
wykroki/nożyce 4s

Łydki:
wspięcia na hack-maszynie 4s
wspięcia siedząc - 4s

brzuch
unoszenie nóg 4s l
allahy 4s
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 964 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16187
Ogólnie wydaje się OK. Jedyne co to kolejność ćwiczeń i partii.
Na pewno plecy przed barkami, triceps przed bicepsem. Do tego pompki na poręczach przed wyciskaniem (triceps). Poza tym zastanawiam się, czy nie zajedziesz nóg przy dwudziestu seriach + łydki. Można by wyrzucić jedno ćwiczenia (przykładowo suwnica).
Ja jednak bym namawiał Cię do połączenia barków z nogami i wtedy biceps z plecami ale to twoja decyzja, domyślam się, że i tak zrobisz jak będziesz chciał.

"[...] jak się nie ma forsy, wszystko idzie jak k***ie w deszcz." - Julio Cortázar
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, jedziesz zbyt wolno” - Sir Stirling Moss

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 598
Ćwiczyłem planem z układem barki+ nogi, któraś partia niestety będzie kulała:) a plecy świadomie robię po barkach bo mam dobre - martwe , wiosła i drążek idą mi bardzo dobrze w porównaniu do klaty i barków. Oczywiście ich nie zaniedbuję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 598
a pompki na poręczach przy podwieszaniu ponad 20 kg to również ciężkie ćwiczenie, rozumiesz czemu wycisk za głowę robię po:). Co do treningu nóg, większość osób je olewa - a przecież masowo to połowa ciała.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[BLOG]Czikita007

Następny temat

Ułożenie planu dla początkującego

WHEY premium