SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Dieta ucznia do sprawdzenia

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1892

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 635
jestem uczniem waze 80 kg i mam 182 cm wzrostu. cwicze juz kilka miesiecy ale bez diety i co za tym idzie bez efektów. postanowiłem ulozyc diete juz kiedy, ale dzis zrobiłem małe poprawki.

Posilek 1-sniadanie w domu 7:00
-3 jajka gotowane na miekko+2 kromki chleba zwykłego+ pomidor/ogórek
Posiłek 2-w szkole 10:35
2 kromki chleba zwykłego+ 1 gotowana pierś z kurczaka+ pomidor/ogórek
Posiłek 3- 13:30
2 kromki chleba zwykłego+ gotowana pierś z kurczaka+ garść orzechów ziemnych+ogórek
Posiłek 4 15:40- obiad
Woreczek ryżu+1,5 piersi z kurczaka + mizeria z pomidorów/ogórków/sałaty
17:00 trening
Posiłek 5 18:30
Woreczek ryzu+ 2 kawałki ryby pangi+ mizeria
Posiłek 6 21:00
Twaróg chudy
22:01 spanie



prosze o sprawdzenia i czy jakies spalacze czy odzywki mógłbym brac ? np kreatyne+ jakis spomagacz spalania (z tego co slyszałem HMB działa tylko na niektorych..)

z góry dzieki za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 635
widze nikt sie nie odzywal do starej diety, i udalo mi sie pobrac plik wiec zrobiłem nowa za pomoca jego. oto co mi wyszlo:

Posiłek 1 7:00
jajka 70g, platki owsiane na mleku, 2 plastry pomidora, 20 g orzechow wloskich
Posiłek 2-w szkole 10:35
2 kromki chleba pełnoziarnistego, poledwica z piersi kurczaka, 2 plastry pomidora, 4 plastry ogorka, maslo śmietankowe, 10 g orzechow wloskich
Posiłek 3- 13:30
2 kromki chleba pełnoziarnistego+ 2 plastry polędwicy z piersi kuraka + garść orzechów wloskich, maslo smietankowe

Posiłek 4 15:40- obiad
50 g kaszy gryczanej, 100 g piersi, surówka z ogórków i pomidorow 80g

17:00 trening

Posiłek 5 18:30
50g ryzu bialego+ 50g mintaja + surówka z ogórków ipomidorow, nasiona slonecznika
Posiłek 6 21:00
Twaróg chudy + łyżka oliwy z oliwek


dobra jest czy jakies zmiany musza nastapic ?


Zmieniony przez - kondziu169 w dniu 2010-04-27 19:21:14
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8809
No to tak.
1. Skoro jesz ten chleb w szkole to wywal go ze śniadania. Daj tam płatki owsiane.
2. Do pierwszego i ostatniego posiłku dodaj orzechy. Do szkoły też możesz zabrać.
3. Przed treningiem nie jedz warzyw. Białko + WW.
4. Pangę zamień na mintaja. Oczywiście filet mrożony. Pamiętaj że po treningu unikamy tłuszczy.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 635
-3 jajka gotowane na miekko+2 kromki chleba zwykłego+ pomidor/ogórek
Posiłek 2-w szkole 10:35
2 kromki chleba zwykłego+ 1 gotowana pierś z kurczaka+ pomidor/ogórek +orzechy
Posiłek 3- 13:30
2 kromki chleba zwykłego+ gotowana pierś z kurczaka+ garść orzechów ziemnych+ogórek
Posiłek 4 15:40- obiad
Woreczek ryżu+1,5 piersi z kurczaka + mizeria z pomidorów/ogórków/sałaty
17:00 trening
Posiłek 5 18:30
Woreczek ryzu+ 2 kawałki mintaja+ mizeria
Posiłek 6 21:00
Twaróg chudy+orzechy

no dobra orzechy i rybe wstawilem, ale jajka mam jeść z płatkami..?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8809
Przed treningiem bez warzyw!

Chodzi o to żeby na śniadanie było białko. Możesz wymieszać płatki owsiane z orzechami i serkiem wiejskim. Białko + WW + Tłuszcze.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 635
-garść płatków owsianych+ orzechy(ziemne czy te w skorupce ?) z serkiem wiejskim
Posiłek 2-w szkole 10:35
2 kromki chleba zwykłego+ 1 gotowana pierś z kurczaka+ pomidor/ogórek +orzechy
Posiłek 3- 13:30
2 kromki chleba zwykłego+ gotowana pierś z kurczaka+ garść orzechów ziemnych+ogórek
Posiłek 4 15:40- obiad
Woreczek ryżu+1,5 piersi z kurczaka
17:00 trening
Posiłek 5 18:30
Woreczek ryzu+ 2 kawałki mintaja + mizeria
Posiłek 6 21:00
Twaróg chudy+orzechy



teraz moze byc ?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 65 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1250
Kolego, jak chcesz uzyskać konkret efekt, to wywal ten chleb zwykły(jak musisz daj pełnoziarnisty, lub razowy) Chleb żytni jest źródłem najmniej porządanych węglowodanów przetworzonych. Od czasu do czasu złap zielone warzywko. Gdzie źródło wartościowych tłuszczy ? orzechy to za mało. Daj oliwe. Zachowałeś proporcje białka, węgli i tłuszczy ? obliczyłeś zapotrzebowanie ? Jeśli chcesz wydawać kase na diete to zrób to konkretnie. I od razu mówie z taką jak ułożyłeś to nawet nie startuj. !
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 635
ja pierdziele. to ja juz nie wiem jak to ulozyc. jedni mowia tak drudzi inaczej.

mogłbys mi dać jaks przykładowa diete jeśli bedziesz mial czas pan_wonsz ?

albo najlepiej byloby gdybys napisał na gg to bysmy się lepiej dogadali.

Zmieniony przez - kondziu169 w dniu 2010-04-06 20:29:28
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8809
1. Płatki owsiane + serek wiejski + rodzynki + orzechy / migdały / wiórki kokosowe.
2. Chleb razowy pełnoziarnisty + pierś z kurczaka + orzechy + warzywa
3. j/w
4. Ryż brązowy + pierś z kurczaka podsmażana na oliwie z oliwek (jeśli nie przeszkodzi w treningu)

5. Ryż biały + filet z mintaja + warzywa
6. Twaróg chudy / Tuńczyk + oliwa z oliwek

Jeszcze pewnie do poprawki ale ogólny zarys jest.

Oblicz sobie zapotrzebowanie i gramaturę.

Zmieniony przez - squixy w dniu 2010-04-06 20:30:43
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 635
a mógłbym ta pierś z kurczaka w kanapkach do szkoly czyms zastapic ?
tylko zeby nie był to tuńczyk ;p

i co to jest gramatura ?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8809
Gramatura = waga i zawartość poszczególnych składników odżywczych: białek, tłuszczów oraz węglowodanów, a także kaloryczność składników.

Pierś w kanapce możesz zastąpić polędwicą z piersi kurczaka bądź indyka.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 635
81*24*1,2~2300
2000 kalorii

Białko:
2*81= 162g białka dziennie
162*4~650kcal z białka dziennie
Tłuszcze:
2000*25%= 500kcal z tłuszczy dziennie
500kcal:9=55g tłuszczy dziennie
Węglowodany:
2000-650kcal z białka-500kcal z tłuszczy=850kcal z węglowodanów dziennie
850kcal : 4=215g węglowodanów


o takie cos chodziło squixy ?
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do poprawy / trening siłowy+aeroby

Następny temat

Błąd w Dzienniku Posiłków Darkthorn'a (v 4.32)

Shoty
Polecane artykuły