SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początki jak to z nimi jest

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 862

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

18

Waga

60

Wzrost

180

Cel treningowy

Zwiększenie masy

Staż treningowy na siłowni

3 tygodnie

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Full siłownia ze sprzętem

Dieta

Brak ułożonej diety

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

Gainer Mass core 7kg

Ostatnio przerabiany plan

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8
Witam mam 18 lat, wzrost 178-180, ważę około 60kg (malutko), mam szybką przemianę materii (i tutaj się zastanawiam czy nie jestem czasem ekto).

Od niedawna zacząłem chodzić na siłownię (około 3 tygodni) po 4-5 treningów na tydzień i dzień, dwa na regenerację. Co do diety to jem normalne, lekkie śniadanie, na drugie to bardziej przekąska, niż śniadanie, obiad, kolacja i dużo, mega dużo jakichś słodyczy, mam gainer, który biorę od ponad tygodnia, widać lekką różnicę wagi (robię też cardio żeby się nie zalać). Gainer w dni treningowe biorę, przed i po treningu, w dniu nietreningowym piję rano i wieczorem.

Jak już trochę opisałem, może nie szczegółowo, ale zawsze, to chciałbym zapytać jak powinienem ćwiczyć na siłowni, brać ciężary najcięższe (dla mnie) i robić tyle powtórzeń ile dam radę? Czy może lepiej wziąć lżejszy ciężar i robić odpowiednie serie?
Chciałbym też spytać czy przy mojej wadze i typie budowy (ekto) jest sens robić brzuch? Oraz czy są jakieś ćwiczenia, które są po prostu dla mnie nieodpowiednie?
Co do siłowni jeszcze chciałbym zapytać mniej więcej jakie ćwiczenia powinienem robić by przybrać na masie?

A co do diety, chciałbym zapytać czy mogę jeść co popadnie czy powinienem trzymać jakąś dietę opartą na kurczaku, indyku itd.?


Przepraszam za ilość pytań, ale chciałbym ogarnąć sobie siłownię i dietę :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Zmieniony przez - Dopierozaczynam123 w dniu 2015-02-24 18:53:15
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie sugeruj się swoim typem budowy ciała, to jest nieistotne pod żadnym względem. Twoje odżywianie się ''normalnie'' nie zaprowadzi tam gdzie chcesz, ułóż adekwatnie zbilansowaną dietę z właściwym podziałem makroskładników wraz z wartościowymi i odżywczymi produktami, aczkolwiek jeżeli będziesz w dalszym ciągu karmił organizm taką formą jedzenia zauważysz przyrost wagi, lecz będzie to w głównej mierze tkanka tłuszczowa, najprawdopodobniej nie tego oczekujesz więc podejdź do tego z głową.

Trening, naprawdę nie potrzebujesz zróżnicowanego i szeroko objętościowego planu treningowego. Wystarczy prosty schemat na bazie ćwiczeń które angażują do pracy wiele stawów.

https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8
A jeżeli chodze na siłownię z kumplem, który ćwiczy na niej jakieś 4 lata i wykonuję ćwiczenia takie jak on (tzn ilosc powtorzen i rodzaj cwiczen). lecz z mniejszym ciezarem to dobrze czy zle?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
On ma staż 4 letni, Ty natomiast masz kilka dni.
Jak myślisz jest różnica w poziomie wytrenowania? Owszem, jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Jak napisal kolega wyzej... Nie mozesz prownywac sie do osob, ktore sa przed toba duuuuzo dalej

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8
Nie chodzi mi to, że będę brał takie ciężary czy będę robił ilość powtórzeń taką jak on, chodzi mi po prostu o trening, on mi podpowiada itd. gdy robimy serie ja robię mniej, z dużo lżejszymi ciężarami i staram się trzymąć odpowiednią technikę, żeby wykonać ćwiczenia dokładnie, nie porównuję swojej siły do jego bo wiem że to by było mega głupie :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Od początku tej konwersacji to właśnie próbujemy Ci przekazać, o zbyt zróżnicowany plan treningowy w stosunku do Twojego organizmu, aczkolwiek nie wiemy jak ta rozpiska wygląda, nade wszystko prawdopodobnie nie jest dla Ciebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Przy stazu 4 lat mozna juz stosowac metody treningowe, ktore przy twoim stazu nie maja prawa bytu

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suchoklates i problemy z przybieraniem masy

Następny temat

trening brzucha w dni wolne

WHEY premium