Witam, jestem tutaj nowym użytkownikiem, no może nie taki nowy jeżeli chodzi o to kiedy założyłem konto, ale na forum nigdy się nie udzielałem. Postanowiłem założyć dziennik, ponieważ moim zdaniem trening, suplementacja i dieta w Dani może różnić się co nieco od metod używanych w Polsce. Również, mam nadzieję ze wasze wypowiedzi i moje systematyczne wpisy na forum zmotywują mnie do ciężkiej pracy na siłowni
. Napisze coś o sobie. Mam 20 lat, studiuje i pracuje w Dani, aktualnie jestem na 2 roku. Z siłownią miałem już styczność, przed 2 lata w Polsce chodziłem na siłownię, jednak tylko dla przyjemności., bez diety i odżywek. Muszę jednak przyznać że po 2 latach mój poziom fatu wynosił 9% przy wadze 72kg i 180cm. Przez ponad 1.5 roku w Dani, jadłem tosty z serem, parówki, ziemniaki z kefirem, frytki, ryż z jogurtem, makarony itd
. Ogólnie praktycznie brak mięsa i warzyw. Mieszkam w akademiku, więc nie mogę nie wspomnieć o dużej ilości imprez ,a co za tym idzie duże ilości wypitego alkoholu
. Co tu dużo opowiadać, zalałem się tłuszczem. Jestem ektomorfikiem i nigdy nie miałem "brzuszka". Postanowiłem wrócić do dawnej formy, oraz zacząć ćwiczyć na poważnie. Od początku września tego roku zacząłem czytać artykuły i dzienniki na tym forum. Mam znajomego z pracy który jest instruktorem, on pomógł mi z doborem suplementacji odraz diety, ponieważ duński rynek różni się od polskiego, i nie znajdę tu tych samych produktów. Aktualnie jestem na diecie niskowęglowodanowej z wysoką dawką białka (1g węgli na kg masy w dzień nietreningowy, 2g w dzień treningowy, 2.5g białka na kg masy codziennie). Przed dietą ważyłem 73kg i miałem 23% fatu. Dietę zacząłem 1 października. Mierzyłem fat 27 października, wynosił 13% a moja waga spadla do 72kg. Nie miałem w tym okresie żadnego specyficznego planu, robiłem brzuch 3x w tygodniu, i robiłem FBW własnej roboty, czyli wszystkiego po trochę
. Od 1 listopada jestem na FBW, złożonym przez mojego trenera na siłowni. Postaram się go przetłumaczyć na język polski i znaleść odpowiedniki polskich ćwiczeń i ich nazwy, i pewnie będę was prosił o pomoc, ponieważ nie orientuje się za bardzo w nazwach : )
Płeć : Mężczyzna
Wiek : 20
Waga : 72
Wzrost : 180
Cel treningowy : wzrost masy mięśniowej, przy utrzymaniu poziomu tłuszczu poniżej 10%
Staż treningowy na słowni : 2 lata, dla przyjemności
Uprawiane inne sporty : piłka nożna, 7 lat
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : full
Dieta : wysokobiałkowa, ograniczone węgle
Przeciwskaznania medyczne : brak
Aktualne suplementy : NO Xplode, Lipo-6, Elite Whey Pro Chocolate 2.3kg, Aminokwas (Natural Flydende Amino) firmy Gymnordic. Magnez, B6, B12.
Moja zmiana od 1 października, do 5 listopada:
Zmieniony przez - Volltaire w dniu 2010-11-05 11:19:50
. Napisze coś o sobie. Mam 20 lat, studiuje i pracuje w Dani, aktualnie jestem na 2 roku. Z siłownią miałem już styczność, przed 2 lata w Polsce chodziłem na siłownię, jednak tylko dla przyjemności., bez diety i odżywek. Muszę jednak przyznać że po 2 latach mój poziom fatu wynosił 9% przy wadze 72kg i 180cm. Przez ponad 1.5 roku w Dani, jadłem tosty z serem, parówki, ziemniaki z kefirem, frytki, ryż z jogurtem, makarony itd
. Ogólnie praktycznie brak mięsa i warzyw. Mieszkam w akademiku, więc nie mogę nie wspomnieć o dużej ilości imprez ,a co za tym idzie duże ilości wypitego alkoholu
. Co tu dużo opowiadać, zalałem się tłuszczem. Jestem ektomorfikiem i nigdy nie miałem "brzuszka". Postanowiłem wrócić do dawnej formy, oraz zacząć ćwiczyć na poważnie. Od początku września tego roku zacząłem czytać artykuły i dzienniki na tym forum. Mam znajomego z pracy który jest instruktorem, on pomógł mi z doborem suplementacji odraz diety, ponieważ duński rynek różni się od polskiego, i nie znajdę tu tych samych produktów. Aktualnie jestem na diecie niskowęglowodanowej z wysoką dawką białka (1g węgli na kg masy w dzień nietreningowy, 2g w dzień treningowy, 2.5g białka na kg masy codziennie). Przed dietą ważyłem 73kg i miałem 23% fatu. Dietę zacząłem 1 października. Mierzyłem fat 27 października, wynosił 13% a moja waga spadla do 72kg. Nie miałem w tym okresie żadnego specyficznego planu, robiłem brzuch 3x w tygodniu, i robiłem FBW własnej roboty, czyli wszystkiego po trochę
. Od 1 listopada jestem na FBW, złożonym przez mojego trenera na siłowni. Postaram się go przetłumaczyć na język polski i znaleść odpowiedniki polskich ćwiczeń i ich nazwy, i pewnie będę was prosił o pomoc, ponieważ nie orientuje się za bardzo w nazwach : )
Płeć : Mężczyzna
Wiek : 20
Waga : 72
Wzrost : 180
Cel treningowy : wzrost masy mięśniowej, przy utrzymaniu poziomu tłuszczu poniżej 10%
Staż treningowy na słowni : 2 lata, dla przyjemności
Uprawiane inne sporty : piłka nożna, 7 lat
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : full
Dieta : wysokobiałkowa, ograniczone węgle
Przeciwskaznania medyczne : brak
Aktualne suplementy : NO Xplode, Lipo-6, Elite Whey Pro Chocolate 2.3kg, Aminokwas (Natural Flydende Amino) firmy Gymnordic. Magnez, B6, B12.
Moja zmiana od 1 października, do 5 listopada:
Zmieniony przez - Volltaire w dniu 2010-11-05 11:19:50
Never give up.
Krzysztof Piekarz
