SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

jak ćwiczyć boczne aktony ( jak to z nimi jest ) :)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5302

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 23463 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 95236
Zgadzam się z Sir_Lukasz - priorytet jest traktowany zawsze tak samo - przykładamy się do niego najbardziej. Z tego powodu unoszenie bokiem dajemy na początek i pełnią sił "męczymy" boczne aktony.

Gdy mamy zestaw wyciskanie + unoszenie, to po unoszeniu, wyciskanie "dobije" nam ładnie całe barki. Można to traktować jako "zasadę wstępnego przemęczenia mięsni" - tak jak w przypadku klatki: najpierw rozpiętki a potem wyciskanie.

POzdro.
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 5491 Wiek 44 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 48122
akurat z klatką jest trochę inaczej..

rozpiętki na koniec
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 59190
Mozesz sobie dorzucic jak tak bardzo chcesz to smieszne cwiczonko
czloweku tu jest mowa o bocznych aktonach na ktore najlepszym cwiczeniem jest unoszenie bokiem,wiec jesli nie masz o tym pojecia to wyjdz i nie wracaj.
bary rob porzadne wyciskanie w staniu
stojąc? bd narazony na urazy etc, siedzac jest lepiej to po pierwsze.z 5-8 powt to zrobi jakies 65%-70% maxa nie wiecej, a to duuuzy ciezar nie jest.Sam nie wiesz co piszesz, a krytykujesz innych.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 23463 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 95236
Jeżeli chcemy wstępnie zmęczyć to zaczynamy od rozpiętek.
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 5491 Wiek 44 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 48122
raczej powinno się wykonać lekkie serie hantlami umożliwiając większy zakres ruchu..

rozpiętki na koniec pomogą rozciągnać mięśnie

Zmieniony przez - Sir_Lukasz w dniu 2008-05-16 15:03:42
...
Napisał(a)
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14809 Napisanych postów 53701 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 403233
Sir ty stosujesz metode wstepnego zmeczenia dlatego wg ciebie unoszenie powinno byc na poczatku.

Bery mowi podstawowa wersje. Podstawowe cw na poczatek, a pozniej reszta.

Arnold fakt, ze na rozbudowe wogole najlepsze sa podstawowe cwiczenia rowniez wyciskania na bary

Kazdy z was ma na swoj sposob racje i kwestia jest tylko w tym co na kogo dziala
Dziekuje panom za uwage i o przemyslenie tego co napisalismy

Arnold jeszcze co do ilosci powt i ciezru to jest tak jak z tymi metodami. Na niektorych dzialaja duze ciezary i male ilosci powtorzen, a na innego wrecz przeciwnie.

DLATEGO PANOWIE NIE MIERZCIE INNYCH SWOJA MIARA.

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 23463 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 95236
Heh... Wiedziałem, że mam rację bo już to czytałem kiedyś i mam zamiar zacząć stosować:

metoda wstępnego zmęczenia - polega na wykonaniu ćwiczenia izolowanego przed złożonym. Dobra metoda. Pozwala to na wstępne zmęczenie ( jak sama nazwa metody mówi) mięsnia. Zaletą tej metody jest nie tylko możliwość przetrenowania partii w inny sposób z większą intensywnością, lecz przymus stosowania mniejszych obciążeń. Więc i stawy mniej dostają po dupie. Często wykonuję tą metodę przy barkach i nogach. Ja osobiście wykonuję 4 serie z mniejszym obciążeniem na ok. 10-12 ruchów- przerwy między seriami wypadają u mnie ok. 35s-1 min. .Podam teraz przykładowe ćwiczenia, które mogą być używane jako wstępne zmęczenie.

Klatka- Rozpiętki/ ściąganie linek
plecy- wiosłowanie sztangielką
barki- unoszenie sztangielek bokiem w gore
nogi- prostowanie kolan siedząc.
biceps- uginanie ramion ze sztangielkami
triceps- francuskie jednorącz


Cytat z:
https://www.sfd.pl/METODY_TRENINGOWE-t247181.html
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 5491 Wiek 44 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 48122
nikt tu nie próbuje na siłę nic udowodnić...

ja odnoszę się do przypadku psychopaty... i uważam że ta wersja którą podałem jest na ten czas dla niego najodpowiedniejsza..

a czy moze ćwiczyc inna i mieć przyrosty .. oczywiście
...
Napisał(a)
Usunięty przez georgu za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 178 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3928
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 59190
Tak wykonywanie wyc. zza karku stojac bd bardziej narazony na urazy.
Szczyt glupoty to to co ty napisales wiec zamilcz i wyjdz z tad bo nie masz zadnego pojecia o tym.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

klata

Następny temat

Ćwiczenie na biceps

Shoty
Polecane artykuły