SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Przygotowanie do diety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 180568

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11184 Napisanych postów 52122 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Powstaje zbyt dużo pytań osób początkujących typu ile białka, węglowodanów, jakie tłuszcze, gdzie znaleźć białko do diety. Po krótce napiszę dlaczego warto poczekać z dietą i jak się do niej odpowiednio przygotować.

Ogółem dieta to nie jest jedzenie codziennie tych samych produktów siedem razy w tygodniu. Mózg "broni" się przed monotonią. Dietę trzeba urozmaicać, produkty się podmienia by nie doprowadzać do niedoborów. Jeśli nawet dostaniesz czytelniku dietę, bądź co bądź jakoś ułożysz sobie własną to co będzie, gdy przeje Ci się ryż? Skąd będziesz wiedział czym go zastąpić? A może coś po prostu dodać?
Właśnie dlatego diety "gotowe" nie mają sensu. Nie przyniosą one żadnego efektu, bo kulturystyka czy to masowanie czy odchudzanie to efekt długotrwały i by zauważyć efekty należy być cierpliwym.
Za przykład podam ludzi, od których dostaję wiadomości z prośba o rozpisanie diet za opłatą. Żadnej takiej nie rozpisałem - bo nie przyniosłaby efektu osobie ją stosującej. Znudziłaby się dieta za jakiś czas a efektów by nie było z wielu przyczyn.

Więc co powinieneś zrobić.
Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie się do pojedynczych wskazówek znajdujących się na forum. Za przykład podam prostą wskazówkę z obróbką produktu.
Smażenie powinno się stosować jako ostatnią formę obróbki ze względu na powstawanie wielu substancji szkodliwych organizmowi.
A układając dietę, nie znając takich prostych informacji, wiedziałbyś czy mięso które byś sobie wrzucił/a może wrzuciłeś już do diety smażyć czy gotować? Większość nie wie i to jest bardzo dużym błędem bo by coś skonstruować trzeba mieć wiedzę. O wiele lepszym rozwiązaniem jest poświęcenie czasu na poszerzanie informacji korzystając z artykułów znajdujących się na forum niż czekanie na korektę diety w założonym przez siebie temacie.
Przydatnym tematem w którym znajdziecie wiele wskazówek jest temat pod nazwą "10 wskazówek żywieniowych". W temacie znajdują się praktyczne porady wyszczególnione w punktach, można je sobie rozszerzyć korzystając z wyszukiwarki bądź zbioru linków działu odżywianie.

Zmiana taka, również jest łatwiejsza dla psychiki, organizmu. Łatwiej jest się przestawić na coś powoli niż zrobić duży skok.

Jeszcze dodam: Moim zdaniem osoby pomagające początkującym które proszą o gotowce popełniają błąd, gdyż osoba która dostanie gotowca nie będzie szukała informacji dlaczego coś działa - "działa to działa - po co wiedzieć więcej?".

Pozdrawiam

Zmieniony przez - Skalar. w dniu 2008-09-04 17:56:13
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 32
Jest to potwierdzone z autopsji dieta ta sama, monotona jest bardzo męcząca co prowadzi do roztrenowania odniechcewa się nam ćwiczyć i trzymać dalej diete
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 134 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3217
Faktycznie rozpisywanie gotowej diety może nie być dobrym pomysłem ale samo przypisanie określonych posiłków (zestawów) do określonej pory dnia dla początkujących może być bardzo pomocne. Kto bedzie chciał wiedzieć to doczyta a reszta...reszta jest milczeniem. Sogacz poleciał
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11184 Napisanych postów 52122 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
sog poleciał. Co racja to racja znam z autopsji
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2183 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22915
SOG !! bardzo dobrze napisane !!

W 5 minut na motocyklu przeżyję więcej niż Ty przez całe życie.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 553 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2376
poleciał i SOGacz ode mnie ;))
myślę , że wszedł ;)
dobrze opisane ...
1
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 217 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11724
Święta prawda
1
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 825
A ja sie niezgodze do konca sam jestem laikiem a juz o diecie nie wspomne ale dzieki przegladaniu "gotowych" diet mozna znalesc i porownywac wiele produktow wiec jest w tym jakis sens
-------------
Dziwnia skladnia tego zdania nie ? ;D

------------------------------
There could be only one......

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2740
Krótko i full info sog
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11184 Napisanych postów 52122 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Bardzo ciekawie napisane! A przede wszystkim mądrze. SoGacz
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 15 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1186
i Sog odemnie
2
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 340 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5710
przyznaję, że prawdą jest to co napisałeś;]
2

Wszystko czym jesteśmy jest rezultatem tego o czym myśleliśmy.

Buddha

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta oparta na dzienniku posilk.Vitalmax

Następny temat

Jedzcie zdrowo póki możecie...

electro
Polecane artykuły