...
Co sądzicie o rozciąganiu po treningu? Jest to potrzebne? Jeśli tak to jakieś ćwiczenia robić czy normalne rozciąganie?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:
PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!
Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.
Sprawdź
...
Rozciągać się od razu po treningu siłowym czy jak mam jeszcze potem aeroby to dopiero po nich?
Wiem, że archeologia ale pytanie w temacie.
Zmieniony przez - Heronim w dniu 2013-02-08 14:18:19
Wiem, że archeologia ale pytanie w temacie.
Zmieniony przez - Heronim w dniu 2013-02-08 14:18:19
...
Jak najbardziej się przydaje
Nie wiedzieć i zapytać to wstyd na chwile. Nie wiedzieć i nie zapytać to wstyd na całe życie.
...
W atlasie powinno byc tez cos na temat rozciagania , zajrzyj.
pozdrawiam
pozdrawiam
Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.
...
aby mięsień się rozwijał trzeba go stymulować. Skurcze koncentryczne (przy ćwiczeniach) i ekscentryczne (przy rozciąganiu). Ekscentryczne dają fizjologicznie mocniejsze efekty
Zmieniony przez - Sniv w dniu 2008-06-05 16:43:09
Zmieniony przez - Sniv w dniu 2008-06-05 16:43:09
lifting weights, killing bears and eating whole eggs...
Blog: Lifting gets me High
http://www.sfd.pl/-t450694.html
...
sniv- nie do konca, albo zle cytujesz, lub zle odczytales mysl autora ktorego przytaczasz.
rozciągajac miesien tylko i wyłacznie - streczingi etc. nie zbudujesz takiej siły jego oraz nie zwiekszysz masy miesniowej jak koncentrując miesnie cwiczeniami silowymi
ale ogolnie masz racje - ale zauwazyles wazna rzecz o ktorej pewnie z 95% forum nie zdaje sobie sprawy
- rozciąganie jest formaskurczu - (oczywiscie dopoty dopoki nie dojdzie do rozkurczu)
rozciągajac miesien tylko i wyłacznie - streczingi etc. nie zbudujesz takiej siły jego oraz nie zwiekszysz masy miesniowej jak koncentrując miesnie cwiczeniami silowymi
ale ogolnie masz racje - ale zauwazyles wazna rzecz o ktorej pewnie z 95% forum nie zdaje sobie sprawy
- rozciąganie jest formaskurczu - (oczywiscie dopoty dopoki nie dojdzie do rozkurczu)...
Jeśli tak to jakieś ćwiczenia robić czy normalne rozciąganie?
to są różne pozycje lecz bez obciążenia . nie myl z rozgrzewką .
ja stosuje to i to .
to są różne pozycje lecz bez obciążenia . nie myl z rozgrzewką .
ja stosuje to i to .
...
Rozićagam się zawsze. Mniejsze zakwasy. Lepsza regeneracja. Lepsza gibkość ciała. I zawsze można przyszpanować dziewczynie szpagatem.

...
f***master, jak odszukam źródło to przytoczę.
to zagadnienie jest złożone, bo oczywiście żaden kulturysta nie buduje siły takimi ćwiczeniami, ale w rehabilitacji to już co innego.
Z drugiej strony, przy poziomie profesjonalnym, pojawiają się przykurcze mięśni, a gdy zmniejsza się zakres ruchu to trzeba temu zapobiegać, żeby mięsień mógł wykonać pełny zakres i wygenerować odpowiednią siłę.
Wyniki badań mówią jednoznacznie, że ćwiczenia ekscentryczne dają silniejsze bodźce co do hipertrofii, ale może głównym tego czynnikiem być fakt, że na ogół mięśni nie stymulujesz w ten sposób, tylko raczej koncentrycznie, więc w pewnych granicach treningu ten typ ćwiczeń (miesień kurczy się ekscentrycznie) może dawać lepsze efekty.
Rozciąganie po treningu oprócz powyższych znacznie przyspiesza regenerację.
to zagadnienie jest złożone, bo oczywiście żaden kulturysta nie buduje siły takimi ćwiczeniami, ale w rehabilitacji to już co innego.
Z drugiej strony, przy poziomie profesjonalnym, pojawiają się przykurcze mięśni, a gdy zmniejsza się zakres ruchu to trzeba temu zapobiegać, żeby mięsień mógł wykonać pełny zakres i wygenerować odpowiednią siłę.
Wyniki badań mówią jednoznacznie, że ćwiczenia ekscentryczne dają silniejsze bodźce co do hipertrofii, ale może głównym tego czynnikiem być fakt, że na ogół mięśni nie stymulujesz w ten sposób, tylko raczej koncentrycznie, więc w pewnych granicach treningu ten typ ćwiczeń (miesień kurczy się ekscentrycznie) może dawać lepsze efekty.
Rozciąganie po treningu oprócz powyższych znacznie przyspiesza regenerację.
lifting weights, killing bears and eating whole eggs...
Blog: Lifting gets me High
http://www.sfd.pl/-t450694.html
...
sniv - masz racje ale skumaj ze to sportowe forum w tym wpadku chodzi o silownie a z twojej wypowiedzi poczatkujacy by na 100% wywnioskowal ze lepiej sie rozciągac zeby miec wielkie i silne miesnie 

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Poprzedni temat
Ćwiczenia na mase ( biceps,triceps,przedramie.klatka piersiowa)
Następny temat
Krzysztof Piekarz